A jól szervezett Zete ellen sem hibázott a Loki

A Zalaegerszeg hazai pályán sokáig őrizte az egy pontot a Debrecen ellen, de kevéssel a vége előtt két gólt is kaptak az OTP Bank Liga második fordulójában.

Ellenkező előjellel készültek a csapatok a labdarúgó NB 1 második fordulójának nyitómérkőzésére: a Zalaegerszeg a diósgyőri 4-1-es vereség után ezúttal hazai pályán bizonyíthatott, de nem volt könnyű helyzetben, hiszen a Debrecen érkezett vendégségbe, akik az első körben 5-2-re verték a Vasas gárdáját.

Csank János a látottak alapján alaposan felkészítette csapatát a hajdúságiak ellen, rendkívül jól szervezett védekezésüknek köszönhetően nem sok helyzetet tudott kialakítani a vendégcsapat. A Zete ráadásul már az első percben könnyen előnybe kerülhetett volna, akkor azonban a gólvonalon elakadt a labda egy debreceni játékosban. Az első játékrészben leginkább a küzdelem dominált, többször is a földre kerültek a játékosok, Varga Róbertet különösen csúnyán rúgták le (le is kellett cserélni az egerszegi játékost, de Szabó Zsolt játékvezető a mérkőzés folyamán még sárga lapot sem osztott ki).

A második félidőben fokozatosan növelte a nyomást a Loki, de sokáig csak egy kapufára futotta, így Kondás Elemér vezetőedző is kezdhetett izgulni az esetleges pontvesztés miatt. A 77. percben aztán góllá érett a vendégek fölénye, Yannick beadása után Kulcsár lövése egy becsúszó védő lábát is érintve a kapuban kötött ki.

A csereként beállt Yannick nem sokkal később Rezessel játszott össze, a kameruni támadónak sikerült kilépnie a védők közül, majd a kapuba passzolt (0-2). A mérkőzés ekkor eldőlt, a Zalaegerszegnek már csak a szépítésre volt halvány esélye, de az sem jött össze. A Debrecen két győzelemmel, a ZTE két vereséggel áll a bajnokságban.

Eredmény – OTP Bank Liga, 2. forduló
Zalaegerszeg, Városi Stadion, 3186 néző, Vezette: Szabó Zs.
ZTE FC – DVSC-TEVA 0-2 (0-0)
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Kovács II G., Szalai, Varga R. (Horváth A. 36.) – Kamber, Sherif, Bujor, Hervás (Turcsik 62.), Stanisavljevic (Balázs 50.) – Turkovs. Vezetőedző: Csank János
DVSC: Novakovic – Nikolov, Simac, Mészáros, Korhut – Bódi (Yannick 17.), Varga J., Szakály P., Rezes (Bouadla 84.), Kulcsár T. – Coulibaly (Zahovaiko 86.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerzők: Kulcsár T. (77.), Yannick (79.)
Sárga lap:
Piros lap:

Az élő közvetítést innentől olvashatják:

Vége a találkozónak, a Debrecen 2-0-ra nyerni tudott a Zalaegerszeg otthonában, ezzel két forduló után százszázalékos.

91. PERC: Horváth András vette célba a vendégek kapuját, de Novakovic hárított. A szépítés sem jött össze, csalódottak a hazai szurkolók.

CSERE 86’
Coulibaly helyett Zahovaiko
A Loki harmadik cseréje.
CSERE 84’
Rezes helyett Bouadla
Cserél a Loki, a gólpasszos Rezes helyett egy debütáns a csapatban.

79. PERC: Rezes és Yannick játszott szépen össze a hazai védők gyűrűjében, utóbbinek nem okozott gondot közelről bevennie Vlaszák kapuját. 0-2, eldőlni látszik a mérkőzés.

GÓÓÓL 79’
Yannick
Már két gól a vendégek előnye.

77. PERC: Yannick iramodott meg a bal oldalon, középra adása eljutott Kulcsárhoz, akinek a közeli lövését már csak beljebb segíteni tudta egy egerszegi játékos. 0-1!

GÓÓÓL 77’
Kulcsár
Vezet a Debrecen!

73. PERC: Egy hazai szöglet után Kovács elszakadt Coulibalytól, de a francia támadóra így is jutott ember az ellentámadás során. A debreceni csatár fölédurrantott.

LES 70’
Kulcsár, DVSC
Beszorul a Zete, de Kulcsár lesre fut Coulibaly passzánál.

68. PERC: Fogy az idő, de hiába próbálkozik többet a Loki, egyelőre gólt nem sikerült szerezni. Coulibalyt nagyon hatékonyan őrzik a hazai védők.

CSERE 64’
Hervás le, Turcsik be
Csank János kihasználta mindhárom cserelehetőségét.

63. PERC: Bujor veszélyeztethetette volna a debreceni kaput, de már nem maradt ereje a befejezésre

61. PERC: Kulcsár cselezte be magát a tizenhatos előterébe, majd Varga is megindult meg a hazai kapu felé. Egyik esetnél sem jutott el Vlaszákig a labda.

58. PERC: Erősödik a Debrecen nyomása, két újabb szögletet végeztek el, de helyzet nem lett belőlük.

SZÖGLET 56’
Debrecen
Egy újabb szöglet, amiből nem lett semmi.

