A Bayern leiskolázta a Cityt

A labdarúgó Bajnokok Ligája 2. fordulójában a keddi program egyik rangadóján a Bayern München Gomez duplájával simán verte a Manchester Cityt.

A BL nyolcmeccses keddi kínálatából kiemelkedett a Manchester City müncheni fellépése. A “halálcsoport” becenevű, amúgy A jelő kvartett első körében a Bayern idegenben nyert a Villareal ellen, a City Manchesterben 1-1-re végzett a Napolival.

Így a bőrnadrágosok előnyben kezdték a 2. fordulót, de még a bajor közönség előtt sem mehettek biztosra a korábbi összeharácsolt sztárhordából izmos csapattá vált, a Premier League-ben még veretlen Manchester City ellen.

A csoport másik meccsén a Villarealnak Nápolyban akarta helyrebillenteni a lelkivilágát és a csoporton belüli pozícióját.

Összefoglaló:

Sok izgalom nem történt a mérkőzésen, a Manchester City lendületes rajt után gyámoltalanul focizgatott.

A Bayern kicsit lassan melegedett be, de aztán végig masszív fölényben játszott, és Gomez két szemfüles találatával nagyon simán verte a manchesterieket.

A müncheniek hatalmas előnyre tettek szert az A csoportban, ahol egyedül a négypontos Napoli tartja a lépést úgy, ahogy, az olaszok hazai pályán szintén 2-0-ra verték a Villarealt.

A csoport: Bayern München-Manchester City – 2-0 (2-0)
Allianz Arena, Vezette: Kassai Viktor
Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Van Buyten, Lahm – Schweinsteiger, Luiz Gustavo – Th. Müller, Kroos (Timoscsuk 83.), Ribéry (Robben 90.)– Gomez (Petersen 91.). Vezetőedző: Jupp Heynckes
Manchester City: Hart – Richards, K. Touré, Kompany, Clichy – Y. Touré, Barry (Kolarov 73.), D. Silva, Nasri (Milner 70.)– Dzeko (de Jong 55.), Agüero. Vezetőedző: Roberto Mancini
Gólszerző: Gomez (38., 45.)
Sárga lap: Agüero (42.), Clichy (67.)Kolo Touré (75.), Yaya Touré (76.)
4. Villareal                2  0 0 2 0 4 0

Élő, szöveges közvetítésünket az alábbiakban olvashatják.

90. PERC: A Bayern 2-0-ra legyőzte a tétova Manchester Cityt, és két meccsből hat ponttal vezeti az A csoportot a Villarealt szintén 2-0-ra legyőző, négypontos Napoli előtt.

CSERE 91’
A kétgólos Gomez helyére Petersen jön
CSERE 90’
Nívós váltás: Ribéry helyén Robben
CSERE 83’
Kroos-Timoscsuk ez első Bayern-csere

Máshol nagyobbak az izgalmak, az Old Traffordon a Basel 0-2-ről állt fel, és 3-2-re vezet az MU ellen, érik a forduló meglepetése.

SÁRGA LAP 76’
Yaya, majd Kolo Touré farigcsálta Ribéryt, Kassai megunta a tesók szabálytalankodásait
CSERE 73’
Barry helyén Kolarov, a City csak cserékben jobb

70. PERC:
18:6 a lövések aránya a  Bayern javára, ezt Schweinsteiger tovább javítja.

CSERE 70’
Nasri is lejön, Milner be.
SÁRGA LAP 67’
Clichy is kicsalogatja Kassai zsebéből a lapot

62. PERC:
Kisebb izgalmaktól eltekintve haladunk a Bayern győzelme felé.

CSERE 55’
Dzeko helyett de Jong a Cityben
KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Bayern kezdi a második félidőt

A szünetben kukkantás a többi csoportra: a B-ben a délutáni meccsen CSZKA Moszkva-Inter 2-3, Trabzonspor-Lille 0-1, a C-ben MU-Basel 2-0, Galati-Benfica 0-1, a D-ben Lyon-Dinamo Zagreb 2-0, Real Madrid-Ajax 2-0.

45. PERC: Van Buyten csúsztatása után újra Gomez érkezett, és a rövidsaroknál bepasszírozta a második német gólt, Hart kapus ideggörcsöt készül kapni (2-0). Ezzel vége a félidőnek, a komótosan, de nagy erőre kapó Bayern ellen valószínűtlennek tűnik a fordítás. A csoport másik meccsén a Napoli tartja a 2-0-át a Villareal ellen.

GÓÓÓL 45’
Gomez újabb szemfüles találata
SÁRGA LAP 42’
Agüero rosszalkodott

38. PERC: Ribéry szúrta rá húszról, Hart védett, Müller ismételt, Hart ezt is kiütötte, Gomez volt a következő próbálkozó, neki már sikerült, vezet a Bayern (1-0).

GÓÓÓL 38’
Gomez lepattanózott, eredményesen!

37. PERC:
Schweinsteiger most öt méterről próbálkozott, sikerült fölé lőnie.

33. PERC: Schweinsteiger eresztett el egy életerős lövést úgy harmincról.

30. PERC: Csendesen folydogál a meccs, az A csoport másik mérkőzésén a Napoli fél óra után Hamsík és Cavani révén már 2-0-ra vezet a Villareal ellen.

14. PERC: Lassan bedöccen a Bayern gépezete, ígéretes akciók vannak, helyzet még nincs.

8. PERC: A kékek egyelőre szervezettebbek, a müncheniek idegesebbek.

5. PERC: Richards beadásából Dzeko veszélyeztetett, előtte volt egy büntetőgyanús eset, Kassai nem adott 11-est a Citynek.