A Kecskemét bedarálta a Siófokot

Kétszer is vezettek a vendég Balaton-partiak, mégsem tudtak pontot szerezni a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában.

A KTE múlt héten Újpesten szenvedett vereséget, most minden adott volt ahhoz, hogy az idegenben még nyeretlen Siófok ellen javítson Tomislav Sivic együttese.

A találkozó elején leginkább a mezőnyben folyt a játék, majd a félidő feléhez közeledve a vendégek szerezték meg a vezetést. Szabó János iramodott meg a bal szélen egy labdaszerzés után, a tizenhatosnál Harasztihoz passzolt, aki bevette a hazai kaput (0-1).

Két perccel később azonban már ismét döntetlen volt az állás, Foxi lőtte ki 10 méterről a bal alsót (1-1).

A KTE kapuját örző Németh még bemutatott egy bravúrt az első félidőben, de még a szünet előtt Tusori ismét a vendégeket juttatta előnyhöz. A Siófok játékosa először még a kapusba lőtt, de a kipattanót már nem hibázta el (1-2).

A fordulás után hamar egyenlített a Kecskemét, a szünetben csereként beálló Litsingi emelt a vendégek kapujába (2-2).

Az 59. percben először vezetett a meccs folyamán a KTE, Lencse húsz méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (3-2).

A végén a csereként beálló Melczer beleszállt Boriba, amiért egyből piros lapot kapott, a megfogyatkozott vendégek pedig szomorkodhattak, hiszen hiába vezettek kétszer is, végül pont nélkül távoztak a tabella 5. helyére felugró Kecskemét otthonából.

Eredmény – OTP Bank Liga, 15. forduló
Kecskeméti TE-FGSZ Siófok 3-2 (1-2)
Kecskemét, 2500 néző, Vezette: Berke
Kecskemét: Németh – Maynard, Gyagya, Radanovic, Mohl – Savic, Bertus (Litsingi a szünetben), Foxi – Gyurcsó (Stokic 75.), Lencse, Bori
Siófok: Milinte – Mogyorósi, Nyári, Lengyel, Fejes – Haraszti (Lattenstein 55.), Sowunmi, Tusori, Szabó J. (Melczer 78.) – Kecskés – Bali (Bozovic 65.)
Gólszerzők: Foxi (23.), Litsingi (48.), Lencse (60.), illetve Haraszti (22.), Tusori (45.)