Szabics gólpasszával tudott nyerni a Sturm az EL-ben

Szabics Imre adta a gólpasszt a Strum Graz győztes góljánál, a Celtic ikszelt az Udinesevel, míg a Twente hengerelt az Európa Ligában.

A G-jelű négyesben a vendég Austria Wien a Malmö ellen már az első felvonásban dűlőre vitte a dolgot, és kétgólos előnyüket a lefújásig őrizték. A holland Alkmaar viszont az utolsó negyed órában adta ki kezéből a győzelmet: a Harkiv a 76. percben tudott egyenlíteni (1-1).

A H-csoportban két idegenbeli győzelem született: a Bruges és a Birmingham City is hátrányból fordítva elvitte a három pontot házigazdáik otthonából. A belgák az utolsó percben tudták megszerezni a győztes találatot a Braga ellen, míg a szigetországiak uralva a második félidőt, negyed óra alatt kettőt is lőttek a Maribornak.

Az I-kvartettben mindkét találkozó pontosztozkodást, és 1-1-es döntetlent hozott. Az Udinese glasgow-i vendégjátékán két büntető foglalta keretbe a meccset: a skótok a 3. percben, az olaszok a 88.-ban értékesítették a tizenegyest. A másik összecsapáson a Rennes az utolsó pillanatokban hullajtott pontokat, ugyanis Juanfran három perccel a lefújás előtt szerezte meg az egyenlítő találatot az Atlético Madrid számára.

Gelsenkirchenben nem volt kérdés a győztes kiléte, mivel a Schlake már a 8. percben előnyhöz jutott, és hiába egyenlített a Maccabi Haifa, a kékek szépen lassan felőrölték a vendégeket (3-1). A J-csoport másik találkozóján a Steua Bucuresti az 1-1 után pontot rabolt a Larnacától.

A gólok számát illetően a K-csoport volt a legerősebb, a Twente 4-1-re gázolt át a Wisla Krakow-n, többek között Janko duplájának köszönhetően, míg a Fulham idegenben 2-0-ra verte az Odensét.

Magyar szempontból az L-jelű négyes dupla sikert hozott: a Juhász Rolanddal felálló Anderlecht 2-0-ra nyert Moszkvában.

A mérkőzés összefoglalója:

A Sturm Graz viszont megszenvedett a győzelemért: Szabics Imrével a kezdőben az osztrákok egy öngóllal hátrányba kerültek az AEK Athén otthonában, és az utolsó pillanatokig hajtottak, hogy legalább egy ponttal távozzanak Görögországból. Nos, a lefújás pillanatában nem egy, hanem három pont lett az igyekezet gyümölcse: Burgstaller a 87. percben egalizált, a 90. percben pedig Haas. Nem mellékesen, a győztes gólpasszt Szabics adta.