Második győzelmét aratta az Újpest

Az Újpest hazai pályán 4-1-re győzte le a Haladás együttesét az OTP Bank Liga, 10. fordulójában.

A héten nem maradtak el a botrányok Újpestről, a lila-fehéreknek viszont most a pályán kellett bizonyítaniuk a Haladás ellen, hogy megkezdhessék a felzárkózást a középmezőnyhöz.

A találkozó meglehetősen eseménytelenül kezdődött, eleinte csak a mezőnyben gyűrte egymást a két csapat. Bő fél óra elteltével aztán kissé váratlanul vezetést szerzett az Újpest: a vendégek kapusa, Rózsa letarolta Markovicot, az ezért járó tizenegyest pedig Rajczi értékesítette (1-0).

Hamarosan érkezett a második újpesti gól is, Balogh Balázs ollózott a kapu felé, Rajczi résen volt és közelről belefejelt a labdába, ami aztán a kapuban kötött ki. 2-0-s előnnyel vonult szünetre a Zoran Spisljak együttese.

A második játékrész elején aztán eldőlni látszott a találkozó, Balogh lőtt a kapuba 20 méterről egy indítás után (3-0). A szombathelyiek aztán visszajöttek a meccsbe, Schimmer ragasztott nagy gólt a jobb felső sarokba (3-1).

Hiába játszottak mezőnyfölényben ekkor a vendégek, nem sikerült tovább csökkenteniük a különbséget, ráadásul nem sokkal a vége előtt Guzmics kiállítása miatt emberhátrányba kerültek. Az Újpest tíz ember ellen még egy gólt szerzett a 92. percben, Magos lövését még kipaskolta Rózsa, de Balogh értékesítette a kipattanót.

Aczél Zoltán együttese a játék összképe alapján nem érdemelt volna háromgólos vereséget, az Újpest viszont örülhet, hiszen hazai pályán a Pécs után a Haladást is 4-1-re verték.

Eredmény – OTP Bank Liga, 10. forduló
Újpest FC-Haladás Sopron Bank 4-1 (2-0)
Szusza Ferenc Stadion, 3826 néző, v.: Veizer
Újpest: Balajcza – Üveges (Tajthy, 37.), Dvorschák, Mihajlovics, Szokol – Egerszegi, Markovic (Wilson, a szünetben) – Simon, Barczi, Balogh B. – Rajczi (Magos, 81.). Vezetőedző: Zoran Spisljak
Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Korolovszky, Tóth P. – Sluka (Horváth A., 53.), Kovács I., Iszlai, Halmosi – Oross (Simon, 68.), Kenesei. Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerzők: Rajczi (33., 38., az elsőt 11-esből), Balogh B. (52., 92.), illetve Schimmer (56.)   kiállítva: Guzmics (89.)
Sárga lap: Mihajlovic (35.), Barczi (75.), Dvorschák, illetve Iszlai (18.), Rózsa (30.), Kovács I. (35.), Guzmics (54., 89.)
Piros lap: Guzmics (89.)

A mérkőzés élő, szöveges közvetítését az alábbiakban olvashatják:

Vége a találkozónak, az Újpest 4-1-re nyert a Haladás ellen!

Itt a slusszpoén: Magos kemény löketét Rózsa csak kitolni tudta, pont Balogh elé, aki közelről a hálóba passzolt. 4-1!

GÓÓÓL 92’
Balogh Balázs, Újpest
PIROS LAP 89’
Guzmics (Haladás) lerántásért megkapta a második sárga lapját.
CSERE 81’
A kétgólos, de a jelek szerint megsérülő Rajczi helyett Magos érkezik.
SÁRGA LAP 77’
Dvorschák is besárgul, Keneseit állította meg szabálytalanul.
SÁRGA LAP 75’
Barczi kap sárgát Iszlai felrúgásáért.

73. PERC: Kenesei
célozta meg a kaput szép mozdulattal, Balajcza vetődve mentette szögletre a léc alá tartó labdát.

71. PERC: Kenesei jobb oldali szabadrúgását Halmosi fejelte fölé, egy kicsit mögé érkezett a labda.

CSERE 67’
Oross helyére érkezik Simon Attila a vendégekhez.

