NB1, 7. forduló, edzői értékelések

A Vidi kikapott Kispesten, a Pécs és a Diósgyőr fordított, a Kaposvár és a Paks nyolc gólon és a pontokon osztozott.

A labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójának rangadóján a Honvéd fogadta a bajnok Videotont, és botrányos jeleneteket sem nélkülöző meccsen Danilo 58. percben belőtt büntetőjével otthon tartotta a három pontot. A vendégek az utolsó fél órában emberhátrányban játszottak.

A Honvéd-Videoton mérkőzés összefoglalója:

A hajrában több kispestinél elszakadt a cérna, a vezetőedzőt, Supka Attilát is elküldték a kispadról. A Honvéd trénere a győzelem után már merőben más hangulatban nyilatkozott: „Eleinte tele volt a nadrágunk, de a szünet után támadóbbá vált a játékunk. Akár több gólt is lőhettünk volna, megérdemelten nyertünk.”

Paulo Sousa a Videoton hozzáállásával elégedett volt, a vereséggel kevésbé: „Nem volt szerencsénk, de emberhátrányban is domináltunk. Tovább folytatjuk a játékrendszer kiépítését, a következetes munkának előbb-utóbb meglesz az eredménye.”

Budapest, Bozsik Stadion, 2000 néző, V: Kassai Viktor

Budapest Honvéd-Videoton FC 1-0 (0-0)

Honvéd: Kemenes – Lovric, Botis, Debreceni, Novák A. – Danilo (Tchami, 87.), Zelenka (Hidi, 77.), Délczeg, Akassou, Hajdú – Sekulic (Németh N., a szünetben). Vezetőedző: Supka Attila

Videoton: Tujvel – Brachi, Vaskó, Horváth G., Héctor Sánchez – Oliveira, Sándor Gy. (Gosztonyi, 69.), Mitrovic, Elek Á. (Nikolics, 60.), Brandao (Walter, 83.) – Alves. Vezetőedző: Paulo Sousa

Gólszerző: Danilo (58., 11-esből)
Sárga lap: Debreceni (42.), Danilo (70.), Lovric (79.), Németh N. (86.), illetve Héctor Sánchez (44., 57.), Vaskó (53.), Mitrovic (93.)
Piros lap: Akassou (95.), illetve Héctor Sánchez (57.)

A Paks kaposvári túrája drámaira sikerült. A Kaposvár a 88. percben még 4-2-re vezetett (a szünetben 2-0 volt az állás), de a Paks két perc alatt egyenlített.

„Pontért, pontokért megyünk Kaposvárra” – ígérte még a meccs előtt a paksi tréner, Kis Károly, és ha hajszállal is, de teljesült a terv.

Kaposvár, 2000 néző, V: Berke Balázs
Kaposvári Rákóczi-MVM Paks 4-4 (2-0)

Kaposvár: Hajduch – Pavlovic, Graszl, Zsók, Jánvári – Pedro, Hegedűs (Kulcsár K. 75.) – Balázs B., Safaric, Alekszejev (Grumic 82.) – Peric (Gujic 77.). Vezetőedző: Sisa Tibor

Paks: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Gévay, Báló – Sipeki, Sifter, Bartha, Heffler N.(Vayer a szünetben) – Hrepka (Böde 67.), Magasföldi (Kiss T. 33.). Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerzők: Peric (30., 33.), Balázs B. (71.), Safaric (87., 11-esből), illetve Kiss T. (56.), Bartha (69.), Böde (89.), Sifter (91.)
Sárga lap: Alekszejev (54.), Balázs B. (72.), illetve Sipeki (51.), Sifter (74.)

A Siófok a múlt héten három 11-esből szerzett góllal győzte le a Kaposvárt, most csak egy büntetőt rúghattak, azzal még vezettek, de a Diósgyőr végül nem engedélyezett pontot a Balaton-partiaknak.

„A fordulópontot George beállítása jelentette, ő volt a mi hősünk, és felhúzta a többiek teljesítményét is” – mondta Benczés Miklós, a DVTK trénere. Ifj. Mihalecz István, a Siófok edzője éppen fordított előjellel beszélt: „Az első félidőben akár el is dönthettük volna a meccset, szünet után pedig magunkra húztuk a DVTK-t, ebben az is közrejátszott, hogy néhány játékosom fizikailag és mentálisan is elfáradt.”

A Diósgyőr hazai győzelme a Siófok ellen:

Diósgyőr, 5000 néző, V: Böcskei Balázs

Diósgyőri VTK – BFC Siófok 2-1 (0-1)

DVTK: Rados – Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér, Gallardo, Abdouraman, Lippai (Arze, 73.), Luqué, Carreno (George, a szünetben), Seydi (Pál, 91.).Vezetőedző: Benczés Miklós

Siófok: Milinte – Kiss, Fehér, Nyári, Fejes, Haraszti, Tusori, Kecskés, Melczer (Rebryk, 51.), Bozovic (Horváth, 83.), Huszák (Sowunmi, 56.).Vezetőedző: ifj. Mihalecz István

Gólszerzők: George (54.), Luqué (86.), illetve Melczer (17., 11-esből)
Sárga lap: Gallardo (49.), illetve Fejes (47.), Kecskés (71.)

A PMFC hazai pályán hátrányba került a Pápa ellen, de a mokány NB1-es újonc még a szünet előtt megfordította a meccset, és 2-1-re győzött.

Mészáros Ferenc, a pécsi edző örült neki, hogy az első kritikus húsz perc után a Pápa fölé tudtak kerekedni. A pápai trénertől, Véber Györgytől érdekes mondatok érkeztek: „Újra kivégeztük magunkat, 1-0 után elkezdünk lazán, pontatlanul játszani. Az elmúlt három mérkőzésünk alapján le kellett vonnom azt a tanulságot, hogy annak a fajta futballnak, amit én szeretnék játszatni, nincs létjogosultsága Magyarországon. A másik probléma, hogy amit én elképzelek, azt nem tudjuk megvalósítani. El kell gondolkodnom hogyan tovább.”

Pécs, 2500 néző, V: Farkas Ádám

Pécsi MFC – Lombard Pápa 2-1 (2-1)

Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Lantos, Todorovic, Marovic, Scepanovic, Pintér, Horváth (Regedei, 74.), Nagy, Frőhlich (Andorka, 80.), Gyánó.Vezetőedző: Mészáros Ferenc

Pápa: Szűcs – Nagy (Germán, 64.), Totadze, Rodenbücher, Présinger, Varga (Szabó, 58.), Ganugrava, Horváth (Zulevs, 82.), Quintero, Lovrencsics, Ferenczi. Vezetőedző: Véber György

Gólszerzők: Horváth Zs. (37.), Frőhlich (45.), illetve Ganugrava (12.)
Sárga lap: Gyánó (28.), Horváth (38.), illetve Ganugrava (73.), Présinger (84.), Rodenbücher (87.)