52. PERC: Rezes lőtt a kapu fölé jó helyzetből.

CSERE 50’
Stanisavljevic helyett Balázs Zsolt a pályán.
Csank János második cseréje.
VÉDÉS 49’
Novakovic, DVSC
Egy lecsúszott beadást paskolt fölé.

47. PERC: Kapufa! Rezes érkezett szabadon egy beadásra, fejese a keresztlécet is eltalálva szállt az egerszegi kapu fölé.

46. PERC: Turkovs küzdött a labdáért a büntetőterületen belül, meg is nyúlt a meze, majd elesett. A játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Debrecen
Nincs csere, jön a folytatás.

Véget ért az első félidő, gólnélküli döntetlennel vonulnak pihenni a csapatok. A legnagyobb helyzet a mérkőzés első percében alakult ki, a gólvonalról tisztáztak a vendégek.

A ZTE megtanulta a leckét az első forduló után, szorosan őrzik a debreceni támadókat, akik nem is igazán tudnak helyzetbe kerülni. A hazaiak sem túlságosan veszélyesek a kapura, durvaságból viszont van elég.

A vizes talaj sem könnyíti meg a csapatok dolgát, a játékosok meglehetősen pontatlanok. A második félidőben több kell az együttesektől, legalábbis ha be akarják gyűjteni a három pontot.

45. PERC: Egyetlen perc a ráadás.

42. PERC: Stanisavljevic próbálkozott ballal, Novakovic könnyedén ölelte magához a játékszert.

36. PERC: Coulibalyt gyötörték meg a tizenhatoson belül, sokszor kerülnek vízszintes helyzetbe a játékosok.

CSERE 36’
Varga helyett Horváth Róbert
Le kellett cserélni a megsérült egerszegit.

32. PERC: Varga Róbert terült el egy összecsapás után, Nikolov akár piros lapot is kaphatott volna, nagyon csúnyán csúszott rá a zalaegerszegi játékosra. Sárgát sem kapott, pedig Varga a sportszárát lehúzva bizonyította a bírónak a sérülést.

29. PERC: Pontatlanok a csapatok, a ZTE korai rohamán kívül a kapuk sem forognak igazán veszélyben.

26. PERC: A debreceni védők bizonytalankodtak, Bujor került helyzetbe, de lövését könnyedén szedte fel Novakovic.

LES 23’
Coulibaly, DVSC
Kulcsár a hálóba talált, de Coulibaly már lesen volt előtte.

21. PERC: A zalaiak reklamáltak egy szöglet után, Szabó Zsolt játékvezető nem észlelt szabálytalanságot.

18. PERC: feltűnően sok az ápolás, a helyzet már kevesebb.

CSERE 17’
Bódi le, Yannick be
Sérülés miatt cserélt a vendégcsapat.
SZÖGLET 13’
Debrecen
Kisebb kavarodás a büntetőterületen belül, de Vlaszák felszedte a labdát.

10. PERC: Kamber terült el a földön, miután Szakály véletlenül fejbe ütötte. Nincs következménye az esetnek.

9. PERC: Javul az idő, a felhők elvonultak a pálya felől.

7. PERC: Bódi forgolódott a hazaiak tizenhatosán belül, de nem tudott emberhez passzolni. A Loki is kezd belerázódni.

LES 4’
Turkovs, ZTE
Egy indítás után intett a partjelző, pörög a hazai csapat

1. PERC: Egy szöglet után óriási zalaegerszegi helyzet alakult ki, a gólvonalról tisztázott a vendégcsapat védője.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Zalaegerszeg
Elindult a találkozó

A mérkőzés előtt a napokban elhunyt Bicskei Bertalanra emlékeznek a zalaegerszegi Városi Stadionban.

Hamarosan kezdés! Zuhogó esőben vonulnak ki a csapatok a pályára. Az előző szezonban a Zete a negyedik, a Loki az ötödik helyen végzett a bajnokságban.

A labdarúgó NB 1 második fordulójának nyitómérkőzését Zalaegerszegen rendezik, Csank János együttese Debrecen csapatát fogadja. A bajnokság első körében a Zete idegenben szaladt bele egy 4-1-es vereségbe az újonc Diósgyőr otthonában, míg a Kondás Elemér vezette Loki hazai pályán 5-2-re elintézte a Vasast.

A hazaiaknál kifejezetten sok a sérült, így a mérkőzés nagy kérdése, hogy a kedvezőtlen előjelek ellenére a Zalaegerszeg képes lesz-e felvenni a harcot a hajdúságiakkal.

A vendégeknél a kezdőcsapatban kapott helyet Coulibaly is, a francia támadó egy hete három góllal terhelte meg a Vasas hálóját.

A mérkőzés bővebb beharangozóját itt olvashatják!

A kezdőcsapatok
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Kovács G., Varga, Sadek – Stanisavljevic, Szalai T., Hervas, Kamber, Bujor – Turkovs
DVSC: Novakovic – Nikolov, Simac, Mészáros, Korhut – Bódi, Szakály, Varga, Rezes – Coulibaly, Kulcsár T.