Détárival sikerült győznie a Ferencvárosnak

Első győzelmét szerezte meg a Ferencváros az OTP Bank Ligában, a zöldek a Prukner László vezette ZTE-t verték meg.

Összefoglaló:

A Ferencváros megérdemelten szerezte meg a három pontot, ebben a bajnokságban először. Az első féldiőben sok technikai hiba tarkította a játékot, mindkét együttes feszülten játszott.

A ZTE durván játszott, legalábbis a játékvezető szerint: Szabó Zsolt bőszen osztogatta a sárga lapokat. ez annyiban volt jelentős tény, hogy a második félidőben Meyé éppen második kártyája miatt mehetett hamarabb zuhanyozni a többieknél.

A hazaiak a kiállítást követően kaptak erőre igazán, a zalai védők pedig ezen az estén sem álltak a helyzet magaslatán. A hazaiaktól különösen Tóth Bence volt aktív, de a finn Hakola is jól mozgott, még az első játékrészben.

A fölény a 66. percben érett góllá, amikor Tóth beadását Oláh lőtte a kapuba, a második ferencvárosi találat már egy védelmi hiba után született.

A Ferencváros követte ősi ellenfelét, az Újpestet, és a lilák után ők is megszerezték első győzelmüket.

Eredmény – OTP Bank Liga, 8. forduló
Ferencváros-ZTE FC 2-0 (0-0)
Albert Stadion, 3500 néző, vezette: Szabó Zs.
Ferencváros: Gyenes -– Csizmadia, Balog, Otten, Junior, Jovanovic (Lisztes, 61.), Maróti, Tóth B. – Hakola (Rósa, 67.), Oláh, Somalia (Pölöskey, 86.). Vezetőedző: Détári Lajos
ZTE: Jahic -– Kocsárdi, Bogunovic, Bulatovic, Hidvégi – Szakály D. (I. Delic, 77.), Máté P., Kamber, Szalai T. (A. Delic, 60.) – Tököli, Meyé. Vezetőedző: Prukner László
gólszerzők: Oláh (66.), Tóth (75.)
sárga lap: Somalia (39.), Maróti (43.), Hakola (45.), illetve Máté P. (4.), Bogunovic (7.), Meyé (13., 54.), Szalai (37.), Kocsárdi (49.)
piros lap: Meyé (54.)

Az alábbiakban élő, szöveges közvetítésünk olvasható vissza.

90 + 2. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, ELSŐ GYŐZELMÉT ARATTA A FERENCVÁROS!

89. PERC: Détári Lajos elégedettnek tűnik, nem véletlenül. Prukner László keresztbe tett kézzel szemléli a találkozót.

CSERE 86’
FTC
Somália helyett Pölöskey.

83. PERC: Otten bombázott 26 méterről, Jahic ismét a helyén volt.

82. PERC: Somália próbálkozott egy lövéssel, de Jahicba bombázott. Most már felszabadultan játszik a Ferencváros.

80. PERC: Gyönyörű jelenetsor: Tóth ívelte be a szabadrúgást középre, Maróti 13 méterről fejelt, de Jahic szenzációs mozdulattal kiöklözte a labdát a bal felső sarokból.

VÉDÉS 80’
Jahic, ZTE
Maróti fejesét hárította.

78. PERC: Oláh 100 százalékos ziccerben az égbe lőtt 6 méterről. Lisztes adta be középre a játékszert.

CSERE 78’
ZTE
Szakály helyett Ivan Delic.

75. PERC: Már kettő a hazaiak előnye. A zalaegerszegi védők – ahogyan már ebben és az előző szezonban oly sokszor – bizonytalankodtak. Egy bal oldali labdára Bogunovic ugrott fel, de gyengén ért ele, amely így Somáliához passzolt. A belső védők nem tudták megállítani a brazilt, aki középre adott. Jahic még belepiszkált, de érkezett Tóth Bence, aki kegyetlenül bevarrta a labdát a jobb felsőbe. 2-0, a meccs eldőlni látszik.

GÓÓÓL 75’
Tóth Bence, FTC
Védelmi hiba után itt a 2. gól.

73. PERC: Most perceket töltött a Zalaegerszeg a Ferencváros kapuja előtt, mivel Delic aktivizálta magát. Először ravasz szabadrúgást végzett el, beadás helyett kapura ívelte a lasztit. Gyenes a helyén volt, mint ahogyan szögletek végén is.

SZÖGLET 73’
ZTE
Két szöglet egymás után.
VÉDÉS 73’
Gyenes, FTC
Delic ívelését hatástalanította.

72. PERC: Erőtlennek tűnnek a zalai támadások, nem mernek kockáztatni a vendégek, hiszen egy újabb hazai gól végzetes lehet a számukra.

SÁRGA LAP 72’
Junior, FTC
Kambert buktatta keményen.
SZÖGLET 71’
ZTE
Előremerészkedett a Zete.

70. PERC: Nagyon aktív Tóth Bence. 18 méterről, ballal tüzelt, de valamelyest célt tévesztett.

67. PERC: A fél perce beállt Rósa szerzett labdát, a beadására Oláh érkezett, majdnem megduplázta góljai számát.

CSERE 67’
FTC
Hakola helyett Rósa Dénes.

