Továbbjutott a ciprusi APOEL a BL-ben

Ciprusi csapat még sohasem jutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Szerdáig.

A csoda már nem megfelelő kifejezés az APOEL idei szereplésére, lassan papírformának tűnhet, hogy nem kapott ki soros mérkőzésén a ciprusi gárda.

Így kézzel fogható közelségbe került számukra a továbbjutás a Sahtar-Porto-Zenit hármas előtt, különösen a múlt fordulóban a Porto felett aratott 2-1-es győzelem jóvoltából.

És a Nicosia meg is csinálta a bravúrt, miután kihúzta egy gól nélküli dönbtetlenre a szentpétervári fagyos meccset (a találkozó második félidejében volt egy kis szünet is a találkozón a füstbombák miatt).

A végén a pályán volt tűzijáték, a hazaiak – Huszti Szabolcs nélkül – mindent megtettek a győzelemért, rengeteget lőttek kapura (egy alkalommal egy kezezés miatt akár büntetőt is kaphattak volna), de próbálkozásaik eredménytelenek voltak.

23-1 lett a végén a kapuralövések aránya. Mégis, 1-1 pontot kapott mindkét együttes.