Hajnallal ikszelt a Stuttgart

A VfB Stuttgart együttese a Borussia Mönchengladbach otthonában játszott 1-1-es döntetlent a Bundesligában.

Szombatra már csak egy meccs maradt a német élvonal második fordulójából. Az első félidő szinte teljesen kiegyenlített játékot hozott, talán a vendég Stuttgart volt jobb egy paraszthajszállal. A magyar válogatott Hajnal Tamás a kezdőben lépett pályára Bruno Labaddia együttesében, a 39. percben pedig közel járt a gólhoz, löketét azonban ter Stegen kapus védte bravúrral.

Fordulás után aztán már láthatott gólt a publikum, Kvist szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, a megítélt büntetőt pedig Saems értékesítette. Szinte postafordultával válaszolt a VfB, Cacau tudott betalálni.

Az utolsó tíz percre még emberhátrányba került a Borussia, Brouwers gyűjtötte be a második sárgáját. Az állás ugyanakkor már nem változott, maradt az 1-1. Hajnalt a 72. percben váltotta Traoré. A Stuttgart ezzel őrzi harmadik helyét a tabellán.