A Zetét is kitömte a Honvéd

Továbbra is pont nélkül áll az OTP Bank Ligában a Zalaegerszeg, miután hazai pályán 4-0-ra kikaptak a negyedik forduló nyitómérkőzésén.

Rendkívül fontos találkozó várt a Zalaegerszeg csapatára az OTP Bank Liga negyedik fordulójában: Csank János csapata hazai pályán az első pontjai megszerzésére készült a Honvéd ellen.

A fővárosi piros-feketék az első fordulóban elszenvedett vereség után kétszer is négy gólt lőttek (ez elég is volt hat pontra), így Supka Attila tanítványai szerezték a legtöbb gólt az NB 1-ben három forduló után.

A mai találkozón az idő szép volt, a játék viszont kevésbé, de a Honvéd egy idő után azért így is beindult. Az első félidőben Danilo még a kapufát találta el, majd a 35. percben Délczeg egy fejessel megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). A Zete részéről sokra nem futotta, a legnagyobb helyzet Kamber előtt adódott, de nem talált kaput a hazaiak játékosa.

A második félidőben sem érkeztek a zalaegerszegi rohamok, sőt, egy büntetőből Danilo megduplázta a vendégek előnyét (0-2). Próbálkozott a Zete a szépítéssel, de Abass lehűtötte a kedélyeket, a Honvéd játékosa a 74. percben éles szögből lőtt Vlaszák kapujába (0-3).

Supka Attila csapata kedvére kontrázhatott, a legvégén pedig a kegyelemdöfést is sikerült bevinni, a csereként beállt Hidi lőtt a hálóba egy ellentámadás végén (0-4).

A Honvéd sorozatban harmadszor szerzett négy gólt, győzelmükkel pedig – legalábbis ideiglenesen – a tabellán is átvették a vezetést. A Zetének továbbra sincs pontja a bajnokságban, Csank Jánosnak nagyon össze kell majd kapnia a csapatát.

Eredmény – OTP Bank Liga, 4. forduló
Zalaegerszeg, Városi Stadion, 3286 néző, V: Andó-Szabó Sándor
ZTE FC-Budapest Honvéd 0-4 (0-1)
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Bulatovic, Kovács Ge., Sadeh (Turcsik, a szünetben) – Stanisavljevic (Turkovs, a szünetben), Hervas (Horváth A., 55.), Kovács Gá., Kamber, Bujor – Meye. Vezetőedző: Csank János
Honvéd: Kemenes – Lovric, Botis, Debreceni, Novák – Tchami (Hidi, 67.), Akassou, Németh N. (Zelenka, 58.), Abass – Danilo, Délczeg (Hajdú, 76.). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerzők: Délczeg (35.), Danilo (64., 11-esből), Abass (74.), Hidi (91.)
Sárga lap: Bulatovic (9.), Sadeh (21.), Meye (55.), Kovács Ge. (57.), Vlaszák (63.)
Piros lap: –

Az élő, szöveges közvetítést az alábbiakban olvashatják:

Vége a mérkőzésnek, a Honvéd sorozatban harmadszor szerzett négy gólt, míg a Zalaegerszeg továbbra is pont nélkül áll a bajnokságban.

91. PERC: A mérkőzés legvégén újabb gólt szerzett a Honvéd, egy kontra végén Lovric lövését még blokkolták, Hidi viszont ballal a jobb alsó sarokba bombázott. 0-4!

GÓÓÓL 91’
Hidi, Honvéd

89. PERC: Lovric okos emelése a kapufára pattan
, a kipattanót Danilo vágja fölé. Ezt megúszta a Zete.

SZÖGLET 85’
A Honvéd hetedik szögletét Vlaszák kapja le.

84. PERC:
Elcsendesedett a találkozó.

SZABADRÚGÁS 80’
Bujor szabadrúgását bravúrral paskolta szögletre Kemenes.
CSERE 76’
Délczeg helyett Hajdú jött a Honvédba.

74. PERC: Hidi indította nagyszerűen Abasst, aki a jobb oldalról befelé vezette a labdát, majd éles szögből, spiccel lőtte el Vlaszák hóna alatt a labdát. Ez alighanem eldőlt, 0-3!

GÓÓÓL 74’
Abass, Honvéd.

73. PERC:
Egyelőre szépíteni sem tud a Zete, közel a negyedik vereség.

CSERE 68’
Tchami helyett Hidi a pályán.

64. PERC: Már kettővel vezet a Honvéd! Zelenkát az ötösön belül ütötte el Vlaszák, a játékvezető büntetőt ítélt. Danilo magabiztosan passzolt a kapuba, 0-2!

GÓÓÓL 64’
Danilo belőtte a tizenegyest.
SÁRGA LAP 63’
Vlaszák sárgát kap.
TIZENEGYES 63’
Zelenkát üti el Vlaszák, büntető.

