A Videoton négyet szórt a Zetének

A bajnoki címvédő hazai pályán 4-1-re verte a nyeretlen Zalaegerszeget az OTP Bank Liga 10. fordulójának nyitómeccsén.

A sereghajtó látogatott a bajnoki címvédő otthonába a labdarúgó NB 1-ben, de nem borult a papírforma. A Prukner László irányította Zalaegerszeg továbbra is szezonbeli első győzelmére hajt, viszont a Videoton ellen idegenben még az iksz is bravúrnak számított volna.

Paulo Sousa együttesére kötelezőnek mondható győzelem várt, már csak azért is, hogy az éllovas Debrecen és a hajdúságiakkal azonos pontszámmal álló Győr ne tudja növelni tizenegy pontos előnyét a tabellán.

A meccs a Vidi fölényével kezdődött, a 9. percben André Alves már a kapufát is eltalálta, ezeket a perceket azonban sikerült átvészelnie a vendégeknek. A félidő közepén aztán már a ZTE is eljutott egy kapufáig Hidvégi révén, de mielőtt túlzottan lelkesek lettek volna a kék-fehérek, érkezett a Videoton vezető találata. Walter Lee játszott össze Sándor Györggyel, utóbbi nagyszerű passza után a spanyol játékos közelről a bal alsóba gurított (1-0).

A szünetig már nem esett több találat, de a második játékrészben beindult a Vidi-henger. Az 57. percben Sándor lőtt a kapuba Alves indítása után (2-0), majd pár perccel később a gólpasszt adó brazil támadó is betalált, nyolc méterről bombázott a léc alá Evandro visszapassza után (3-0).

A 71. percben Alves duplázni tudott, Walter indításával léphetett ki, elhúzta a kapus mellett a játékszert, majd a hálóba passzolt (4-0). A hazaiak mezőnyfölénye jellemezte a meccset, a találkozó végén azonban így is összejött a szépítés Prukner László csapatának, Máté Péter fejelt Tujvel kapujának bal sarkába (4-1).

A mérkőzés összefoglalója:

A Videoton a papírformának megfelelően magabiztosan nyert 4-1-re, a Zalaegerszeg pedig továbbra is nyeretlenül marad sereghajtó.

Eredmények – OTP Bank Liga, 10. forduló
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3300 néző, Vezette: Alvaro Garcia Miquel
Videoton FC-ZTE FC 4-1 (1-0)
Videoton: Tujvel – Brachi, Vinicius, Caneira, Oliveira – Walter, Sándor (Elek, 69.), Mitrovic (Nikolics, 62.), Tóth B. (Vasiljevic, 77.), Evandro – Alves. Vezetőedző: Paulo Sousa
ZTE: Jahic – Kocsárdi, Bogunovic, Bulatovic (A. Delic, 44.), Hidvégi – Szalai T., Kamber, Máté P., Hervas (I. Delic, 64.) – Turkovs, Tököli (Bujor, 75.). Vezetőedző: Prukner László
Gólszerzők: Walter (31.), Sándor (51.), Alves (56., 71.), illetve Máté P. (88.)
Sárga lap: Tököli (58.), Kamber (83.)
Piros lap:

A mérkőzés, élő, szöveges közvetítése az alábbiakban olvasható:

Vége a mérkőzésnek, a Videoton magabiztosan, 4-1-re legyőzte a továbbra is nyeretlen Zalaegerszeg együttesét

90. PERC: Újabb hazai helyzet, Jahicban azonban elakadnak a próbálkozások.

88. PERC: Szépített a Zete, Kocsárdi beadása után Máté fejelt, a labda behullott a bal sarokba. 4-1!

GÓÓÓL 88’
Máté Péter, Zalaegerszeg
SZÖGLET 85’
A tizedik Vidi-szöglet, ez is eredménytelen.
SÁRGA LAP 83’
Kamber lépett be Eleknek, sárgát kap.

82. PERC: Nikolic
került helyzetbe, mellé lőtt.

CSERE 78’
A Vidi harmadik cseréje: Tóth Balázst váltja Vasiljevic.

76. PERC: Kamber
löketét Tujvel ütötte ki.

CSERE 75’
Bujort küldi Tököli helyére Prukner László.

71. PERC: Walter indítása találta üresen Alvest, a brazil támadó elhúzta a kapus mellett a labdát, majd a gólvonal mögé passzolt. 4-0!

GÓÓÓL 71’
André Alves, Videoton
CSERE 69’
Elek állt be Sándor helyett a Vidibe.

