A Győr elbukott Diósgyőrben

Az OTP Bank Liga 10. fordulójának zárómeccsén a Győri ETO Diósgyőrben reménytelen játékkal kapott ki. A DVTK otthon verhetetlen.

Debrecen szombati, kaposvári pontvesztése azt jelentette, hogy a Győr győzelme esetén pontszámban megelőzheti a listavezetőt.

Ehhez persze saját pályáján le kellett volna győzni a Diósgyőrt, ami pedig még egy bajnokaspiránsnak is nehéz dió.

A 46. szülinapját ünneplő Csertő Aurél ETO-ja már a kezdő sípszó után behúzta a fejét, a masszív drukkkerhad által buzdított hazaiak irányították az eseményeket.

Ez pedig gólt ért, a 16. perceb Aleksidze kezezése miatt megítélt büntetőt Luque értékesítette, a győriek pedig az ütlegelő Dordevic kiállításával tovább nehezítették a helyzetüket.

A folytatásban durva játék következett, de a szünet után foci is volt, nem is akrámilyen, Seydi szemrevaló átemeléssel lényegében pontot tett a diósgyőri győzelmre.

Az utolsó félórára fokozódott a Diósgyőr fölény az eredmény azonban nem változott. A Győr elszalasztotta a lehetőséget arra, hogy átvegye a vezetést a DVSC-től, a Diósgyőr viszont lassan dobogós pozícióba kerül.

A mérkőzés összefoglalója:

“A kiállítás és a 11-es okozta hátrányt nem bírtuk el, de emberhátrányban jól játszottunk. Egyéni hibák miatt kaptunk ki” – mondta Csertői Aurél, az ETO trénere, győztes kollégája, Benczés Miklós szerényen beszélt: “Játszottunk már jobban, a Győr pedig emberhátrányban is veszélyes volt”.

DVTK – Győri ETO 2-0 (1-0)
Diósgyőr, 8000 néző, Vezette: Szilasi Szabolcs
DVTK: Farkas B. – Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér – Abdouraman – Gallardo (Seydi 39.), Arze, Lippai, Luque (Menougong 62.) – Tisza. Vezetőedző: Benczés Miklós
Győr: Stevanovic – Babic, Stanisic, Dudás, Völgyi – Trajkovic, Pilibaitis, Ji-Paraná (Windeczker 46.), Dinjar, Dordevic – Aleksidze (Tokody 46.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerzők: Luque (16., 11-esből), Seydi (60.)
Sárga lap: Gallardo (30.), illetve Völgyi (26.), Babic (62.)
Piros lap: Dordevic (30.)

Élő közvetítésünket az alábbiakban olvashatják:

90. PERC: Diósgyőri helyzetek és ollézás, a DVTK 2-0-ra legyőzte az önmaga árnyékaként játszó Győrt.

84. PERC: Tisza, Rakovic, majd újra Tisza hagyott ki nagy helyzetet, érik a harmadik diósgyőri gól.

81. PERC: A hazaiak a győri ötösön emelgetnek,  Menougong ollózása fölé megy, a túloldalon Dudás távolról próbálkozott.

CSERE 80’
Trajkovicot Ceolin váltja az ETO-ban
CSERE 78’
Lippai helyén Rakovic a DVTK-ban

70. PERC:
Dudás ravasz szabadrúgása majdnem a rövid felsőben kötött ki.

SÁRGA LAP 62’
Babic is megszolgálta

65. PERC:
Az ETO megúszott egy gólt és egy pirosat, Szilasi nem vette észre Dinjar alattomos ütését.

CSERE 62’
Luque le, Menougong be

60. PERC:
Seydi szép csellel fordult le, aztán elrohant, végül pedig átemelte a kapust. A győri győzelmi reményeknek alighanem lőttek (2-0).

GÓÓÓL 60’
Seydi gyönyörű gólt lőtt!

57.PERC:
Egy diósgyőri helyzet, miközben a partjelzők még nem melegedtek be, két véleményes lest is belengettek.

50. PERC: A Győr először jutott el Farkas kapujáig, Dinjar eresztett meg egy veszélyes lövést.

CSERE 46’
A Győrben Aleksidzét Tokody,
Ji-Paranát Windeczker váltja
KÖZÉPKEZDÉS 46.’
A Győr folytatja

45. PERC: A Diósgyőr 1-0-ás vezetésénél jön a szünet. Az első félidő java részét a házigazdák uralták, a vezető gól után még egy ideig maradt a lendület.

Aztán mindkét gárda a durvaságokra koncentrált, ez a győri Dordevicnek sikerült a legjobban, ütésért kiállították, a Győrnek emberhátrányban kell fordítania, ha meg akarja előzni a Lokit.

CSERE 39’
Gallardót Seydi váltja a DVTK-ban

39. PERC:
Gallardót sokadik ütközés után lecserélik, előtte lőtt még egyet kapura.

35. PERC: Kicsit feszülnek az idegek, a fő bajkeverő Gallardo, aki a szabálytalanságokat variálja a cselekkel, esésekkel és szenvedéssel.

SÁRGA LAP 30’
Gallardo a viszahúzásért sárgult be
PIROS LAP 30’
Dordevic ütött, Szilasi elküldte zuhanyozni

30. PERC:
Gallardo visszahúzta Dordevicet, aki kiosztott egy könyököst, az esetből kisebb csetepaté kerekedett.

SÁRGA LAP 26’
Völgyi tartotta fel a leforduló Gallardót.

22. PERC:
A DVTK próbálja megrendíteni a Győrt, nyomasztó a hazai fölény.

16. PERC: Aleksidze kezére pattant a labda a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Luque higgadtan gurította be (1-0).

GÓÓÓL 16’
Luque büntetőjével vezet a DVTK

14. PERC:
A fegyelmezettség egyelőre elnyomja a játékot, Budovinszky közveszélyes szabadrúgása volt az egyetlen érdekes eddig.

10. PERC: A Győr az aktívabb, diósgyőri részről egyelőre a lelátón van nagyobb erőbedobás.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
A Diósgyőr kezdte a mérkőzést

Az ETO-nak idegenben kéne legyűrnie a Diósgyőrt, az pedig minden vendégcsapat számára komoly erőfeszítést igénylő feladat.

A múlt héten a Győr a Fradit, a DVTK a Kaposvárt győzte le, két jó formában lévő csapat találkozik.

A vendégek mestere, Csertői Aurél vasárnap ünnepli 46. születésnapját, szép ajándék lenne számára egy győzelem.