65. PERC:
A Haladás fölénye jellemző az elmúlt percekben, de egyelőre nem sikerült tovább csökkenteniük a különbséget.

57. PERC: Egyből visszaállhatott volna a háromgólos különbség, egy védelmi hiba után Balogh próbálkozásánál védett nagyot Rózsa, majd a kipattanót Rajczi lőtte fölé. Nagy helyzet volt.

56. PERC: Nagy góllal szépített a Haladás: Kenesei kereste a lövőhelyzetet a 16-oson belül, majd miután a védők blokkolták az útját, a felfutó Schimmer elé tálalt, aki futtából bombázott a jobb felső sarokba. 3-1!

GÓÓÓL 56’
Schimmer Szabolcs, Haladás
SÁRGA LAP 53’
Guzmics sárgul be.
CSERE 52’
Sluka helyett Horváth András a pályán.

52. PERC: Balogh kapott jó indítást középen, teljesen üresen maradt, majd húsz méterről, ballal lőtt a kapu jobb oldalába. 3-0!

GÓÓÓL 52’

49. PERC: Szokol mentett nagyot Halmosi elől, majd ápolni kellett az újpesti védőt.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Kezdetét vette a második félidő.
CSERE A szünetben’
Markovicot Electo Wilson váltja az Újpestben.

Helyzetek nélkül peregtek le a félidőből hátra lévő percek, az Újpest 2-0-s előnnyel vonulhat pihenőre.

38. PERC: Egy jobb oldali beadás után Balogh ollózott a kapu felé, Rajczi közelről belestukkolt a játékszerbe, ami aztán a hálóban kötött ki. 2-0 az Újpestnek.

GÓÓÓL 38’
Rajczi, Újpest
CSERE 37’
A sérült Üveges helyett Tajthy jön az Újpestbe.
SÁRGA LAP 35’
Kovács István (Haladás) és Mihajlovic (Újpest) is besárgul.

34. PERC: Lökdösődés a pályán, miután Kovács ütközik a kapujából kivetődő Balajczával.

31. PERC: Markovic felé íveltek egy labdát a 16-oson belülre, a középpályás belefejelt a játékszerbe, majd a kifutó Rózsa letarolta. A játékvezető büntetőt ítélt az Újpestnek, a labda mögé Rajczi állt, aki a balra vetődő Rózsa mellett a jobb sarokba küldte a labdát. 1-0!

GÓÓÓL 33’
Rajczi Péter, Újpest
SÁRGA LAP 31’
Rózsa sárgát kap.
TIZENEGYES 31’
Markovicot tarolja le Rózsa, büntetőt rúghat az Újpest.

27. PERC: Keneseit
egy összefejelés miatt ápolták az oldalvonal mellett.

24. PERC: Ismét Halmosi aktív, de beadását kifejelik.

20. PERC: Halmosit indították jó labdával, a szombathelyi játékos már a büntetőterületen belül járt, de beadása pontatlan volt, tisztáztak a védők.

SÁRGA LAP 17’
Iszlai kap egy sárgát késleltetve, Egerszegivel ütközött.

11. PERC: Barczi
ismét próbálkozott, lerázta a védőjét, majd 17 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, Rózsa szögletre tenyerelte a labdát.

7. PERC: Barczi tűzött rá egy szabadrúgást nagyjából 25 méterre a kaputól, Rózsa könnyedén hárított.

4. PERC: Az első helyzet a vendégeké, Kenesei lépett ki, közelről tűzte kapura a labdát, ami aztán a kivetődő Balajczáról szögletre került.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
A Haladás kezdte a meccset.

Az Újpest hazai pályán szezonbeli második győzelmére hajt a középmezőnyben elhelyezkedő Haladás ellen.

A mérkőzés beharangozóját IDE kattintva olvashatják!

A kezdőcsapatok
Újpest: Balajcza – Szokol, Mihajlovic, Dvorschák, Üveges – Simon K., Barczi, Markovic, Egerszegi, Balogh B. – Rajczi
Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Korolovszky, Tóth P. – Kovács I., Iszlai, Sluka, Halmosi – Kenesei, Oross