A Fradi nem bírt a Kaposvárral

Hiába játszott bő félórát emberelőnyben a Ferencváros, csak egy pontot szereztek a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában.

Sorozatban másodszor játszott hazai pályán gólnélküli döntetlent a Ferencváros, miután a Paks elleni iksz után a Kaposvári Rákóczival sem bírtak a labdarúgó NB I. 16. fordulójának zárómeccsén.

Sok izgalom nem akadt a találkozó elején, leginkább a mezőnyben birkóztak egymással a csapatok. Détári Lajos együttese az első félidő közepén könnyedén megszerezhette volna a vezetést, de nem tudtak túljárni Hajdúch eszén.

A hazaiak talán legnagyobb lehetőségénél egymás után háromszor is megúszta kapott gól nélkül a Rákóczi: Hakola szabadrúgását a kapufa segítségével hárította a vendégek kapusa, majd Pölöskey fejesénél kellett védenie a hálóőrnek, a kipattanót pedig Somalia bombázta fölé jó helyzetből.

A szünethez közeledve főleg Pericnek köszönhetően a vendégek is veszélyesebben futballoztak, gól azonban nem született.

A fordulás után Peric ziccerben lőtt mellé, majd nehéz helyzetbe hozta a csapatát, miután egy jobb oldali beadás után kezezett, megkapta a második sárga lapját, Sisa Tibor együttese pedig megfogyatkozott.

A Ferencváros ugyan mezőnyfölényben futballozott, sokkal több próbálkozásuk volt a meccsen, de emberelőnyben is hiányzott a játékukból az ötletesség, így maradt a 0-0.

A fővárosi zöld-fehérek sorozatban az ötödik meccsükön maradtak veretlenek, a tabellán a 11. helyet foglalják el. A Kaposvárnál szinte már megszokottnak nevezhető a döntetlen, eddigi tizenhat meccsükön tizenegyszer ikszeltek, mai pontszerzésüknek köszönhetően pedig a 14. helyre léptek előre, elkerülve a kiesőzónából.

Eredmény – OTP Bank Liga, 16. forduló
Ferencváros-Kaposvári Rákóczi 0-0
Albert Stadion, 2000 néző, Vezette: Németh
FTC: Jova – Jovanovic (Tóth B., 78.), Balog, Klein, Junior – Hakola, Maróti (Lisztes, a félidőben), Józsi, Abdi (Zsivóczky, 71.) – Pölöskey, Somalia. Vezetőedző: Détári Lajos
Kaposvár: Hajdúch – Okuka, Bank, Graszl, Jánvári – Balázs (Jammeh, 76.), Hegedűs, Pedro, Bőle (Kulcsár K., 54.), Gujic (Alekszejev, 89.) – Peric. Vezetőedző: Sisa Tibor
Sárga lap: Pölöskey (62.), illetve Peric (24., 58.), Gujic (86.)
Piros lap: Peric (58.)

Vége a mérkőzésnek, a Fradi gólnélküli döntetlent ért el a Kaposvár ellen.

SÁRGA LAP 92’
Hajdúch időhúzásért kapott lapot.
SÁRGA LAP 89’
A meccs utolsó cseréje, Gujic le, Alexeev be.
SÁRGA LAP 86’
Gujicé az újabb sárga.

85. PERC: Pölöskey
sem tud túljárni Hajdúch eszén.

79. PERC: Lisztes kemény löketét védte a kaposvári hálóőr.

CSERE 77’
Jovanovic helyére Tóth Bence áll be a hazaiakhoz.
CSERE 76’
Csere a vendégeknél, Balázs le, Haruna be.

75. PERC:
Emberelőnyben is tanácstalannak tűnik a Fradi, miközben közeledünk a mérkőzés végéhez.

CSERE 71’
Abdi helyére Zsivoczkyt küldi Détári Lajos.

68. PERC: Pölöskey
harcolta ki magának a lehetőséget, de védője szorításában nem talált kaput.

SÁRGA LAP 62’
Pölöskey sárgul be.
PIROS LAP 58’
Peric kézzel ért a labdába egy beadás után, megkapta a második sárga lapját. Tíz emberrel a Kaposvár.
CSERE 54’
Cserélnek a vendégek, Bőle helyett Kulcsár Kornél a pályán.

52. PERC:
Nagy kaposvári helyzet: Bőle passza után Peric ziccerben a bal sarok mellé perdített.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Megkezdődött a második félidő.
CSERE 46’
Maróti helyett Lisztes a pályán a Fradiban.

Vége az első félidőnek, egyelőre nincs gól a meccsen.

39. PERC: Veszélyeztetett a Rákóczi, Peric lövése után Jova ment szögletre.

30. PERC: Pericet borítják fel a 16-oson belül, de hiába reklamál, nem kap büntetőt.

26. PERC: Három Fradi-lehetőség egyszerre: Hakola távoli szabadrúgását a kapufa segítségével piszkálta ki Hajdúch, majd Pölöskey fejesét védte a kapus, a kipattanót pedig Somalia bombázta fölé.

SÁRGA LAP 24’
Peric kapja a meccs első sárgáját.

20. PERC:
Az első komolyabb helyzet: Abdi lövését kellett kiütnie a vendégek kapusának.

15. PERC: Somalia veszélyesnek tűnő középreadása után tisztáznak a védők.

15. PERC: Abdi lőtt 17 méterről, de gyenge volt a próbálkozás.

12. PERC: Mezőnyjáték zajlik a pályán, egyelőre sok izgalomról nem lehet beszámolni.