Egygólos győzelmek a női labdarúgó-vb-n

Két hasonló mérkőzés, azonos eredménnyel a női labdarúgó-világbajnokságon:Norvégia Egyenlítői-Guineát, Brazília Ausztráliát győzte le 1-0-ra a D csoportban.

A Norvégia – Egyenlítői-Guinea mérkőzésen mindkét csapatnak sikerült több százszázalékos helyzetet kidolgoznia, valamint kapufáig is eljutottak a felek. Emilie Haavi aztán a 84. percben, a tizenhatoson belülről egy jobb oldali beadást bombázott a léc alá norvég oldalról, amire a sok helyzetet kidolgozó guineai csapat már nem tudott válaszolni.

A csoport másik mérkőzésén, a Brazília – Ausztrália találkozón inkább a dél-amerikaiak domináltak, aminek meg is lett az eredménye: Brazília ha nehezen is, de hozta a kötelezőt. Rosana 54.percben szerzett góljára az ausztrálok nem tudtak reagálni, igaz még a mérkőzés 94.percében is próbálkoztak a Kenguruk, azonban a vége így is 1-0 maradt.