Megijedt, de nyert a Real Madrid

José Mourinho csapata 3-1-es győzelmet aratott a Hertha Berlin otthonában rendezett felkészülési mérkőzésen.

Szerda kora este a német másodosztály előző kiírását megnyerő berliniek a Real Madridot látták vendégül, majd egy aktív bő negyedóra után a vezetést is megszerezték, Ebert vette be a spanyolok kapuját (1-0).

A bekapott góltól felpörögtek a blancók, majd Cristiano Ronaldo pazar szabadrúgásával sikerült is az egyenlítés (1-1). Pár perc elteltével már kettő volt közte, Callejón ugratta ki Karim Benzemát, a francia támadó pedig a kapus mellett a hálóba lőtt – pillanatok alatt fordított a Real (1-2).

Ronaldo gyönyörű találata:

Fordulás után szinte azonnal újra villant a gall (1-3), majd ezt követően jelentőset zuhant a játék színvonala. Míg az első félidőben helyzetek sokaságát láthattuk, addig a második felvonásban csak elvétve forogtak veszélyben a kapuk. Az eredmény ennek köszönhetően már nem is változott, mindenesetre a Real Madrid magabiztosan nyerte meg a felkészülési mérkőzést.

A Hertha ezzel a mérkőzéssel ünnepelte, hogy egy év után, a másodosztály bajnokaként visszatért a Bundesligába.