San Marino – Magyarország 0-3

Kötelező győzelmet aratott a magyar válogatott az Eb-selejtezős csoportja sereghajtója ellen. Nem túl meggyőző játékkal is fölényben voltunk.

Összefoglaló:

Fontos három pontot szerzett a magyar labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn: Egervári Sándor együttese 3-0-ra nyert San Marino otthonában. Nehezen ment az első gól megszerzése, de végül az első félidő végén Lipták egy szöglet után betalált a kapuba.

Nem játszottak jól a mieink, de az világosan kiderült, hogy San Marino nem véletlenül áll pont és rúgott gól nélkül a csoportjában. A miniállam válogatottja egy-két helyzetig eljutott ellenünk, de a második félidő elején lelomboztuk a kedvüket, Szabics fejelt gólt Dzsudzsák beadása után.

A végén még Koman megpattanó lövése talált utat a kapuba, kialakítva a végeredményt. A halvány teljesítmény is elég volt a mai ellenfelünk ellen, de a svédekkel szemben nem tudtuk csökkenteni a távolságot, hiszen Ibrahimovicék (a Milan sztárja sérülése miatt a padon kezdett, majd a 25. percben beállva mesterhármast lőtt) 5-0-ra legyőzték Finnország legjobbjait.

Eredmény – Eb-selejtező, E csoport
Serravalle, 1000 néző, vezette: Pavle Radovanovic (montenegrói)
San Marino-Magyarország 0-3 (0-1)
San Marino: Simoncini – F. Vitaioli (Alex Della Valle, a szünetben), Vannucci, Cervellini, Benedettini, A. Della Valle – M. Vitaioli, Bollini (Bacciocchi, 80.), Marani (Berretti, 64.), Mazza – Selva. Szövetségi kapitány: Giampaolo Mazza
Magyarország: Király Gábor – Vanczák Vilmos, Lipták Zoltán (Pintér Ádám, 87.), Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Elek Ákos – Koman Vladimir, Hajnal Tamás (Czvitkovics Péter, 71.), Dzsudzsák Balázs – Szabics Imre (Koltai Tamás, 84.), Németh Krisztián. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor
Gólszerzők: Lipták (40.), Szabics (49.), Koman (83.)
Sárga lap: Cervellini (29.), Alex Della Valle (73.), Berretti (75.), illetve Juhász (17.), Vanczák (65.)
Piros lap:
—————————————————————————————————-
A csoport másik találkozóján:
Svédország-Finnország 5-0 (3-0)
gólszerzők: Kallström (12.), Ibrahimovic (31., 35., 53.), Bajrami (83.)
A csoport állása:
1. Hollandia 6 meccs/18 pont (21-5-ös gólarány)
2. Svédország 6/15 (20-6)
3. Magyarország 7/12 (18-13)
4. Finnország 6/6 (11-11)
5. Moldova 6/6 (7-9)
6. San Marino 7/0 (0-33)

Az élő közvetítést itt olvashatják:

Vége a mérkőzésnek, Magyarország 3-0-ra győzött San Marino otthonában! A csoport másik találkozóján Svédország 5-0-ra kiütötte Finnországot.

Vanczák fejelt mellé a sarokrúgás után

90. PERC: Három perc lesz a hosszabbítás.

CSERE 87’
Lipták helyére Pintér érkezett, több cserénk nincs
CSERE 84’
Szabics helyett Koltai a pályán

83. PERC: Koman szánta el magát lövésre csaknem 30 méterről, egy San Marinó-i védő kezén megpattant a labda, ami a meglepett Simoncini mellett a hálóba pattogott. 0-3!

GÓÓÓL 83’
Koman
3-0-ra vezet Magyarország!

81. PERC: Király indításából egészen a kapu elé ért Dzsudzsák, egy kissé kisodródott helyzetből azonban csak az oldalhálóba bombázott.

CSERE 80’
San Marino
Bollini helyett Bacciocci

78. PERC: Simoncini kapta le Laczkó beadását. Sokat köszönhetnek kapusuknak a házigazdák.

76. PERC: Ismét veszélyeztettünk, megúszta San Marino a próbálkozást.

SÁRGA LAP 75’
Berretti
Újabb hazai sárga, megérdemelten

74. PERC: Nagy helyzet! Juhász fejelhetett jó helyzetből az oldalról beívelt szabadrúgás után, nem talált kaput.

Lipták fejelt fölé, miután egy magyar lehetőségből csak szöglet lett

68. PERC: Nagy San Marinó-i helyzet maradt ki: egy beadás után Vitaioli fejelhetett, a labda a bal kapufa mellett suhant el.

