Megvan az Újpest első győzelme

A lila-fehérek hazai pályán 4-1-re verték a Pécs együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójában.

Az Újpest a forduló előtt még nyeretlen volt, hét meccsen mindössze két pontot szereztek, így rendkívül fontos volt a győzelem Zoran Spisljak csapatának, amelyet most hazai pályán szerezhettek meg. A dobogón álló, a mai találkozó előtt mindössze egy vereséget elszenvedő újonc Pécs gárdája az első félidőben nem nehezítette meg ellenfele dolgát, húsz perc sem kellett ahhoz, hogy az Újpest 2-0-ra elhúzzon.

Mindkét találat szöglet után született, először Dvorschák Gábor bólintott a kapu bal oldalába, majd egy kavarodás után Dibusz Dénes először még nagyot védett, de felszabadítani nem sikerült, így végül Mihajlovic közelről a lila-fehérek második gólját is megszerezte.

A baranyaiak a kétgólos hátrány tudatában sem ébredtek fel, az első játékrészben gyakorlatilag veszélytelenül futballoztak.

A második félidőben aztán változott a kép, Mészáros Ferenc együttesének játéka feljavult, és szépíteni is sikerült. Az 51. percben Horváth Zsolt húzott kapura egy labdát, a kapufa ekkor még mentett, de a szünetben csereként beállt Andorka Péter berobbant a kapu elé, és a hálóba lőtt a játékszert csak kereső Balajcza Szabolcs mellett.

A vendégeknek az egyenlítés azonban nem jött össze, sőt, a találkozó végén újabb két gólt szerzett az Újpest. A 85. percben a csereként pályára lépő Kabát Péter lőtt a kapu jobb oldalába egy jogosan megítélt büntetőt, miután a kiugró Barczi Dávidot Dibusz becsúszva elkaszálta. A hosszabbítás perceiben aztán jött a kegyelemdöfés, Barczi passza után Rajczi Péter lőtt laposan a pécsi kapu bal oldalába, kialakítva a 4-1-es végeredményt.

Az Újpest ezzel megszerezte első győzelmét a szezonban, míg a Pécs ugyanúgy 4-1-re kapott ki, mint a Videoton otthonában.

Eredmény – OTP Bank Liga, 8. forduló
Újpest FC-Pécsi MFC 4-1 (2-0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2811 néző, Vezette: Andó-Szabó Sándor
Újpest: Balajcza – Pollák, Mihajlovic, Dvorschák, Szokol – Egerszegi (Tajthy, 63.), Markovic (Üveges, 77.), Simon K., Barczi, Balogh B. (Kabát, 61.) – Rajczi. Vezetőedző: Zoran Spisljak
Pécs: Dibusz – Marovic,Todorovic, Lantos L., Simonfalvi – Scepanovic (Zeljkovic, 39.), Pintér A., Horváth Zs., Nagy O. – Gyánó (Andorka, a szünetben), Frőhlich (Bajzát, 61.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerzők: Dvorschák (13.), Mihajlovic (18.), Kabát (85., 11-esből), Rajczi (92.), illetve Andorka (51.)
Sárga lap:
Kabát (71.), illetve Gyánó (36.) Pintér A. (68.), Dibusz (84.)
Piros lap: –

Az élő, szöveges közvetítést az alábbiakban olvashatják:

Vége a találkozónak, 4-1-re nyert az Újpest!

92. PERC: Barczi gurított vissza a bal oldalról Rajczinak, aki laposan a bal alsóba lőtt. 4-1!

GÓÓÓL 92’
Rajczi, 4-1 az Újpestnek.

90. PERC: Bajzát
próbálkozásába vetődik bele Mihajlovic, itt lehetett volna a szépítés.

88. PERC: Kapufa! Rajczi húzott el a jobb oldalon, a kapu felé tartva laposan gurított, a labda a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

85. PERC: Jogos büntetőhöz jutott az Újpest, miután a kiugró Barczit Dibusz becsúszva elkaszálta. A tizenegyest Kabát a kapu jobb oldalába lőtte, Dibusz nem ért oda. 3-1!

GÓÓÓL 85’
Kabát értékesítette a büntetőt, 3-1.
SÁRGA LAP 84’
Dibusz besárgul.
TIZENEGYES 84’
Barczit kaszálja el Dibusz, büntetőt rúghat az Újpest.

82. PERC: Nagy Olivér
elől ment Mihajlovic az ötösnél.

80. PERC: A rendes játékidő utolsó tíz perce következik, a második félidőre feljavuló Pécsnek már nincs sok ideje az egyenlítésre.

CSERE 77’
Markovic helyett Üveges a pályán, a hazaiaknak sincs már több cseréjük.
SÁRGA LAP 71’
Kabát csúszik oda keményen Zeljkovicnak, megérdemelt sárga.
SZABADRÚGÁS 69’
Kabát lőtte a szabadrúgást, bele a sorfalba.
SÁRGA LAP 68’
Pintér (Pécs) kap sárgát.

