Újra élen a Juve

A Juventus 2-1-re legyőzte a Fiorentinát az olasz bajnokság kilencedik fordulójának nyitómeccsén.

Az első félidőben jobb volt a Juventus, a Fiorentinának csak momentumai voltak. A 13. percben egy szögletet követően aztán Boruc nem tudta megfogni a labdát, az ott ólálkodó Bonucci csapott le a játékszerre és közelről a kapuba lőtt, minimális előnyét pedig meg is őrizte a szünetig a hazai együttes.

Fordulás után mintha mind a két gárdát kicserélték volna, a firenzeiek feljavultak, a torinóiak pedig eléggé visszafogottak lettek. Ahogy az várható volt, jött is az egyenlítés, Jovetic lőtt szépen a kapuba Vargas sarkazását követően, ám a vendégek nem örülhettek sokáig, Matri Pepe elképesztő passza után talált be.

Matri gólja:

A folytatásban még Boruc kapus mutatott be pár bravúrt, majd Gilardino reklamált egy szerinte elmaradt büntető miatt, ám maradt a 2-1, a Juventus – ha átmenetileg is, de – az élre állt.