66. PERC: Alves
kerülhetett volna jó helyzetbe, de rálépett a labdára. Lőni még így is tudott, Jahic hárított.

CSERE 64’
Csere a vendégeknél is, Hervás helyett Ivan Delic a pályán.
SZÖGLET 63’
Újabb Vidi-szöglet, veszélytelen.
CSERE 62’
Hazai csere, Mitrovic le, Nikolic be.
SÁRGA LAP 58’
Tököli műesésért kap sárgát.

56. PERC. Evandro húzott el az embere mellett már a büntetőterületen belül járva, visszapasszolt Alves elé, aki kissé felemelte a játékszert, majd nyolc méterről a léc alá bombázott. Eldőlni látszik a találkozó, 3-0!

GÓÓÓL 56’

51. PERC: 2-0-ra vezet a Videoton! Alves passza üresen találta Sándor Györgyöt, a középpályás egyedül roboghatott a kapu felé, majd 17 méterről a kijövő kapus mellett a hálóba gurított.

GÓÓÓL 51’
Sándor György, Videoton
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Megkezdődött a második félidő.

A chilei játékvezető lefújta az első félidőt, a Videoton a spanyol Walter góljával 1-0-ra vezet a Zalaegerszeg ellen.

45. PERC: Tököli próbálkozásánál Tujvel a helyén volt.

CSERE 45’
Bulatovic megsérült, A. Delic áll be helyette a Zetébe.
SZÖGLET 39’
Kifejelték a Vidi szögletét, majd Brachi tüzelt messziről, fölé.

31. PERC: Vezet a Videoton! Walter továbbított a 16-oson belül helyezkedő Sándorhoz, aki a védők között laposan zseniálisan passzolt vissza spanyol csapattársához, Walter pedig közelről a bal alsó sarokba lőtte első gólját a magyar élvonalban. 1-0!

GÓÓÓL 31’
Walter Lee, Videoton

25. PERC: Hatalmas lehetőség mindkét oldalon
: a Zete kapuja előtt Evandro maradt teljesen üresen, érkezett is felé a labda, de kevéssel lemaradt a játékszerről a Vidi játékosa. Az ellentámadásnál Hidvégi iramodott meg a kapu felé, a 16-oshoz érkezve lőtt, a labda a felső kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

23. PERC: Balról Walter, majd jobbról Mitrovic adott be, egyikük sem talált embert a kapu előtt.

20. PERC: A vendégek átvészelték a Videoton kezdeti rohamait, bár Alves kapufájánál már mindenki verve volt.

15. PERC: A Zete is előremerészkedett, Hervás próbálkozása viszont jócskán elkerülte a kaput.

10. PERC: Alvest nem sikerült lesre állítani, 18 méterről lőtt a csatár, Jahic kitolta a jobb alsó felé tartó löketet.

9. PERC: KAPUFA! Szögletet végezhettek el a hazaiak, Caneira csúsztatása Alveshez került, aki egy védővel a nyakán befelé fordult, közeli próbálkozása a keresztlécet találta el.

5. PERC: A Videoton előtt adódik az első lehetőség, egy megpattanó labdát Evandro fejelt a kapu felé, de sikerült tisztázni a vendégeknek.

SZÖGLET 3’
Kisszöglet a Vidinél, a beadást aztán simán fogja a kapus.
KÖZÉPKEZDÉS 1’
A ZTE kezdte a meccset.

Előzmények:

Székesfehérváron veszi kezdetét a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulója, ahol a házigazda Videoton a sereghajtó Zalaegerszeget fogadja.

Paulo Sousa csapatának hazai pályán szinte kötelező a győzelem, főleg annak tudatában, hogy tizenegy pontos lemaradásban vannak a tabellán a listavezető Debrecenhez, valamint a Győri ETO-hoz képest. A Vidi legutóbb 0-0-s döntetlent játszott a Vasas otthonában, de ha meg akarják kezdeni a felzárkózást, ma nem igazán fér már bele egy botlás.

A Prukner László irányította ZTE számára az eddig látottak alapján egy pontszerzés is előrelépésnek számítana Fehérváron. A legutóbbi fordulóban hazai pályán 1-1-re végzett a Kecskeméttel a Zete, a kék-fehérek továbbra is az első győzelmükre hajtanak.

A kezdőcsapatok
Videoton: Tujvel – Brachi, Vinícius, Caneira, Oliveira – Sándor, Mitrovic, Tóth B., Walter Lee – Evandro, Alves
ZTE: Jahic – Kocsárdi, Bogunovic, Bulatovic, Hidvégi – Hervás, Máté, Kamber, Szalai – Turkovs, Tököli