Magyarok a BL főtábláján

Tőzsér Dániel és a 11-es-ölő Köteles László csapata, a Genk büntetőpárbajban vívta ki a BL-csoportkört a Maccabi Haifa ellen, főtáblás a Bayern München, a Dinamo Zagreb, az APOEL és a Villareal is.

A belga együttes az izraeli odavágón 2-1-es vereséget szenvedett, majd a Genk hazai pályán nyert a rendes játékidőben 2-1-re, hosszabbítás következett. Az állás nem változott, a 3-3 azt jelentette, hogy a belga-izraeli párharc büntetőpárbajban dől el.

Köteles László hihetetlen teljesítményt nyújtva hárította a Maccabi első két 11-esét (Tőzsér belőtte a magáét), a hátrányt a vendégek már nem tudták ledolgozni, az éjszakába nyúló fociháborút 4-1-re a Genk nyerte, és bejutott Európa 32 legjobb csapata közé.

A többi keddi visszavágó véget ért, egy kivételével izgalmas meccsek után a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutott a Dinamo Zagreb, a Bayern München, Villareal és némi meglepetésre a ciprusi APOEL.

A BL-selejtezők végeredményei:

BL-selejtező, utolsó forduló, visszavágók

Genk-Maccabi Haifa 2-1 (összesítésben: 3-3, hosszabítás után: 3-3, büntetőkkel 4-1 a Genk javára)

APOEL
-Wisla Kraków 3-1 (összesítésben: 3-2)
Gólok: Manduca (29.), Almeida (54., 87.), illetve Wilk (71.)

Malmö-Dinamo Zagreb 2-0 (összesítésben: 3-4)
Gólok: Figueiredo (69.), Jansson (86.)
Kiállítva: Vrsaljko (50., Zagreb)

Villarreal-Odense 3-0 (összesítésben: 3-1)
Gólok: Rossi (50., 66), Marchena (82.)
Kiállítva: Valero (77.), illetve Kadrii (71.)

FC Zürich-Bayern München 0-1 (összesítésben: 0-3)
Gól: Mario Gomez (7.)

Az élő, szöveges közvetítést az alábbiakban olvashatják!

A büntetőpárbajt a szenzációsan védő Kötelesnek köszönhetően 4-1-re megnyerte a Genk, és bejutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe.

A büntetőpárbaj, főszerepben Köteles László:

Pudil következik, ha berúgja, a Genk BL-főtáblás…berúgja!

Tőzsér sem hibázik, Twatha berúgja (3-1)

Hubert is betalál, Köteles megint véd! (2-0)

Vossen belövi, Dvavisvili büntetőjét Köteles lábbal hárítja! (1-0)

Köteles és Tőzsér összeölelkezik, a magyar kapuson sok múlhat, gyúrják is rendesen…

Vége a hosszabbításnak, az eredmény nem változott, 11-esek következnek.

Ápolás 118’
A Maccabi ápolással húzná ki a büntetőpárbajig, a gólszerző Golasa robban le

115. PERC:
A Genk emberelőnyben tűzijátékot rendez az izraeli kapunál, a védelem állja.

CSERE 112’
Buffel le, Limbombe be (Genk); Amasa le, T.Cohen be (Maccabi)
PIROS LAP 110’
I. Cohen a Maccabiból, második sárgával

108. PERC:
Köteles két percen belül kétszer mentette meg a Genket a kieséstől!

Vége a hosszabbítás első felének, zárásként Tőzsér 25 méteres kapáslövését védte Davidovic.

104. PERC: Amasa lábában volt a Maccabi továbbjutása, ott is maradt, lövése egy belga védőt érintve a kapufán csattant.

101. PERC: A Maccabi büntetőkre spekulál, újabban sérülékenyek lettek, a Genk játékosai pedig hullafáradtak, kezd furán kinézni a játék.

CSERE 96’
Barda helyett Vanden Borre a Genkben

95. PERC:
Vossen veszélyeztet.

Letelt a rendes játékidő, a Genk 2-1-re nyert, ugyaúgy, mint a Maccabi a múlt héten. Összesítésben 3-3 az állás, következik a hosszabbítás.

87 PERC: Hirtelen felindulásból elkövetett rossz lövések, hosszabbításszag terjeng a pályán.

84. PERC: Amasa ugrott ki, és a dermedt belga védők között nem sokkal lőtt mellé.

CSERE 79’
Veredet Katan váltja a vendégeknél

78. PERC:
Ogunjimi hatalmas ziccerben a kapusba lőtt.

SÁRGA LAP 77 perc’
Falah kapja, a Maccabi verhetetlen sárgában

76. PERC:
A Genk megúszott egy büntetőgyanús szitut, majd Vossen lőtt ígéretes helyzetben emberbe.

CSERE 68’
Nwangangát Ogunjimi váltja a Genkben
SÁRGA LAP 53’
Bardát rúgta fel Jahaja, a Maccabi már négy sárgánál tart

50. PERC:
Megint a magyar középpályás a főszereplő, olyan jól sikerül egy szöglete, hogy majdnem beakad.

48. PERC: Tőzséré az első lövés, távoli, mellé.

KÖZÉPKEZDÉS 45’
A Maccabi kezdte a második játékrészt

Vége az első félidőnek, az utolsó negyedórában potyogtak a gólok, a Genk 2-1-re vezet, összesítésben 3-3 az eredmény, Tőzsérék egyelőre hosszabbításra állnak. A Genk fölényben játszik, de a Maccabival vigyázni kell. A meccs játékvezetője nem más, mint a tavalyi vb-döntőt dirigáló Howard Webb.

Az első félidő góljai:

45. PERC: Köteles előbb egy távoli lövést hárít, utána Dvalisvili lövését, majd középrepasszát védi.

SÁRGA LAP 44’
Tavata is megkapja
GÓÓÓL 40’
Buffel távolról, megint a Genknél az előny!
GÓÓÓL 36’
Golassa nyeste be Köteles fölött…
GÓÓÓL 35’
Vossen kotort be egy kipattanót!
SÁRGA LAP 35’
Meshumar csúnya rúgásért kapta Howard Webb-től

31. PERC:
Vossen fejese nem ért célt, aztán egy Tőzsér-szögletből lábbal sem, az izraeli kapus, Davidovic védett, de belesérült. Gyors mutatóujj-fagyasztás, folytatódhat a játék.

SZABADRÚGÁS 30’
Tőzsér 22 méterről föléemelt

25. PERC:
Köteles kapusnak sok dolga nincs, egy izraeli lövést kellett szemmel követnie. Bezzeg Tőzsér, a helyettes cséká minden akcióban benne van.

17. PERC: Barda lábbal, Tőzsér fejjel veszélyeztet, érik a Genk vezetése.

12. PERC: Belga fölény, helyzetecskék.

SÁRGA LAP 10’
A Maccabiból Cohen sárgult be

6. PERC: Az egygólos hátrányban lévő Genk kezdte aktívabban a meccset, a Maccabi egyelőre behúzódik.