Tinisztárok góljaival verték a brazilok az argentinokat

Két héten belül másodszor találkozott a brazil és az argentin labdarúgó-válogatott; a Belémben rendezett szerdai mérkőzést a házigazda brazilok nyerték 2-0-ra.

A nemrég Córdobában lezajlott első meccshez (0-0) hasonlóan ezúttal is csak az otthon játszókra számított a két szövetségi kapitány.

Az Amazonas torkolatánál vívott összecsapáson a hazaiak Lucas góljával kerültek előnybe az 54. percben, majd a hozzá hasonlóan 19 éves csatársztár, Neymar állította be a végeredményt a 75. percben.

A találkozó góljai:

Az örökrangadón brazil részről csak a 31 esztendős Ronaldinho volt 19 év feletti, míg a túloldalon egyetlen tapasztalt játékos sem lépett pályára. A brazilok győzelmükkel megnyerték az első alkalommal kiírt Superclásico de las Américast.

Az argentinok a vb-selejtező sorozatra készülnek, míg a braziloknak – 2014-es házigazda lévén – nem kell részt venniük a kvalifikációban.