58. PERC: Danilo
kerül ziccerbe, már csak a kapus volt előtte, de Vlaszák védeni tudta a gyenge próbálkozást. A Honvéd támadója hagyta kicsorogni a labdát szögletre.

CSERE 57’
Cserél a Honvéd, Zelenka jött Németh helyett.
SÁRGA LAP 56’
Kovács Gergőt figyelmeztetik.
CSERE 55’
Horváth András a pályán, Csank János nem cserélhet többet. Hervas jött le.
SÁRGA LAP 55’
Meye is besárgul.

53. PERC: Németh
ballal, kapásból lőtt el egy beadást, a labda nem sokkal kerülte el a hazai kaput.

50. PERC: Egy játékvezetői ítélet keltett felháborodást a hazai szurkolók körében: Kemenes kiejtett egy beívelést, majd Kováccsal csapott össze. A spori kifelé ítélt szabadrúgást.

SZÖGLET 48’
ZTE-szöglet, eredmény nélkül.
CSERE 46’
Kettőt is cserélt Csank János a szünetben: Stanisavljevic és Sadeh helyett Turkovs és Turcsik a pályán.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Elindult a második játékrész.

Vége az első félidőnek, a Honvéd vonulhat előnnyel pihenni. Túlzottan nem élvezetes a mérkőzés, a fővárosiak Délczeg gólja mellett egy kapufáig jutottak, míg a Zete legnagyobb helyzetét Kamber hagyta ki. A hazaiaknak össze kell kapniuk magukat, különben négy forduló után is pont nélkül maradnak a bajnokságban.

43. PERC: Egyenlítési lehetőség: Kamber volt nagyon harcos, kibrusztolta magának a lehetőséget, de közelről fölé lőtt.

SZÖGLET 40’
A Honvéd első szöglete, tisztáztak a hazaiak.

35. PERC: Danilo ívelt át nagyszerűen az üresen álló Délczeghez, a nyáron Siófokról érkezett támadó a hosszúba fejelte a Honvéd vezető gólját. 0-1!

GÓÓÓL 35’
Délczeg góljával vezet a Honvéd.

30. PERC:
Kisebb kakaskodás az első félóra végén, a színvonal nem verdesi az egeket.

27. PERC: ZTE-helyzet! Egy nagy bedobás után Kamber csúsztatott, a labda a hosszú sarok mellett pattogott el.

25. PERC: Továbbra sincs gól, a Zete elég határozatlan a Honvéd kapuja előtt.

SZABADRÚGÁS 21’
A Honvéd távoli szabadrúgása Vlaszák kezébe pattog.
SÁRGA LAP 20’
Sadeh csúnya belépője ért sárgát, Abasst ápolni kell.
SZÖGLET 17’
A meccs első szögletét a Zete végezhette el, végül Kemenes kezében kötött ki a játékszer.

16. PERC:
Tchami messziről tüzelt, fölé-mellé.

12. PERC: Kapufát lőtt a Honvéd! Danilo kapott jó labdát, a védők beérték, de így is megteremtette a lövőhelyzetet. A hosszú felsőt cálozta meg a vendégek támadója, a keresztlécen csattant a labda.

SÁRGA LAP 10’
Bulatovic besárgul Danilo felvágásáért.

9. PERC: Meye
próbálkozott messziről, jócskán fölé.

LES 7’
Délczeg (Honvéd) szaladt lesre.

4. PERC:
Most a mezőnyben zajlik a játék, helyzetek nincsenek.

1. PERC: Stanisavljevic egyből gólt szerezhetett volna, de borzalmasan találta el a labdát, Kemenes csak lehajolt érte.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
A Zalaegerszeg kezdte a találkozót.

Az idő gyönyörű, süt a nap Zalaegerszegen, minden adott egy jó meccshez.

Előzmények:

A Zalaegerszeg-Budapest Honvéd összecsapással pénteken megkezdődik a labdarúgó NB 1 negyedik fordulója. A Zete számára létfontosságú a mérkőzés, hiszen Csank János együttese eddig vereséget szenvedett a Debrecen, a Pápa és a Pécs ellen is.

A vendég Honvéd két győzelemmel és egy vereséggel áll, ráadásul kilenc góljukkal eddig a legeredményesebbek az élvonalban.

A mérkőzés beharangozóját itt olvashatják!

A kezdőcsapatok
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Bulatovic, Kovács Gergő, Sadeh – Stanisavljevic, Hervás, Kamber, Bujor – Meye, Kovács Gábor
Honvéd: Kemenes – Lovric, Debreceni, Botis, Novák – Abass, Németh N., Akassou, Tchami – Danilo, Délczeg