A Győr legyűrte a bajnokot

A Győr a bajnoki címvédőt fogadta és nyert 1-0-ra, az ETO két pontra felzárkózott a Debrecenre.

A Videoton kényes 90 perc előtt állt, hiszen az ellenfél tavasz óta veretlen hazai pályán, pedig Sousáéknak akár dobogót jelenthetne a siker. A Győri ETO volt a mérkőzés esélyese, kérdés, ezzel mit tud kezdeni Csertői Aurél gárdája.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Kis tapohatózás után a Győr került fölénybe és ezt gyors góllal támasztotta alá. A szünetig a hazaiak több gólt is szerezhettek volna – de nem tették.

A fordulás után az erőviszonyok is megváltoztak, a Videoton nagy erőket mozgósított a győri kapu előtt, de nem sikerült az egyenlítés.

A győriek 1-0-ás győzelmükkel egy pontra felzárkóztak a 18 órakor Pécsett pályára lépő, listevezető Debrecenre.

Csertői Aurél, az ETO vezetőedzője elégedetten nyilatkozott:

“Eldönthettük volna a szünet előtt a mérkőzést. Utána nyomott a Vidi, de nullára tudtuk hozni a meccset egy nagyon erős csapat ellen, dupla dicséret a fiúknak!”

Paulo Sousa, a Videoton mesterea rossz helyzetkihasználás számlájára írta a vereséget.

Győri ETO-Videoton 1-0 (1-0)
Győr, ETO-park, 5500 néző, Vezeti: Andó-Szabó Sándor
Győri ETO: Stevanovic – Takács Á., Djordjevic, Sztanisic – Szabó O. Trajkovic, Pilibaitis, Ji-Paraná (Tokody, 77.), Dudás (Koltay, 80.) – Ahjupera (Aleksidze, 74.), Dinjar. Vezetőedző: Csertői Aurél
Videoton: Tujvel – Brachi P., Vinícius, Caneira – Oliveira, Gosztonyi (Nikolic, 77.), Sándor Gy. (Balufo, 66.), Mitrovic (Vasiljevic, 84.), Tóth, Elek Á. – André Alves. Vezetőedző: Paulo Sousa
Gólszerző: Dudás (12.)
Sárga lap: Szabó O. (24.), Dinjar (32.), illetve Brachi (40.), Caneira (55.), Elek (85.), Mitrovic (90.)

ÉLŐ, szöveges közvetítésünket az alábbiakban olvashatják:

94. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, a végén a Videoton kapkodva igyekezett egyenlíteni – nem sikerült. A Győr 1-0-ra nyert, a Videoton nem tud fellépni a dobogóra, az ETO ott liheg a 18 órakor Pécsett pályára lépő DVSC nyakán.

CSERE 80’
A gólszerző Dudás helyére Koltai érkezik.
CSERE 77’
Gosztonyi helyére Nikolic érkezett a vendégeknél, a Győrben Ji-Paranát Tokody váltja.
CSERE 74’
Ahjupera le, Aleksidze be
CSERE 66’
Sándor Györgyöt Balufo váltja a Vidiben

64. PERC:
Dinjar beadására érkezett Dudás, de Vinícius az utolsó pillanatban tisztázott.

63. PERC: Az ETO kiszabadult a fehérvári szorításból.

SÁRGA LAP 55’
Caneirát bünteti Andó-Szabó

55. PERC:
Miközben köd kezd leszállni a pályára, a vendégek fölénye egyre határozottabb.

50. PERC: A Videoton körbelövöldözi a győri kaput, Csertői kezd fészkelődni.

48. PERC: Egyenlíthetett volna a Vidi, Alves hozta ziccerbe Caneirát, aki a kapu torkából az égbe lőtt.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Videoton folytatja a mérkőzést

45. PERC: A szünet előtt Pilibaitis lövését tolta fölé Tujvel. Vége az első félidőnek, a Győr megérdemelten vezet 1-0-ra, de a rangadó még bőven nincs lefutva.

43. PERC: Braci 22 méteres, megpattanó szabadrúgását üggyel-bajjal fogta Stevanovic.

SÁRGA LAP 40’
Gyűlnek a sárgák, Brachi kapja a következőt

38. PERC:
A már egészséges Alves lőtt kapu mellé, helyette most Gosztonyi sántikál a Vidiben.

Ápolás 33’
A bokáját fájlaló André Alvest az oldalvonalon kívül ápolják
SÁRGA LAP 32’
Dinjar rúgta fel a vágtázó André Alvest

30. PERC:
A Vidi legveszélyesebbje eddig Elek Ákos, aki egy korábbi lövésecske után, most kiugrott a védők közül, de elkörülményeskedte a helyzetet.

SÁRGA LAP 24’
Szabó Ottó kapta a meccs első sárgáját

22. PERC:
A bajnokcsapat egyelőre eléggé körülményes, a Győr könnyedén útját állja a lassú vendégakcióknak.

18. PERC: Dinjar pörgetett kapura, szöglet lett belőle, ami után Pilibaitis bólintott fölé.

12. PERC: Ji-Paraná beadásából Dudás talált be, a Vidi védelme nem volt túl acélos (1-0).