A MU csak ikszelt, a Real gálázott

Már biztosan elsőként végez a Bayern München a labdarúgó Bajnokok Ligája halálcsoportjában.

A halálcsoportnak nevezett A jelű négyesben a Bayern München már a 3. percben megszerezte a vezetést az eddig pont nélkül álló Villarreallal szemben, miután Ribéry ziccerben átemelte a spanyolok kapusát.

Az első félidő közepén aztán Gomez is betalált, egy távoli lövés után a kapufáról visszapattanó labdát helyezte a hálóba. A második félidőben Guzman szépíteni tudott, majd Ribéry második góljával állította be a végeredményt.

Mivel a Napoli-Manchester City összecsapáson a hazaiak diadalmaskodtak, a bajorok továbbjutásuk mellett már a csoportelsőséget is biztosan megszerezték.

A B csoportban a Lille a gólnélküli első félidő után 2-0-ra diadalmaskodott a CSZKA Moszkva vendégeként az egyetlen 18 órakor kezdődő összecsapáson, míg az Inter Ricky Alvarez góljával már a 18 . percben előnybe került a Trabzonspor otthonában, de a hazaiak hamar egyenlítettek.

A C csoportban még három együttesnek is maradt esélye a továbbjutásra öt forduló után. A Rooney nélkül felálló Manchester United nagyon hamar hátrányba került Phil Jones öngólja után, de még a szünet előtt Berbatov – minden bizonnyal lesről – egyenlített.

A második félidőben Fletcher találatával már vezetett a MU, a Benfica viszont egy védelmi hibát kihasználva Aimar révén egyből egyenlített, a 2-2-es eredmény pedig már nem változott.

Ikszelt a MU:

A vendég Basel már az első félidőben 3-0-ra vezetett Frei duplájának is köszönhetően a román Otelul Galati ellen. A hazaiak kozmetikáztak az eredményen (2-3), de a svájciak nyerni tudtak. Az utolsó körben Basel-Manchester United mérkőzést rendeznek, még az is előfordulhat, hogy az angol bajnok – amennyiben vereséget szenved – kiesik.

A D csoportban a Real Madrid tíz percen belül három góllal vezetett a vendég Dinamo Zagreb ellen, majd a második félidőben újabb hármast pakoltak rá a királyiak. A vége 6-2 lett, Callejon és Benzema duplázott, a Real pedig továbbra is százszázalékos.

A Lyon-Ajax mérkőzésen nem született gól, a franciáknak minimális esélyük maradt még a továbbjutásra.

Eredmények – Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
A csoport
Napoli (olasz)-Manchester City (angol) 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Cavani (17., 49.), illetve Balotelli (33.)
Bayern München (német)-Villarreal (spanyol) 3-1 (2-0)
Gólszerzők: Ribery (3., 69.), Gomez (24.), illetve Guzman (50.)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Bayern München 13 pont, 2. Napoli 8, 3. Manchester City 7, 4. Villarreal 0
B csoport
Trabzonspor (török)-Internazionale (olasz) 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Altintop (23.), illetve Alvarez (18.)
CSZKA Moszkva (orosz)-Lille (francia) 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Berezuckij (49., öngól), Sow (64.)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Internazionale 10 pont, 2.Trabzonspor 6, 3. CSZKA Moszkva 5 (7-7), 4. Lille 5 (6-6)
C csoport
Otelul Galati (román)-FC Basel (svájci) 2-3 (0-3)
Gólszerzők: Giurgiu  (75.), Antal (81.), illetve Frei (10., 14.), Streller (37.)
Manchester United (angol)-Benfica (portugál) 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Berbatov (30.), Fletcher (60.), illetve Jones (3., öngól), Aimar (61.)
A csoport állása: 1. Manchester United 9 pont (10-6), 2. Benfica 9 (7-4), 3. FC Basel 8, 4. Otelul Galati 0
D csoport
Real Madrid (spanyol)-Dinamo Zagreb (horvát) 6-2 (4-0)
Gólszerzők: Benzema (2., 66.), Callejón (6., 49.), Higuain (9.), Özil (20.), illetve Beqiraj (81.), Tomecak (90.)
Olympique Lyon (francia)-Ajax Amsterdam (holland) 0-0
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Real Madrid 15 pont, 2. Ajax Amsterdam 8, 3. Olympique Lyon 5, 4. Dinamo Zagreb 0