Tíz gólt rúgott a Paks, nyolcat kapott a ZTE a Ligakupában

A harmadik számú hazai sorozat 2. fordulójában gólzáporos mérkőzést játszottak Pakson, Zalaegerszegen, Kecskeméten és Angyalföldön is.

Amikor a Ligakupa 2. fordulójában a Szolnok megszerezte a vezetést Pakson, a 7. percben, senki sem gondolta volna, hogy kiütéses vereséget szenved a végén a vendégcsapat.

Pedig így lett: az NB 1 tavalyi ezüstérmese a földbe döngölte a másodosztályba kiesett Szolnokot. A 19. percben Kiss, a 25. percben Vayer, a 34. percben Gévay lőtt gólt, majd a féldiő hajrájában előbb ismét Vayer, majd Hrepka talált be, ezzel 5-1-es előnnyel vonult pihenőre Kis Károly csapata.

A második félidőben is folytatódott a parádé: Montvai a 48. és a 49. percben is gólt szerzett, majd Gévay lőtte meg második találatát az 51. percben (már 8-1). A 64. percben Böde, négy minutummal később Tamási volt eredményes, a vége 10-1 az tavalyi szezon meglepetéscsapatának, a Ligakupa címvédőjének.

A Vasas már 2-0-ra és 3-1-re vezetett a Debrecen ellen, de a hajdúságiak mindig felálltak, és döntetlenre hozták a találkozót. Ezzel továbbra is veretlenek a sorozatban.

A Zalaegerszeg hazai pályán szenvedett megsemmisítő vereséget a Pápa ellenében. A zalaiak 8-0-ra kaptak ki! A ZTE ebben az összeállításban lépett pályára: Vörös (Palásthy) – Pál (Krajczár), Sherif, Turcsik, Kovács K. (Major) – Csordás, Hervás (Mavolo) – Szabó B., Juhász, Balázs – Turkovs.

A DVTK magabiztosan nyert a Mezőkövesd ellen, míg a KTE 1-3-ról állt fel, és győzte le 4-3-ra az Újpest együttesét. A csoportot ezzel vezeti is a lila-fehér csapat.

Hat meccsen 38 gól született tehát a Ligakupa második fordulójában!

Eredmények – Ligakupa, 2. forduló
D-csoport:
Paksi FC – Szolnoki MÁV 10-1 (5-1)
gólszerzők: Kiss (19.) Vayer (24., 40.), Gévay (34., 51.), Hrepka (45.), Montvai (48., 49.), Böde (64.), Tamási (68.), illetve Kalmár (7.)
Kecskeméti TE – Újpest 4-3 (1-2)
gólszerzők: Lencse (2.), Savic (60.), Simon (75., 92.), illetve Bognár (18., 11-esből), Üveges (34.), Szabó B. (56., 11-esből)
A-csoport:
ZTE – Lombard Pápa 0-8 (0-2)
gólszerzők: Zulevs (11., 66.), Varga (41.), Lovrencsics (49., 52.), Szabó Z. (56., 86.), Maric (81.)
C-csoport:
Honvéd – MTK 0-2 (0-1)
gólszerzők: Kelemen, Frank
E-csoport:
Vasas-Híd – Debreceni VSC 3-3 (2-1)
gólszerzők: Ferkó (27.), Beliczky (34.), Mehmedagic (67.), illetve Alisic (42.), Szilágyi (73.), Ludánszki (80.)
Diósgyőri VTK-Mezőkövesd 4-0 (3-0)
gólszerzők: Luqué (22.), Vadász (28.), Arze (35.), Budovinszky (58.)