Folytatja a felzárkózást a Hamburg

Nyolc hónap után nyert ismét hazai pályán a kiesés elől menekülő Hamburg a Bundesliga 13. fordulójának zárómérkőzésén.

Két negatív sorozatot is megszakított a Hoffenheim ellen a Hamburg. José Paolo Guerrero szerencsés találatával először szerzett vezetést Thorsten Fink irányítása alatt az együttes.

Majd a 65. percben Marcell Jansen duplázta meg az előnyt. Ballábas, lapos lövését benézte Starke kapus. Ezzel el is dőlt az összecsapás, a vége: 2-0. A Hamburg utoljára 2011. március 19-én nyert az Imtech Arénában, 6-2-re a Köln ellen.

Ezzel a sikerrel a “Piros nadrágosok” elmozdultak a kiesőhelyről, egészen a 14. pozícióig léptek előre. A Hoffenheim legutóbbi hét meccséből csak egyet nyert meg, két hónapja még negyedikek voltak, most pedig csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetik a 9. helyet.