A Kaposvár is fejet hajtott a diósgyőri katlanban

Hazai győzelemmel indult a labdarúgó OTP Bank Liga 9. fordulója: a Diósgyőr 2-1-re nyert a Kaposvári Rákóczi ellen.

A forduló pénteki nyitómérkőzésén a Diósgyőr számított esélyesebbnek, hiszen Benczés Miklós csapata a tabellán is megelőzte a Kaposvárt, ráadásul hazai pályán már legyőzték a szezonban a Pápát, a Siófokot és a Zalaegerszeget is, három ponttal csak a Kecskemét távozott Miskolcról.

A Rákóczi eddig még pontot sem szerzett idegenben, így nagyon nehéz találkozóra számíthattak Sisa Tibor tanítványai.

A papírformának megfelelően a Diósgyőr fölénye jellemezte az első félidőt, a hazaiak veszélyesebben futballoztak, a 11. percben pedig a vezetést is sikerült megszerezniük. Tisza Tibor ívelt át Arze felé egy labdát, a bolíviai légiós lekészítette lövésre Lippai Ákosnak, aki laposan lőtt a vendégek kapujába (1-0).

A DVTK a szünetig már nem tudott újabb gólt szerezni, viszont jól semlegesítették a góllövőlistát vezető Pericet, így a Kaposvár nem sok veszélyt jelentett a kapura.

A második játékrész elején megduplázta előnyét a hazai alakulat, Arze küzdötte be magát a kapu elé, majd átpörgette a labdát Hajduch felett (2-0). Nem sok jel utalt ekkor arra, hogy az összecsapás vége még izgalmas lehet, de Peric tett róla, hogy az legyen. A 66. percben egy bedobás után kifejelt labdát mellre vett a kaposvári támadó, majd kapásból, elemi erővel zúdította Farkas Balázs kapujába szezonbeli nyolcadik gólját (2-1).

Benczés Miklós együttese őrizte az előnyt, a 93. percben azonban nagyon közel járt az egyenlítéshez a Rákóczi, amikor Alexeev megindulhatott a kapu felé, lövését pedig nagy bravúrral kellett Farkasnak hárítania. A helyzet kimaradt, a Diósgyőr 2-1-re nyert, ezzel pedig pontszámban – legalábbis ideiglenesen – utolérte a negyedik helyen tanyázó Honvédot.

Eredmény – OTP Bank Liga, 9. forduló
Diósgyőri VTK – Kaposvári Rákóczi 2-1 (1-0)
Miskolc, DVTK Stadion, 6500 néző, Vezette: Oláh Gábor
DVTK: Farkas – Vadász, Gal (Rakovic, 51.), Budovinszky, Gohér – Abdouraman – Gallardo, Lippai, Arze (Takács P., 84.)- Tisza, Carreno (George, 55.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Kaposvár: Hajduch – Okuka, Bank, Zsók, Jánvári – Hegedűs D. (Alekszejev, 83.), Pedro – Pavlovic (Gujic, 59.), Safaric (Kulcsár K., 54.), Balázs – Peric. Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerzők: Lippai (11.), Arze (53.), illetve Peric (67.)
Sárga lap: Abdouraman (32.), illetve Jánvári (64.)
Piros lap:

A mérkőzés élő, szöveges közvetítését az alábbiakban olvashatják:

Vége a találkozónak, a Diósgyőr 2-1-re verte a Kapovári Rákóczit.

93. PERC: Óriási Kaposvár-helyzet maradt ki: Alexeev lépett ki védőjével a nyakában, lövését Farkas bravúrral szögletre tolta. A szögletnél Hajduch is előre ment fejelni, de ebből már semmi sem lett.

CSERE 84’
Arze helyén Takács Péter folytatja a Diósgyőrben.
CSERE 83’
Cserélt a Kaposvár, Alexeev jött Hegedűs helyére.

83. PERC: Hajduch
röviden szabadított fel, Jánvári elől ellopták a labdát a hazaiak, de a beadás után sikerült tisztázniuk a védőknek.

Ápolás 77’
Újabb ápolás, Abdouraman és Zsók fejelt össze.

76. PERC: Tisza
fordult rá a kapu előtt egy középre lőtt labdára, Jánvári blokkolt.

Ápolás 75’
Pedród kellett ápolni Abdouraman könyököse után. Lap nincs.
SZÖGLET 73’
Kifejelik a hazai sarokrúgást.

