Juhászék a kiesés szélére sodorták a Sturm Grazot

Az Anderlecht továbbjutott a labdarúgó Európa Ligában, miután 3-0-ra legyőzte Szabics Imre együttesét. A Twente is a 32 között.

Megállíthatatlan az Európa Ligában Juhász Roland együttese: az Anderlecht a csoportkör 4. fordulója után is százszázalékos maradt, miután a két héttel ezelőtti idegenbeli siker után hazai pályán is legyőzték a Sturm Graz együttesét az L csoportban.

Juhász a kezdőcsapatban kapott helyet a találkozón, csakúgy mint a vendégeknél Szabics Imre. Az Anderlecht már egy döntetlennel is biztos továbbjutónak érezhette volna magát, de nem bízták a véletlenre a dolgokat, Gillet az első félidő közepén megszerezte a vezetést a belgáknak.

A vendégek aztán Feldhofer kiállítása miatt az 59. percben emberhátrányba kerültek, majd a hazaiak Suárez fejesével megduplázták az előnyüket. Szabicsot a 78. percben lecserélték, így a magyar támadó már nem volt a pályán, amikor De Sutter beállította a 3-0-s végeredményt.

Az Anderlecht továbbjutott a csoportból, a Sturm Graz pedig a kiesés szélére került, miután a másik mérkőzésen a Lokomotiv Moszkva idegenben 3-1-re nyerni tudott az AEK Athén vendégeként. Az oroszoknak mindössze egyetlen pontot kell szerezniük a hátralévő két mérkőzésen, hogy bekerüljenek a legjobb 32 közé.

A G jelű négyesben az ukrán Metaliszt Harkiv robog a továbbjutás felé, ezúttal hátrányból fordítva verték 3-1-re a pont nélkül álló Malmö együttesét, így már tíz egységet gyűjtöttek.

Az Austria Wien-AZ Alkmaar mérkőzés vége 2-2 lett, a két együttes minden bizonnyal a csoport második helyéért vívhat nagy harcot.

A H csoportban az már eldőlt, hogy a Braga otthonában 5-1-es vereséget szenvedő Maribor tavasszal már nem folytathatja a küzdelmeket a sorozatban, a két továbbjutó helyért viszont még nagy harcra lehet számítani.

A Bruges már két góllal is vezetett, de végül nem tudott nyerni az angol másodosztályú Birmingham otthonában. A 2-2-es döntetlen azt jelenti, hogy a Bragához hasonlóan ennek a két együttesnek is hét pontja van az utolsó két forduló előtt.

A játéknap egyik legjobban várt mérkőzése a Vad II István által vezetett Atlético Madrid-Udinese összecsapás volt az I csoportból, viszont az olaszok meg sem tudták szorongatni a hazaiakat. Két hete az Udinese 2-0-ra nyert otthon, most mindössze 12 perc után a spanyolok húztak el két góllal Adrian duplájának köszönhetően.

Az első félidőben még Diego is betalált, majd Falcao a második játékrészben beállította a 4-0-s végeredményt. A forduló után mindkét gárda hétpontos.

Falcao, az Európa Liga előző kiírásának gólkirálya most is betalált:

A Celtic már a második percben hátrányba került a Rennes ellen, de a saját közönségük előtt szereplő skótok fordítottak, és 3-1-es sikerüknek köszönhetően csak két pont a lemaradásuk az Atléticóval és az Udinesével szemben.

A Schalke hazai pályán meglepetésre pontokat bukott a J csoportban, a ciprusi AEK Larnaca harcolt ki egy gólnélküli döntetlent a gelsenkircheniek otthonában (két hete 5-0-ra nyertek a németek a két együttes összecsapásán).

A Steaua Bukarest közben nagy csatában, 4-2-re verte a vendég Maccabi Haifa együttesét, Tanese emberhátrányban kétszer is betalált a románoknál. Mindez azt jelenti, hogy reális esélyük maradt a továbbjutásra, hiszen csak egy pont a lemaradásuk izraeli riválisukkal szemben, és a Schalke is csak három egységgel jár előttük.

