Messi vezényelte le az argentin kivégzést

A Copa Americára készülő argentin labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen nyert 4-0-ra Albánia ellen hétfőn este.

A találkozó hőse egyértelműen a Barca klasszisa volt, a kétszeres aranylabdás ugyanis kiosztott két gólpasszt és maga is lőtt egyet. A gránátvörös-kékek játékosa már a hatodik percben kihagyhatatlan helyzetbe hozta Ezequiel Lavezzit, majd az első félidő végén maga növelte kettőre a különbséget – a nápolyi játékos adta vissza a gólpasszt.

A második felvonásban a csereként beálló Sergio Agüero és Carlos Tévez is betalált – Messi előbb asszisztot jegyzett, majd a hajrában három embert verte meg a tizenhatosnál, az Atlético Madrid üdvöskéje elé tálalt, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta a manchesteri támadót. Sima 4-0 lett a meccs vége. A találkozóról mindent elmond, hogy Sergio Romero kapusnak egyetlen egyszer kellett játékba avatkoznia.

A Copa America július 1-én kezdődik, a házigazda Argentína Bolíviával meccsel La Platában, az A csoportban. A döntőt július 24-én rendezik. Az Albiceleste 1993 óta nem nyerte meg a dél-amerikai tornát.