Kiesett a Fradi a Magyar Kupából

A Ferencváros hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Békéscsabával, a másodosztályú csapat idegenbeli góljai miatt továbbjutott.

Összefoglaló: A Ferencváros kezdett jobban szombaton délután, majd az ötödik percben Junior révén a vezetést is megszerezték a hazaiak, a védő egy saját maga által kiharcolt büntetőt értékesített.

Az első félidő második felében szinte a semmiből egyenlített a Békéscsaba, egy szabadrúgás után Makra lőtt közelről a hálóba, 1-1- fordultak a felek.

A második felvonás elejét a vendégek nyomták meg jobban, ehhez képest újra az FTC szerzett előnyt, Otten talált be közelről. A bekapott gól megfogta a csabai gárdát, ám jött a 74. perc és minden megváltozott: Jova kapus szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető kiállította a portást és tizenegyest adott, melyet Leucuta értékesített. Azért is került nehéz helyzetbe a zöld-fehér együttes, mert Klein sérülése miatt eleve tíz emberrel játszott már, majd mivel Détári Lajos korán kihasználta mindhárom cserelehetőségét, Rósa Dénesnek kellett a kapuba állnia.

Kisvártatva a vendégektől is kiszórták Tchanát, így tíz a kilenc ellen játszottak a felek a hajrában, melyben a Fradi sokkal jobb volt, de nem tudott már betalálni, maradt a 2-2. Mivel az odavágón 0-0-át játszottak a csapatok, idegenben lőtt góljai miatt a Békéscsaba jutott tovább a Magyar Kupában.

A többi szombati mérkőzésről IDE kattintva olvashat.

Közben kialakultak a negyeddöntők párosításai, a Kaposvár a Debrecennel, a Baja az Újpesttel, a Békéscsaba az MTK-val a Videoton pedig a Győrrel küzd meg a továbbjutásért.

Eredmény – Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó
Budaspest, Albert Stadion, Vezeti: Garcia Miquel
Ferencváros – Békéscsaba 2-2 (1-1)
Ferencváros: Jova – Balog, Otten, Klein – Jovanovic, Lisztes, Józsi (Rósa,  szünetben), Junior – Abdi (Tóth B., 59.), Pölöskei, Somalia (Oláh, 56.) Vezetőedző: Détári Lajos
Békéscsaba: Balogh – Kerekes, Mészáros (Ferenczi, 72.), Makra, Juhász Gy. – Balázs J., Balogh M. (Fülöp, 72.) – Szélpál (Sztrunga, 84.), Pozsár, Leucuta – Tchana Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Junior (5. – 11-esből), Otten (55.) illetve Makra (31.), Leucuta (75. – 11-esből)
Sárga lap: Jovanovic (40.), Otten (55.) illetve Balázs (35.), Tchana (60.), Juhász (82.)
Piros lap: Jova (74.) illetve Tchana (78.)

Élő tudósításunkat az alábbiakban olvashatja.

96. PERC: Vége, a Ferencváros kiesett a kupából, a másodosztályú Békéscsaba jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

94. PERC: Rósa is rendre feljön a Fradi szögleteihez, ám eddig veszélytelenek a hazai szögletek.

92. PERC: A békéscsabai kapu előtt zajlik a játék. Balogh kapus elterült a gyepen, Pölöskey szerint csak szimulál, volt egy kis lökdösődés is emiatt.

85. PERC: Megy előre a Fradi még így is, ezúttal Tóth lőtt fölé.

CSERE 84’
Békéscsaba
Szélpált Sztrunga váltja.
SÁRGA LAP 82’
Juhász, Békéscsaba
Pölöskeynek rúgott oda.

80. PERC: Lisztest lökték fel a tizenhatoson belül, a chilei játékvezető továbbot intett.

PIROS LAP 78’
Tchana, Békéscsaba
Megkapta második sárgáját. Tíz a kilenc ellen folyik a játék.

75. PERC: Leucuta állt a labda mögé és magabiztosan értékesítette a büntetőt, újra a Békéscsaba áll továbbjutásra, 2-2!

GÓÓÓL 75’
Leucuta, Békéscsaba
Magabiztosan értékesítette a büntetőt.

