Dzeko intézte el a Tottenhamet

A Manchester City együttese a négy gólt szerző Edin Dzeko vezérletével nyert 5-1-re a Tottenham vendégeként.

Az eddig hibátlan City ahhoz a Tottenhamhez látogatott, amelyik csupán egy meccsen van túl az idei szezonban, azt is elvesztette Manchesterben, a United vendégeként. Nos, az iparváros másik csapata ellen sem ment jobban Harry Redknapp fiainak, akik az első félidő végén gyorsan kétgólos hátrányba kerültek, a vendégek friss szerzeménye, Samir Nasri két ízben is pazarul hozta helyzetbe Edin Dzekót, aki nem hibázott (0-2).

Fordulás után tíz perccel a bosnyák támadó Yaya Touré átadását váltotta gólra, majd Sergio Agüero növelte tovább az előnyt (0-4)Kaboul ugyan szépíteni tudott, a fővárosiak ugyanakkor a végén még kapituláltak, Dzeko szerezte meg saját maga negyedik, csapata ötödik gólját, beállítva az 1-5-ös végeredményt.

A meccs összefoglalója:

Tottenham – Manchester City 1:5 by FootballKing1892

A játéknap korábbi szakaszában Newcastle United ír támadója, Leon Best duplájával csikart ki 2-1-es győzelmet a Fulham ellen hazai pályán. A vendégeknél nem nevezték Somogyi Csabát.