A Bilbao idegenben verte a Sevillát

A Sporting Gijón a 90. percben szerzett góllal győzte le a Getafét a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A vasárnap 12 órától kezdődött összecsapáson a Real Sociedad az Espanyollal csapott össze. A vége 0-0 lett, a színvonalas, sok helyzetet hozó fajtából. A katalánok nyolcadikak, a Sociedad maradt az utolsó pozícióban.

Később az Osasuna sem bírt a Rayo Vallecanóval. A Sporting Gijón pedig mindkét félidő hajrájában eredményes volt, így 0-1-ről fordítva, az utolsó pillanatokban győzött az idegenben még mindig nyeretlen Getafe ellen.

A madridi kiscsapatnak egy döntetlenre és öt vereségre futotta az Alfonso Pérez Coliseumon kívül.

Az Athletic Bilbaónak viszont továbbra is robog a szekér, ezúttal a Sevillát verték idegenben. A baszkok szeptember 21-e óta veretlenek, és már hatodikak a tabellán, mindössze egy ponttal lemaradva a ma felülmúlt andalúzoktól.