Svéd és amerikai továbbjutás a női vb-n

A németországi női labdarúgó-világbajnokság C-csoportjában Svédország és az Egyesült Államok is a második győzelmét aratta.

A svédek a 64. percben szerezték meg a vezetést a Koreai NDK csapata ellen, és mint később kiderült, Dahlkvist gólja egyben a győzelmet is jelentette az északiak számára.

Az Egyesült Államok válogatottja már a 12. percben előnybe került Kolumbiával szemben, győzelmüket pedig a második félidőben két újabb találattal biztosították be (3-0 lett a vége az USA javára).

Ezzel ebben a négyesben eldőlt, hogy a svédek az amerikaiak jutnak a világbajnokság legjobb nyolc csapata közé.

Eredmények – C csoport, 2. forduló
Svédország-Koreai NDK 1-0 (0-0)
Egyesült Államok-Kolumbia 3-0 (1-0)
Az állás: 1. Egyesült Államok 6 pont (5-0), 2. Svédország 6 (2-0), 3. Koreai NDK 0 (0-3), 4. Kolumbia 0 (0-4)