Abdi triplával nyert a Lipcsei-csapat

Az FTC II a visszatérő Liban Abdi mesterhármasával verte a Videoton-Puskás Akadémiát.

A zöld-fehérek hazai pályán fogadták a székesfehérvári csikócsapatot az NB II Nyugati csoportjában, az első keretnél az utóbbi időben magatartásbeli problémái miatt nélkülözött Liban Abdi pedig már a nyolcadik percben bevágta a korábban saját maga kiharcolt büntetőt. Máté János révén egalizált a Vidi, azonban a Fradi légiósa másodjára sem hibázott a büntetővonalról, majd Holman Dávid is betalált, 3-1-el fordultak a csapatok. Az első félidő krónikájához tartozik, hogy Tóth Axelt a 35. percben kiállították.

Fordulás után Máté újabb két góljával már 3-3 virított az eredményjelzőn, ám előbb Abdi szabadrúgásból, majd Vass Máté akcióból köszönt be, így 5-3-ra nyert Lipcsei Péter együttese.

A Nyugati csoportban listavezető MTK 4-0-ra győzte le a Dunaújvárost, míg a keleti első Szolnok az Egert 3-0-ra. A Szeged-Budapest Honvéd II összecsapás 45 perces csúszással kezdődött, mivel a vendégeket szállító busz dugóba keveredett.

Egyetlen vendégsiker sem született a labdarúgó NB II szombati játéknapján.

Eredmények – NB II, 7. forduló
Keleti csoport:
Szolnoki MÁV FC-Eger 3-0 (2-0)
Dunakanyar-Vác – Mezőkövesd 1-1 (1-0)
Nyíregyháza Spartacus-Békéscsaba 2-2 (0-0)
Kazincbarcika-Cegléd 0-0
Szeged-Budapest Honvéd II 3-0 (3-0)
pénteken játszották:
REAC – DVSC-TEVA II 3-3 (1-2)
Az élcsoport: 1. Szolnoki MÁV FC 17 pont/7 mérkőzés, 2. Békéscsaba 15/7, 3. Balmazújváros 14/6