66. PERC: Hatalmas gól lőtt Peric: egy kaposvári bedobást még kifejelt a hazaiak védője, a góllövőlista vezetője azonban mellre vette a játékszert, majd kapásból, bődületes erővel a kapuba bombázott. Ez volt Peric nyolcadik gólja a szezonban. 2-1!

GÓÓÓL 66’
Peric, Kaposvár
SÁRGA LAP 64’
Jánvári kap sárgát.

62. PERC: Lippai
küldött meg egy löketet, a védőkről pattant szögletre a játékszer.

CSERE 60’
Sisa Tibor is változtat, Pavlovic helyén Gujic folytatja.
CSERE 55’
Újabb hazai csere, George be, Cerrano le.

53. PERC: Kétgólos a Diósgyőr előnye! Arze egy kényszerítő után megindult a kapu felé, passza az ellenfél lábáról visszakerült hozzá, a kaputól nem messze pedig alápörgetett a labdának, ami a Hajduch felett a kapuba szállt. 2-0!

GÓÓÓL 53’
Arze, Diósgyőr
CSERE 51’
Cserél a Diósgyőr: Gal jön le, Rakovic érkezik.
SZABADRÚGÁS 50’
Safaric szabadrúgásból nem talál kaput.
LES 48’
Peric gólhelyzetben fölé lőtt, de közben les miatt lefújták az akciót.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Diósgyőr kezdi a második félidőt.

Vége az első félidőnek, az utolsó percek különösebb esemény nélkül peregtek le, maradt az 1-0. A Diósgyőr irányítja a játékost, a Kaposvár is próbálkozik, de egyelőre a gólvágójuk, Peric sem tud veszélyes lenni. A hazaiak nem lehetnek nyugodtak az egygólos előnnyel, a második félidőben is koncentrálniuk kell.

39. PERC: Szép hazai támadás alakult ki Tisza cselsorozatából, gólhelyzet azonban nem lett belőle végül.

SÁRGA LAP 32’
Abdouraman (DVTK) kap sárgát, Pavlovic került a földre a szabálytalanság után.

31. PERC: Carreno
lépett volna ki, de lesen megállították, igencsak vitatható ítélet.

SZÖGLET 29’
A negyedik hazai szögletet végezték el, veszélytelenül.

21. PERC:
Újabb diósgyőri lehetőség, Arze távoli lövését még sikerült blokkolni, de jött Carreno ismétlése, ekkor már Hajduchnak kellett védenie.

SZABADRÚGÁS 15’
A kaposvári Safaric szabadrúgását a hazaiak kapusa lábbal hárította szögletre. Veszélyes jelenet volt.

11. PERC: Vezet a Diósgyőr! Tisza emelt át a hosszúra egy labdát, Arze lövésre készítette, a középen érkező Lippai Ákos ráfordult, és laposan a hálóba tüzelt. 1-0!

GÓÓÓL 11’
Lippai, Diósgyőr

8. PERC:
Az első helyzet! Tisza nagyszerűen fordult le emberéről a büntetőterületen belül, lövését a vendégek kapusa szögletre ütötte.

5. PERC: Gólveszély egyelőre nincs, a hazaiaknál most a kezdőcsapatban kapott helyet a nemrégiben érkezett Tisza Tibor.

Ápolás 4’
Máris ápolás, Gallardo maradt lent, de folytatja.
KÖZÉPKEZDÉS 1’
Megkezdődött a mérkőzés. A Kaposvár egyből hibázott, bedobás a hazaiaknak.

Előzmények:

A Diósgyőr-Kaposvár találkozóval indul a labdarúgó NB 1 hétvégi programja, az OTP Bank Liga 9. fordulója. A mérkőzés esélyesének a hazaiak számítanak, akik a tabellán is megelőzik a Rákóczit (8.-12.), ráadásul a DVTK közönsége előtt szerepelni vendégként nem egyszerű feladat.

A Sisa Tibor vezette Kaposvár ráadásul az idei szezonban három idegenbeli találkozóból hármat elveszített, most a góllövőlistát vezető Peric vezetésével próbálhatnak meglepetést okozni.

A mérkőzés bővebb beharangozóját itt olvashatják!

A kezdőcsapatok
Diósgyőr: Farkas – Vadász, Gal, Budovinszky – Góhér – Gallardo, Abdouraman, Lippai, Arze – Carreno, Tisza
Kaposvár: Hajduch – Okuka, Bank, Zsók, Jánvári – Balázs B., Safaric, Hegedűs D., Pedro, Pavlovic – Peric