Bale duplázott, nyert a Spurs Buzsákyék ellen

A hétvége második londoni derbijét a Tottenham magabiztosan nyerte a QPR ellen az angol labdarúgó-bajnokságban.

A Premier League tizedik fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén húsz perc kellett a Spursnek a vezetéshez a White Hart Lane-en vizitáló Queens Park Rangers ellen. Ekkor Gareth Bale szerzett szép támadás végén sakk-matt gólt (1-0).

Az első félidőben betalált még Rafael van der Vaart is: egy távoli, megpattanó lövés találta teljesen üresen a tizenhatoson belül, majd higgadtan tette el a labdát bal alsó sarokba. Ez a holland középpályás idei hatodik gólja a bajnokságban.

A második játékrészben Jay Bothroyd szépített 2-1-re, jobbról érkező szöglet után fejjel volt eredményes az angol támadó.

A hazaiak győzelmét Bale biztosította be. Ballábas bombája védhetetlenül vágódott a léc alá a 72. percben. A vége 3-1.

Buzsáky Ákos ugyan ott volt a QPR cserepadján, de ezúttal nem lépett pályára.

Nem hibázott otthon a Tottenham:

A Tottenham hét meccse veretlen, csak rosszabb gólkülönbsége miatt ötödik a tabellán, holtversenyben a Chelsea-vel és a Newcastle-vel.