Ronaldo nagy bombája, Gomez mesterhármasa

Csak egyetlen csapat jutott tovább a szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzések után, a Real Madrid. Gólösszefoglaló.

Igazán eseménydús mérkőzést rendeztek Münchenben, az Allianz Arénában a Bayern az olasz Napolit fogadta. Mario Gomez 42 perc alatt mesterhármast ért el, majd a második félidőben két piros lap mellett egy vendéggólt jegyezhettünk fel, így a németek szűk sikert arattak.

Ezzel együtt a Bayern vezeti a csoportot, a Manchester City előtt. Az angolok nem ismertek tréfát a Villarreal otthonában, fölényes sikerükkel jelezték, ebben a sorozatban is számolni kell velük.

A B-csoportban megnyugtató győzelmet aratott a 2010-es győztes Internazionale, az olaszok drukkerei csak remélik, hogy a bajnokságban is beindulnak a milánóiak. A CSZKA és a Trabzonspor nem jutott dűlőre egymással.

A C-csoportban a Benficának megvolt az esélye a továbblépésre, azonban a remek Basel megakadályozta ezt. Emlékezhetünk, nemrégiben a Manchester United otthonában ikszelt (3-3) a svájci csapat, most egy másik óriás felhőtlen örömét akadályozták meg.

A United másodszor is 2-0-ra győzte le a román Galatit és így, épp a portugálok pontvesztése miatt, átvette a vezetést a csoportban.

A D-csoportban magabiztosan nyert a Real Madrid, amely először győzött a Lyon otthonában. Az Ajax 4-0-ra verte a még pont nélküli Dinamo Zagrebot.