66. PERC: Megszerezte a vezetést az emberelőnyben játszót Ferencváros. A jobb oldalon felfutó Tóth Bence ívelt középre, a labda az 5-ös vonalában érkező Olához került, aki kissé kisodródva perdített Jahic kapujába. 1-0!

GÓÓÓL 66’
Oláh Lóránt, FTC
Tóth adta be, Oláh bepörgette.

64. PERC: A Zalaegerszeg kapta a legtöbb gólt a bajnokságban, 19-et, és a Ferencvárossal holtversenyben ők szerezték a legkevesebbet is: 4-et.

61. PERC: Frissítene csapatán Détári Lajos és Prukner László is, mindketten állva nézik végig a találkozót.

CSERE 61’
Ferencváros
Jovanovic helyett Lisztes.
CSERE 60’
ZTE
Szalai helyett Delic.

57. PERC: Junior lőtte be balról középre a labdát, a védő szorításában érkező Jovanovic mellélőtt.

56. PERC: Meyé nagy hibát követett el, nehéz helyzetbe hozta csapatát. A gaboninak már volt egy sárga lapja, ennek ellenére rácsúszott Balog lábára, amiért megkapta a második sárgáját. 10 emberrel folytaja a ZTE.

PIROS LAP 56’
Meyé, ZTE
Rátartott Balog lábára.

54. PERC: Maróti adta el a labdát az első szöglet végén, és csak azért nem lett gólhelyzet, mert Kamber elől Balog az utolsó pillanatban menteni tudott.

SZÖGLET 53’
ZTE
Szakály végezte el ismét. Majd duplázott.

52. PERC: Láthatóan mindkét csapat győzelemre tör, ez pedig a semleges drukkerek számára izgalmakat tartogathat. Az már més kérdés, milyen sok technikai hibát vétenek a játékosok.

48. PERC: Eseménydúsan indult a második félidő. Meyé kétszer is nagy helyzetben találta magát, mert Csizmadia igen bizonytalan volt a büntetőterületen belül. A Fradi is veszélyeztetett, miután Kamber szabálytalansága után szabadrúgást végezhetett el. Pontatlanok voltak azonban a próbálkozások.

SÁRGA LAP 48’
Kamber, ZTE
Buktatta Jovanovicot.

47. PERC: A ZTE a 16., a Ferencváros a 15. helyen áll a bajnokságban, a másik nyeretlen csapat, az Újpest szombaton behúzta első sikerét, miután 4-1-re verte a Pécset.

LES 47’
Meyé, ZTE
Szalai találta lesen.

46. PERC: Egyik csapat sem hajtott végre cserét.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Elkezdődött a második félidő
FTC

45 + 1. PERC: Vége az első félidőnek!

45. PERC: Gólt szerzett a jól kiugratott Hakola, de szabálytalan volt a találat, mert a finn kézzel tette maga elé a labdát.

SÁRGA LAP 45’
Hakola
Kezezésért.
SÁRGA LAP 43’
Maróti
Jahicba csúszott.

43. PERC: Szép hazai támadás folyt a pályán, melynek végén Somália elől az utolsó pillanatban tisztázott Bogunovic. A szögletet Hakola végezte el, a beadást Jahic kiöklözte. A védőkről aztán Maróti elé pattant a labda, aki nem húzta vissza a lábát, ütközött Jahiccsal. Sárga lett a jutalma.

SÁRGA LAP 39’
Somalia, FTC
Taktikai fault.

38. PERC: Nem tudja kihasználni az ajándék szögleteket a Fradi, de most állt a legközelebb a gólhoz. Jovanovic adta be jobbról a labdát, miután kifejelték a szögletet. A beadás Olához érkezett, aki kapásból lőtt és a bal kapufát találta el.

SZÖGLET 38’
FTC
Rosszul tisztáztak Bogunovicék.
SÁRGA LAP 37’
Szalai, ZTE
Tóthtal szemben magas láb.

36. PERC: A jobbára zalaegerszegi próbálkozásokkal eltelő utolső 15 perc végén két ferencvárosi próbálkozást jegyezhettünk fel, de a kékek védői jól állnak a lábukon.

LES 36’
FTC
Jovanovic és Somália is lesen állt.
SZÖGLET 35’
FTC
Hakola lőtte be, a védők tisztáztak.

32. PERC: Kamber fejelte kapura Szakály szögletét, de ezúttal sem ért kaput a vendég próbálkozás.

SZÖGLET 32’
ZTE
Máté lövésébe értek bele.

29. PERC: Ziccert hibázott a ZTE. Csizmadia ragadt benn középen, a Meyének szánt indítás tehát nem találta lesen a gabonit. A támadó 11 méterről, jobb oldalról lőtt, fölé…

27. PERC: Tóth Bence feleslegesen szabálytalankodott 22 méterre a hazai kaputól, így a vendégek szabadrúgással jöhettek. Bogunovic lőtte, egyenesen a sorfalba. A labda a vendégeknél maradt, de az újabb beadás csak szögletre volt jó, majd később az újabb arra sem.

