A Real kitömte a Lyont

A labdarúgó Bajnokok Ligájában a D csoport nagyágyúja, a Real Madrid hazai pályán 4-0-ra verte az Olympique Lyont.

Mivel a Real Madrid a Santiago Bernabéuban fogadta a Lyont, a blancók voltak a meccs esélyesei. Ehhez így áll hozzá a Real és a Lyon is, azonban mindkét csapatnál nagyon jól tudták, hogy a két gárda közös BL-múltjában akad bőven francia borstörés a spanyol orrok alá.

Legutóbb a 2009-2010-es szezonban történt ilyen, amikor a Debrecen csoportjából továbbjutó lyoniak a nyolcaddöntőben kiejtették a királyi gárdát. A statisztika is fenyegető lehet Ronaldóéknak, az utolsó nyolc egymás elleni BL-meccsükből csak egyet nyert meg a Real, háromszor viszont a Lyon diadalmaskodott.

A Real az első fordulóban idegenben 1-0-ra verte a Dinamo Zagrebet, majd hazai pályán 3-0-ra az Ajaxot, és a forduló előtt hibátlanul vezette a D csoportot. A Lyon Amszterdemban 0-0-át játszott, a Stade de Gerlandban pedig 2-0-val intézte el a horvátokat.

Mindkét mérkőző fél sikeres bajnoki főpróbán van túl, a Real Higuaín triplájával 4-1-re verte a Betist, a Lyon pedig 3-1-re a Nancyt.

A D csoport másik meccsén a pontnélküli Dinamo fogadta az egypontos Ajaxot.

ÖSSZEFOGLALÓ:

A királyi gárda az első pillanattól kedzve lendületesen tört a győzelemre. Ronaldo hiába próbálkozott szinte folyamatosan mégis más, Benzema szerzett vezetést.

A Lyon elöl szinte tökéletesen hatástala volt, igaz, labdanélkül nehéz lett volna támadniuk. A franciák amúgy jó védelme ezen a kedden lyukas volt itt-ott, ez főleg a szünet után volt szembetűnő.

A Madrid sorozatban dolgozta ki a helyzeteket, és termelte a gólokat, Ronaldo viszont eredménytelenül dolgozott a találatért. A 4-0-ás spanyol győzelem tökéletesen tükrözte az erőviszonyokat.

A Real három forduló után hibátlan teljesítménnyel, kapott gól nélkül vezeti a D csoportot. A Lyon lecsúszott a második helyről, a Zágrábban 2-0-ra nyerő Ajax jobb gólkülönbségének köszönhetően előzött.

Eredmények – Bajnokok Ligája, D csoport, 3. forduló
Real Madrid – Olympique Lyon 4-0 (1-0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, Vezette: Cakir
Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Pepe, S. Ramos, Marcelo – Xabi Alonso, Khedira (Coentrao, 62.) – Di María, Özil (Kaká, 66.), C. Ronaldo – Benzema (Higuaín, 72.). Vezetőedző: José Mourinho
Olympique Lyon: Lloris – Réveillere, B. Koné, Lovren, Cissokho – Fofana, Källström – Briand, Gourcuff, Bastos – Gomis. Vezetőedző: Rémi Garde
Gólszerző: Benzema (20.), Khedira (48.), Lloris (öngól, 55.), Sergio Ramos (81.)
Sárga lap: Xabi Alonso (40.), Ronaldo (85.), illetve Koné (74.), Briand (74.)
Dinamo Zagreb – Ajax 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Boerrigter (49.), Eriksen (90.)
A D csoport állása:
1. Real Madrid 3 3 8-0 +8 9
2. Ajax 3 1 1 1 2-3 -1 4
3. Olympique Lyon 3 1 1 1 2-4 -2 4
4. Dinamo Zagreb 3 3 0-5 -5 0

Az alábbiakban olvashatják élő, szöveges közvetítésünket.

90. perc: VÉGE a mérkőzésnek, a Real 4-0-ra verte a Lyont, akár nagyobb is lehetett volna a különbség.

SÁRGA LAP 85’
Ronaldo rossz ütemben csúszott be

81. PERC: Csak Ronaldo marad góltalan? Sergio Ramos egy szöglet után fejjel sután találta el a labdát, de lábbal helyesbített (4-0).

GÓÓÓL 81’
Sergio Ramosé a negyedik
SÁRGA LAP 74’
Koné, majd Briand sárgult be a Lyonban
CSERE 72’
Benzema helyén Higuaín a Madridban

68. PERC:
Kaká majdnem góllal köszönt be, egy perc múlva lesen állt Ronaldo gólbatartó lövésénél, zavarta a kapust, így marad a 3-0.

CSERE 66’
Özil le, Kaká be, Gourcuff helyett Éderson
CSERE 62’
A verző fejű KhedirátCoentrao váltja

61. PERC:
Helyzet itt, helyzet ott.

55. PERC: A lyoni védelem ma csak árnyéka önmagának. Benzema cselezgetése után Özil lőhetett, a labda keresztbement volna a kapu előtt, de Lloris védeni akart, és bepattant róla (3-0).

GÓÓÓL 55’
Özil is betalál – Lloris segítségével

A D csoport másik meccsén az Ajax Zágrábban vezet a Dinamo ellen.

53. PERC: A spanyol csapat látványosan folytogatja a vendégeket, nagy verést kap a Lyon?!

48. PERC: Réveillere gyámoltalan volt, Koné elcsúszott, Benzema az ajándéklabdát bepasszolta Khedirának, aki nem hibázott (2-0).

GÓÓÓL 48’
Khedira növeli a madridi előnyt

46. PERC: Az első félidőben 63:35 volt a labdabirtoklás aránya a Real javára. Ehhez képest sovány az egygólos előny.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Real Madridé a folytatás joga

45. PERC: Vége az első félidőnek, a végét ellazsálták a blancók, de a franciák csak egy gyámoltalan ellentámadásig jutottak. A Madrid vezethetne 4-0-ra is akár, az 1-0 a hazai fölény ellenére sem nem életbiztosítás a Lyon ellen.

40. PERC: Xabi Alonso sípszó előtt rúgott el egy szabadot, ő sárgát, Benzema pedig érvénytelen gólt szerzett, az ismétlést Özil majdnem benyeste, de Lloris a helyén volt.

SÁRGA LAP 40’
Xabi Alonso, trükközésért

29. PERC:
Góól! Nem. Gomis lőtt a madridi kapuba, de lesen volt. Ezzel együtt egy pillanatra elnémult vagy nyolcvanezer torok.

26. PERC: Ugye, a lyoni kontraveszély. Marcelo hibázott. Briand lőtt mellé, majd Ronaldo rezgette meg az oldalhálót.

23. PERC: Marcelo pöckölt kapura, tíz centin múlott az újabb madridi találat…

20. PERC: Góllá érett a lehengerlő hazai fölény, Ronaldo csúsztatott, Benzema pedig közelről bepasszolta (1-0).

GÓÓÓL 20’
A szöglet után Benzema talált be

19. PERC:
Ronaldo bolondította a lyoni védelmet, szöglet a vége.

13. PERC: Nem lesz könnyű a franciák dolga, a Real nagy kedvvel játszik, Ronaldo nemkülönben.

10. PERC: Ronaldo már két, Benzema egy lehetőséget hagyott ki, a túloldalon Briand próbálkozott.

8. PERC: Nem meglepő, a Madrid egykapuzással kezd, a Lyon védekezik és várja a kontra lehetőségét.