66. PERC: Rajczi
próbálkozása kerüli el a kaput.

CSERE 63’
Felpörögtek az edzők, Egerszegit váltja Tajthy az Újpestben.
CSERE 61’
A harmadik pécsi csere, Frőhlich helyett Bajzát a pályán.
CSERE 60’
Balogh helyett Kabát érkezik az Újpestbe.

59. PERC: Balogh Balázs
lőtt, nem sokkal tévesztette el a jobb felsőt.

SZÖGLET 55’
Hazai szöglet, Dibusz hárítja Rajczi fejesét, majd az újabb sarokrúgást lehúzza a kapus.

51. PERC: A hazai büntetőterületen belül alakult ki kavarodás, Horváth Zsolt ballal kapura húzta, a labda keresztlécről pattant a kapu elé. Balajcza nem találta a játékszert, a szünetben csereként beálló Andorka érkezett és a hálóba továbbított. 2-1!

GÓÓÓL 51’
Andorka, szépít a Pécs.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Megkezdődött a második félidő.
CSERE A szünetben’
Újabb pécsi csere: Gyánó le, Andorka be.

Vége az első félidőnek, az Újpest nagy lépést tett szezonbeli első győzelme felé, miután Dvorschák és Mihajlovic góljával már 2-0-ra vezetnek. A forduló előtt dobogón álló Pécs gyakorlatilag veszélytelenül futballozik, ilyen játékkal nem lesz esélyük a pontszerzésre. Hamarosan jön a folytatás!

SZÖGLET 45+1’
Ezúttal nem veszélyes az újpesti szöglet, miközben Simont ápolni kell az oldalvonal mellett.

42. PERC:
Kicsit aktivizálta magát a Pécs, főleg a baloldalra kikerülő Frőhlich kezdett el veszélyesebben futballozni, de túlságosan izgulniuk azért még nem kell a hazai szurkolóknak.

CSERE 38’
Mészáros Ferenc cserél: Scepanovic helyett Zeljkovic érkezik, aki most debütál a magyar élvonalban.
SÁRGA LAP 35’
Gyánó (PMFC) vette célba Egerszegi bokáját, villant a sárga.

28. PERC:
Egy beadás után Barczi célozta meg a pécsi kaput, Lantos azonban blokkolt. A Pécs gyengén futballozik, egyáltalán nem veszélyes az eddig még nyeretlen Újpest kapujára.

Ápolás 25’
Egerszegit kell ápolni, aláfordult a bokája.

18. PERC: Ismét egy szöglet után jött az újpesti gól: elsőre Dibusz nagyot védett Pollák próbálkozásánál, de nem sikerült felszabadítani, és egy laposan középre érkező labdát Mihajlovic közelről a kapuba passzolt. 2-0-ra vezet az Újpest!

GÓÓÓL 18’
Mihajlovic, 2-0 az Újpestnek.
SZÖGLET 17’
A második újpesti szöglet, Dibusz öklözött, majd sikerült felszabadítani.

13. PERC: A mérkőzés első szögletét végezték el a hazaiak, középen Dvorschák emelkedett és szépen csúsztatott a kau bal oldalába. Vezet az Újpest, 1-0!

GÓÓÓL 13’
Dvorschák, vezet az Újpest!

9. PERC:
Ismét a hazaiak próbálkoztak, a középre ívelést kifejelték a védők, majd Markovic durrantott jócskán fölé.

6. PERC: Egy szép kényszerítőzés után kerülhetett volna helyzetbe az Újpest, a védők azonban tisztáztak.

5. PERC: Nem sok eseményről számolhatunk be eddig, a mezőnyben folyik a játék.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
A Pécs kezdte a mérkőzést.

Elhangzott a Himnusz, hamarosan kezdődik a találkozó!

Előzmények:

A tabella harmadik helyén álló Pécsi MFC ismét a fővárosban vizitál, ahol korábban már a Vasast és a Ferencvárost is legyőzték. Az Újpest számára ez figyelmezető jel lehet, ráadásul a lilák hét forduló alatt mindössze két döntetlent hoztak össze, így még most is csak az első győzelmükre hajtanak.

A szezont még Mészöly Géza vezetésével kezdték meg Újpesten, most már azonban Zoran Spisljak irányítja Rajcziékat. A lilák az elmúlt fordulóban Debrecenben szenvedtek 3-2-es vereséget.

Az újonc Pécs az idény során eddig csak egyszer, a Videoton otthonában szenvedett vereséget, igaz, akkor 4-1-re kaptak ki Mészáros Ferenc tanítványai. Legutóbb a Pápát verte a Pécs, Gyánóék ma a hatodik győzelmüket szerezhetik nyolc forduló alatt.

A két csapat között a forduló előtt 14 pont volt a különbség, a vendégek javára.

A kezdőcsapatok
Újpest: Balajcza – Szokol, Mihajlovic, Dvorschák, Pollák – Simon K., Markovic, Egerszegi, Balogh B. – Barczi, Rajczi
Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Lantos, Todorovic, Marovic- Pintér, Scepanovic – Horváth Zs., Frőhlich, Nagy O. – Gyánó