SZABADRÚGÁS 26’
ZTE
Tóth Bence Szakályt lökte fel.

24. PERC: Rövid passzok után jutott előre a Ferencváros, de Hakola beadását szögletre mentették a zalai védők.

SZÖGLET 24’
Ferencváros
Hakola harcolta ki.

22. PERC: Tóth Bence passzolt Somáliának, aki az 5-ös sarkánál kisodródva lőtt, de éppen Jahicba.

20. PERC: Máté vágta előre a labdát, amelyre Meyé csapott volna le, de Gyenes kimozdult a kapujából és a 16-os vonalánál közbeavatkozott.

19. PERC: Oláh ugratta ki Hakolát a 16-oson belül, de hosszú volt a labda, így Jahic megfogta azt.

17. PERC: Eddig jobbára a Ferencváros birtokolja a labdát.

16. PERC: Az OTP Bank Liga másik mai mérkőzésén a Paks 1-1-es döntetlent játszott odahaza a Diósgyőrrel.

14. PERC: Nagyon sokat szabálytalankodnak a zalai játékosok, a játékvezető pedig már a harmadik lapot osztotta ki számukra, egyfajta honoráriumként.

SÁRGA LAP 14’
Meyé, ZTE
Ottent találta el magas lábbal.

12. PERC: Éledezik a Zalaegerszeg, de komoly helyzet még nem adódott Gyenes kapuja előtt. A ferencvárosi szurkolók türelmesek, Prukner László azonban intenzíven beszélget a játékosaival.

SZÖGLET 12’
ZTE
Szakály végezte el.

7. PERC: Somália iramodott meg a bal oldalon, de Bogunovic buktatta a 16-os vonalában. A szabadrúgást Tóth Bence lőtte erősen a kapu elé, Jahic szögletre tisztázott. A sarokrúgás után nem alakult ki nagy veszély a zalai kapu előtt. Fél perccel később Hakola ívelte be a szabadot, de Maróti lesen állt.

SÁRGA LAP 6’
Bogunovic, ZTE
Somáliát vágta fel.

3. PERC: Kemény belépőkkel indult a találkozó, ezért Szabó gyorsan ki is osztott egy lapot.

SÁRGA LAP 3’
Máté Péter, ZTE
Odarúgott ellenfelének.

2. PERC: Körülbelül 4000 néző lehet a stadionban.

1. PERC: Szabó Zsolt sípszavára elindult a mérkőzés. Ez a spori 225. NB 1-es találkozója.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Zalaegerszeg
Elindult a mérkőzés.

A vendégek kispadja felé igyekvő Prukner Lászlót nagy taps fogadja a ferencvárosi drukkerek részéről.

A kezdőcsapatokat látva, valamelyest meglepő névbe botlunk, rögtön az elején: a Vecsésről érkezett Gyenes Dávid lesz a Ferencváros kapusa. Ott van a kezdőben a frissen igazolt finn Hakola is.

A ZTE csapatában is szerepet kapnak az új játékosok, így Hidvégi és Szakály.

Hamarosan kezdődik a 8. forduló alsóházi rangadója.

Kezdőcsapatok:
Ferencváros: Gyenes – Csizmadia, Balog, Otten, Junior – Jovanovic, Maróti, Tóth Bence, Hakola – Oláh, Somalia. Vezetőedző: Détári Lajos
Zalaegerszeg: Jahic – Kocsárdi, Bogunovic, Bulatovic, Hidvégi, Szakály, Szalai, Máté, Kamber – Meyé, Tököli. Vezetőedző: Prukner László

Pikáns 90 perc vár ránk a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának zárómérkőzésén. A nyeretlen Ferencváros fogadja a nyeretlen Zalaegerszeget. Még ez sem lenne feltétlenül különleges, az viszont mindenképpen, hogy a zalaiak kispadján az a Prukner László ül majd, aki másfél évig ült a zöld-fehérek kispadján.

A Csank Jánost váltó Prukner kissé keserű szájízzel távozott a Fraditól, utódja, Détári Lajos azonban nagy tűzzel vetette be magát a munkába a fővárosban. Többször is nyilatkozta az egykori világválogatott, hogy a játékosok elszántak, az edzéseken remek teljesítményt nyújtottak, mióta ő irányítja őket.

Nos, a Ligakupa hétközi fordulójában (1-4 a Pécs ellen) a brazil Alison Silva különösen az volt, páros lábbal csúszott Holczer Ádámra, a Pécs kapusára, később sportszerűtlen mozdulatáért (amely kiállítással is járt) szerződést bontottak vele. A zalaiaknak sem sikerült jól a harmadik számú sorozat hétközi meccse, hazai pályán kaptak ki 8-0-ra a Pápától.

A ZTE új játékosokat is igazolt a válogatott meccsek miatti szünetben: érkezett Hidvégi Sándor és Szakály Dénes a Videotontól, de visszatért Máté Péter is a védelembe.

Az eddigi 33 Üllői úti találkozón 22 ferencvárosi siker, 8 döntetlen és mindössze 3 zalaegerszegi győzelem született.