Juhászék pontveszteség nélkül csoportelsők

Az Anderlecht ismét nyert, míg a Fulham a 93. percben bekapott gól miatt esett ki a labdarúgó Európa Ligából.

Az L csoportban az Anderlecht százszázalékosan várta a labdarúgó Európa Liga hatodik, azaz utolsó fordulóját, de még így sem lehettek biztosak benne, hogy megszerzik a csoportelsőséget. Ehhez azonban elég volt hazai pályán egyetlen pontot szerezniük a Lokomotiv Moszkva ellen, és ez nem is jelentett gondot a belgáknak.

A Juhász Rolanddal a kezdőcsapatban felálló hazaiak a 21. percben ugyan hátrányba kerültek, de még az első félidőben sikerült fordítaniuk. A második játékrészben növelte előnyét az Anderlecht, és végül 5-3-ra diadalmaskodtak a végére tíz emberre fogyatkozó oroszok ellen. A 76. percben sárga lapot kapó Juhász végigjátszotta a meccset.

Az Anderlecht pontveszteség nélkül csoportelsőként lépett a legjobb 32 közé, míg a Lokomotiv a második lett. A sérült Szabics Imre nélkül felálló Sturm Graz otthon szenvedett 3-1-es vereséget az AEK Athén ellen, ezzel az osztrák együttes a csoport negyedik helyén végzett.

A J csoportban a Maccabi Haifa hazai pályán fogadta a már biztosan első Schalke együttesét. Az izraeli együttes győzelme esetén továbbjutott volna, de már a meccs elején hátrányba kerültek.

A második félidőben a hazaiak kihagytak egy büntetőt, a Schalke pedig az utolsó tíz percben kétszer is betalált, 3-0-ra megnyerve így a mérkőzést. Eközben a Steaua Bukarest 3-1-re verte a vendég AEK Larnaca csapatát, így a Schalke mellett a románok folytathatják tavasszal is az Európa Ligában ebből a négyesből.

A K jelű kvartettben sokáig úgy tűnt, hogy a Fulham győzelmével továbblép, a londoniak az első félidőben már két góllal is vezettek a vendég Odense ellen. A dánok azonban a második játékrészben először szépítettek, majd a 93. percben kiegyenlítettek.

Drámai módon esett ki a Fulham:

Mivel eközben a Wisla Kraków 2-1-re verte a csoportelső Twente gárdáját, a lengyelek jutottak tovább, a Fulham pedig a végén bekapott gól miatt búcsúzott a sorozattól.

Eredmények – Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló
J csoport:
Maccabi Haifa (izraeli)-FC Schalke 04 (német) 0-3 (0-1)
Gólszerzők: Buljat (7., öngól), Marica (84.), Wiegel (91.)
Steaua Bucuresti (román)-AEK Larnaca (ciprusi) 3-1 (0-0)
Gólszerzők: Rusescu (55., 11-esből), Nikolic (70., 85.), illetve Pintado (61.)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Schalke 14 pont, 2. (és továbbjutott) Steaua Bucuresti 8, 3. Maccabi Haifa 6, 4. AEK Larnaca 5
K csoport:
Wisla Krakow (lengyel)-Twente (holland) 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Gargula (12.), Genkov (46.), illetve De Jong (39.)
Fulham (angol)-Odense (dán) 2-2 (2-0)
Gólszerzők: Dempsey (27.), Frei (31.), illetve Andreasen (64.), Fall (92.)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Twente 13 pont, 2. (és továbbjutott) Wisla Krakow 9, 3. Fulham 8, 4. Odense 4
L csoport:
Sturm Graz (osztrák)-AEK Athén (görög) 1-3 (0-2)
Gólszerzők: Kainz (59.), illetve Manolasz (11.), Burns (44.), Klonaridisz (77.)
Anderlecht (belga)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 5-3 (2-1)
Gólszerzők: Kljestan (33.), Canesin (39.), Wasilewski (57.), Suarez (61.), Gillet (78.), illetve Ignatyev (21.), Szicsev (69., 89., az elsőt 11-esből)
Kiállítva: Ivanov (83., Lokomotiv)
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Anderlecht 18 pont, 2. (és továbbjutott) Lokomotiv Moszkva 12, 3. AEK Athén 3 (8-15), 4. Sturm Graz 3 (5-14)