Kiütéssel nyert a Tottenham a Liverpool ellen

4-0-ra nyert a Tottenham a mérkőzést kilenc emberrel befejező Liverpool ellen a Premier League 5. fordulójában.

A három mérkőzéséből mindössze egyet megnyerő Tottenham fogadta a jobb formában lévő, de utolsó találkozóján vereséget szenvedő Liverpoolt, de a tabellán elfoglalt pozíciót nem tükrözte a mutatott játék.

A hazaiak már a 7. percben betaláltak, nem is akárhogy: Luka Modric 18 méterről jobbal, kapásból csavart a bal felsőbe (1-0). A folytatásban is a Sarkantyúsok veszélyeztettek, de gólhelyzetnél tovább nem jutottak, ellenben a Liverpool saját dolgát nehezítette meg. A 28. percben Charlie Adam második sárgája után megfogyatkoztak a vörösök.

A fordulást követően újabb mérföldkövekhez érkeztünk: a 62. percben (!) feljegyezhettük az első liverpooli kapuralövést, majd egy perccel később Martin Skrtel számára is felvillant a piros lap.

A második kiállítás teljesen megtörte a ‘Poolt, a hazaiakat pedig felpörgette: előbb Jermain Defoe mattolta Reinát, majd a végeredményt Emmanuel Adebayor duplája jelentette (4-0).