A Dortmund könnyen, a Bremen nehezen nyert

Öt gólt szerzett a címvédő a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában, miközben Pizarro mesterhármast ért el a Werderben.

Öt mérkőzést rendeztek szombat délután a Bundesligában, közte a címvédő Borussia Dortmund összecsapásával. Jürgen Klopp együttese a Felix Magath által irányított Wolfsburg csapatát fogadta, de nem bizonyult előzékeny házigazdának.

A Dortmund Götze találatával már a 12. percben megszerezte a vezetést, amit az első félidő végén sikerült megduplázniuk.

A fordulás után Hleb szépített ugyan, de a hazaiaktól Bender és Lewandowski is betalált, majd Götze a második találatával beállította az 5-1-es végeredményt.

Götze vezető találata:

A Dortmund jelenleg a második helyen áll a bajnokságban, de tartja a címvédővel a lépést a Werder Bremen is, akik ma a vendég 1. FC Köln együttesét verték 3-2-re egy fordulatos mérkőzésen.

A hazaiak az első félidő végén már kétgólos hátrányban voltak, de a második játékrészben Pizarro előbb szépített, majd büntetőből egyenlített, a 86. percben pedig a győztes gólt is megszerezte emberelőnyben.

A Werder 3-2-re nyert, ezzel a Dortmundhoz, valamint a Hertha BSC otthonában 2-1-re diadalmaskodó Mönchengladbachhoz hasonlóan 23 pontosak a bajnokságban.

A forduló előtt még sereghajtó Freiburg 2-1-es győzelmével elvitte a három pontot a Nürnberg otthonából, míg a Hoffenheim-Kaiserslautern találkozó végeredménye 1-1 lett.

A szombat esti találkozón a Bayer Leverkusen hazai pályán már 2-0-ra is vezetett a Hamburg ellen, de a vendégek 2-2-re mentették a találkozót, így ponttal távoztak.

A másodosztályban Király Gábor csapata, az 1860 München otthon kapott ki 3-1-re a Bochumtól.

Eredmények – Bundesliga, 12. forduló
Borussia Dortmund-VfL Wolfsburg 5-1 (2-0)
Gólszerzők: Götze (12., 78.), Kagawa (45.), Bender (61.), Lewandowski (67.), illetve Hleb (60.)

Werder Bremen-1. FC Köln 3-2 (0-2)
Gólszerzők: Pizarro (49., 54., 86. a másodikat 11-esből), illetve Clemens (3.), Podolski (45.)
Kiállítva: Sereno (53., 1. FC Köln)

1. FC Nürnberg-SC Freiburg 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Frantz (32.), illetve Rosenthal (35.), Cissé (93., 11-esből)

1899 Hoffenheim-1. FC Kaiserslautern 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Ibisevic (33.), illetve Kouemaha (73.)

Hertha BSC-Borussia Mönchengladbach 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Ramos (18.), illetve Reus (33., 55.)

Bayer Leverkusen-Hamburger SV 2-2 (2-1)
Gólszerzők: Schürrle (6.), Bender (20.), illetve Westermann (34.), Jansen (58.)