Tovább robog a Zenit

A Huszti Szabolcsot csereként bevető Zenit együttese 2-0-ra nyert idegenben az orosz bajnokság 14. fordulójában.

Még csak a meccs kilencedik percében jártak a csapatok, amikor Semak kezelte le a labdát a tizenhatos vonalánál, majd hagyta a lasztit Kerzsakovnak, a csatár pedig a hálóba lőtt. Jó tíz perc múlva Lazovic adott forintos labdát a támadónak, Kerzsakov pedig átemelte a labdát Abajev kapus felett, így a tanítani való akciónak köszönhetően már igen korán 0-2 volt az állás.

A második találat:

A hazai pályán játszó Volga Nyizsnyij Novgorod nem nagyon tudott mit kezdeni nevesebb ellenfelével, a hazaiak ugyan próbálkoztak becsülettel (főleg a grúz Gogita Gogua volt elemében), a szentpéterváriak magabiztosan tartották az eredményt. Az állás már nem változott a későbbiekben, maradt a 0-2. A Zenitbe a 80. percben beállt honfitársunk, Huszti Szabolcs is.

Ahogyan arról már írtunk, az Anzsi Mahacskala gólnélküli döntetlent játszott az Amkar Perm otthonában.