Uruguay is botladozik a Copa Americán

A világbajnoki negyedik Uruguay második mérkőzésén is csak döntetlent ért el a labdarúgó Copa America C-csoportjában, ezúttal Chile ellen.

A tavalyi vb legjobb dél-amerikai együttese hiába szerzett az 54. percben vezetést Chile ellen, az Udinese fiatal csatára, az FC Barcelona által csábított Alexis Sanchez a 65.-ben egyenlített, az eredmény pedig a későbbiekben már nem változott.

Ahogy az A csoportban a házigazda argentin csapat, így a C-ben Uruguay is nagyon nehéz helyzetbe került, mivel a másik meccsen Peru legyőzte az Arany Kupa-győztes, ám nagyon tartalékos mexikói válogatottat, s így a chileiekhez hasonlóan négy pontjuk van, míg Diego Forlanéknak csupán kettő. Uruguaynak így a Mexikó elleni zárómeccs létfontosságú lesz.

Eredmények, C-csoport, 2. forduló:
Uruguay-Chile 1-1 (0-0)
gól: Pereira (54.), illetve Sanchez (65.)
Peru-Mexikó 1-0 (0-0)
gól: Guerrero (82.)
A csoport állása: 1. Chile 4 pont (3-2), 2. Peru 4 (2-1), 3. Uruguay 2, 4. Mexikó 0