A K jelű kvartettben a Fulham otthon 4-1-re verte a a lengyel Wisla Krakow együttesét, és még harcban lehetnek a csoportelsőségért a már biztosan továbbjutó Twente csapatával. A hollandok hazai pályán az Odensét verték 3-2-re, és bejutottak a legjobb 32 közé.

A korábban lejátszott találkozókról IDE kattintva olvashat!

Eredmények – Európa Liga, csoportkör, 4. forduló
G csoport:
Metaliszt Harkiv (ukrán)-Malmö (svéd) 3-1 (0-0)
Gólszerzők: Taison (46., 56.), Fininho (90.), illetve Ranegie (66.)
Austria Wien (osztrák)-AZ Alkmaar (holland) 2-2 (0-2)
Gólszerzők: Ortlechner (58.), Barazite (61.), illetve Elm (19., 11-esből), Wernbloom (44.)
Az állás: 1. Metaliszt Harkiv 10 pont, 2. AZ Alkmaar 6, 3. Austria Wien 5, 4. Malmö 0
H csoport:
Braga (portugál)-NK Maribor (szlovén) 5-1 (3-0)
Gólszerzők: Lima (4.), Alan (7.), Elderson (38.), Vinicius (85.), Merida (90.), illetve Volas (62.)
Birmingham City (angol)-FC Bruges (belga) 2-2 (0-2)
Gólszerzők: Beauséjour (55.), King (74., 11-esből), illetve Meunier (39.), Akpala (44.)
Az állás: 1. Braga 7 pont (10-5), 2. FC Bruges 7 (7-5), 3. Birmingham City 7 (7-7), 4. NK Maribor 1
I csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Rennes (francia) 3-1 (2-1)
Gólszerzők: Stokes (30., 43.), Hooper (82.), illetve Mangane (2.)
Kiállítva: M’Vila (86., Rennes)
Atlético Madrid (spanyol)-Udinese (olasz) 4-0 (3-0)
Gólszerzők: Adrian (7., 12.), Diego (36.), Falcao (67.)
Az állás: 1. Atlético Madrid 7 pont (7-3), 2. Udinese 7 (5-6), 3. Celtic 5, 4. Rennes 2
J csoport:
FC Schalke 04 (német)-AEK Larnaca (ciprusi) 0-0
Steaua Bucuresti (román)-Maccabi Haifa (izraeli) 4-2 (2-2)
Gólszerzők: Tatu (13.), Costea (28.), Tanase (65., 84.), illetve Meshumar (36.), Katan (40.)
Kiállítva: Costea (62., Steaua)
Az állás: 1. FC Schalke 04 8 pont, 2. Maccabi Haifa 6, 3. Steaua Bucuresti 5, 4. AEK Larnaca 2
K csoport:
Twente (holland)-Odense (dán) 3-2 (2-1)
Gólszerzők: Hoegh (35., öngól), Landzaat (37.), Fer (82.), illetve Fall (11., 62.),
Fulham (angol)-Wisla Krakow (lengyel) 4-1 (2-1)
Gólszerzők: Duff (5.), Johnson (30., 57.), Sidwell (79.), illetve Kirm (9.)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Twente 10 pont, 2. Fulham 7, 3. Odense 3 (6-10), 4. Wisla Krakow 3 (4-11)
L csoport:
AEK Athén (görög)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-3 (0-0)
Gólszerzők: Leonardo (60., 11-esből), illetve Glusakov (50.), Maicon (72.), Ignatyev (80.)
Anderlecht (belga)-Sturm Graz (osztrák) 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Gillet (23.), Suarez (74.), De Sutter (81.)
Kiállítva: Feldhofer (59., Graz)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Anderlecht 12 pont, 2. Lokomotiv Moszkva 9, 3. Sturm Graz 3, 4. AEK Athén 0