74. PERC: A kapujából kirongyoló Jova tarolta le a vendégek játékosát, pirosat kapott és büntetőt lőhet a Békéscsaba. Nincs már csere lehetősége a Fradinak, Rósa állt a kapuba.

Békéscsaba
Ferenczi és Fülöp be, Mészáros és Balogh le.

68. PERC: Az utóbbi percek a durvaság jegyében teltek, így mindeképpen üdítő volt Tóth távoli lövése, amely nem sokkal ment csak fölé.

62. PERC: Visszajött a Fradi a meccsbe, most épp Lisztes lőtt távolról. A Békéscsaba még a bekapott gól miatti sokkból ébredezik. Kleint közben az oldalvonalnál ápolják, egy kemény belépőt kapott és vérzik a lábfeje. Jelenleg tíz emberrel játszanak a zöld-fehérek és úgy tűnik így is kell befejezniük a mérkőzést, a jelek szerint Klein nem tudja folytatni a játékot.

Túlzott gólörömért.

55. PERC: Junior távolról lőtt kapura, a labda egy védőről a leshatáron kilépő Ottenhez pattant, a holland pedig közelről a hálóba lőtt, újra a Fradi vezet, 2-1!

GÓÓÓL 55’
A semmiből szerzett vezetést a Fradi.

50. PERC: Egyelőre a Fradi mintha bent maradt volna az öltözőben, a félidő eleje eddig a Békéscsabáé.

CSERE 46’
Ferencváros
Rósa érkezett Józsi helyére.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Ferencváros
Megy a második félidő.

46. PERC: Pozsár ívelt egy szabadrúgást Jova kezébe, ez volt az első felvonás utolsó megmozdulása, szünet.

44. PERC: Abdi szabadrúgását lábbal védte balogh, a kontra végén pedig a hazai védőknek kellett szögletre menteniük.

SÁRGA LAP 40’
Jovanovic, Ferencváros
Feldobta magát a tizenhatoson belül. Büntető helyett sárgát kapott.
SÁRGA LAP 35’
Balázs, Békéscsaba
Lisztest vitte a földre.

31. PERC: Egyenlített a Békéscsaba! A vendégek szabadrúgására Makra remek ütemben startolt és közelről, védhetetlenül lőtt Jova hálójába, 1-1! Apró érdekesség, hogy ez az eredmény már a vendégeknek kedvez.

GÓÓÓL 31’
Makra, Békéscsaba
Egy szabadrúgás után talált be.

26. PERC: Ez Balogh kapus perce volt, aki két ferencváros helyzetnél is bravúrral hárított.

25. PERC: Pölöskey bántóan üresen léphetett be a békéscsabai tizenhatoson belülre, azonban pár centivel a felső léc fölé helyezett. nagy ziccer volt!

23. PERC: Szélpál iramodott meg a jobboldalon, középre ívelését azonban kifejelte az egyik hazai védő.

20. PERC: Két szögletet is rúghatott gyors egymásutánban az FTC, ám egyik sem volt veszélyes.

18. PERC: Most Abdi beadása volt veszélyes, Somalia fejét kereste, azonban Balogh a kapujából kivetődve húzta le a labdát a levegőből.

11. PERC: Továbbra is a Fradi irányítja a játékot, ezúttal épp omalia vette célba az alsót, Máthé fogta a kísérletet.

5. PERC: Junior állt a labda mögé és precízen kilőtte a bal alsót, a labda a kapufa mellett suhant be a hálóba, 1-0-ra vezet a Ferencváros!

GÓÓÓL 5’
Junior, Ferencváros
… és magabiztosan értékesítette is.
TIZENEGYES 5’
A sértett állt a labda mögé…

4. PERC: Tizenegyeshez jutott a Fradi! Junior tört be a tizenhatoson belülre ahol elkaszálták a lábát, nem volt kérdés, hogy ebből büntető lesz.

1. PERC: Elég fagyos az idő, illetve a pálya talaja is hagy némi kívánnivalót maga után, így nem csoda, hogy nincs csordultig tele a stadion.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Megy a meccs!

A szerdai odavágón ugyan mind a két fél előtt adódtak lehetőségek, gól azonban nem született Békéscsabán, így 0-0-ról folytatják a felek szombaton délután az Üllői úton. Békés megyében ötezren tekintették meg a helyszínen az összecsapást, a budapestiek most a lelátón is bizonyíthatnak.