Beadás után mellé ment a fejes

59. PERC: Hajnal már vissza is jöhetett, az indítása viszont hosszú volt.

Ápolás 57’
Hajnal Tamás
A magyar középpályás maradt a földön egy összecsapás után

56. PERC: San Marino is próbálkozik még, túlságosan megijednünk nem kellett, az alapvonalon túlra gurult az ívelés.

54. PERC: Szépen adogattunk a San Marinó-i térfélen, de nem alakult ki helyzet.

50. PERC: Simoncelli védi Németh próbálkozását, majd ápolásra szorul.

47. PERC: Dzsudzsák adott be bal oldalról, középen Szabics érkezett, a magyar támadó fejesét pedig nem tudta védeni a hazaiak kapusa. 0-2!

GÓÓÓL 47’
Szabics Imre
Már 2-0-ra vezetünk!

46. PERC: Hatalmas zuhé érte el a pályát, nem csak az izzadságtól lesznek nedvesek a mezek.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
San Marino
Indul a második játékrész
CSERE A SZÜNETBEN’
San Marino
Alex Della Valle jött be Fabio Vitaioli helyett

Szünet. Nagy nehezen még az első félidőben sikerült megszereznünk a vezetést, de a szórványos hazai lehetőségek jelzik, hogy egy gól nem elég. Közben Ibrahimovic mesterhármas Svédországban, már 4-0-ra mennek a finnek ellen.

LES 46+1’
A félidő végén még egy leshelyzet
SZÖGLET 44’
San Marino
Az első hazai sarokrúgás, veszély nélkül

40. PERC: Szabics fordult rá a labdára,lövését nagy bravúrral védte a kapus. Szöglet után a hosszú oldalon várakozó Lipták elé került a labda, aki lekezelte a játékszert, majd a hosszú sarokba bombázott. 0-1!

GÓÓÓL 40’
Lipták Zoltán
Vezetünk

39. PERC: Távoli próbálkozás a házigazdától, Királynak nem volt dolga.

38. PERC: Németh kétszer is rossz helyre passzolt, így két magyar támadás akadt meg. Most kevesebb a helyzetünk, mint a mérkőzés elején.

30. PERC: Fél óra telt el, de még nem sikerült gólt szereznünk. A hazaiak eddig 30 gólt kaptak ebben a selejtező-sorozatban, reméljük a magyar találat is érkezik hamarosan.

29. PERC: Az első komolyabb San Marinó-i lehetőség, szerencsére kimaradt.

Németh próbálkozott, érik a gólunk

21. PERC: Előbb Juhász ollózott, majd újabb óriási helyzetet hagytunk ki. Ezúttal Németh lépett ki, lövése elakadt a kapusban, a kipattanóra érkező Dzsudszák pedig nem tudta megszelídíteni a játékszert. Egyértelmű a magyar fölény.

19. PERC: Hatalmas magyar helyzet: Szabics lépett ki egy indítással (valószínűleg lesen), de lövés helyett középre akart passzolni. A védők felszabadítottak.

SÁRGA LAP 18’
Juhász Roland
Az első sárgát is kiosztották

14. PERC: Dzsudzsák lőtt, a lecsorgó labdából viszont hiába találtunk be a kapuba, Szabicsot lesen látta az asszisztens. Tudnánk vitatkozni.

LES 14’
Érvénytelenített magyar találat

11. PERC: Laczkó cselezgetett a bal oldalon, beadása után Koman lőtt volna, azonban nem sikerült eltalálnia a labdát.

9. PERC: KAPUFA! Németh Krisztián előtt adódott lehetőség a védők szerencsétlenkedése után.

Ápolás 6’
Juhász Roland és Selva
A két csk csapott össze keményen

5. PERC: Magyar támadás, de a beadás után Szabics nem volt veszélyes. Közben Ibrahimovic két gólt lőtt, 3-0 a svédeknek a finnek ellen.

LES 2’
Németh Krisztián
Egyből támadólag lépünk fel
KÖZÉPKEZDÉS 1’
Útjára indult a labda

A rendezők csak a magyar himnusz felét játszották le, de a magyar szurkolókat ez nem zavartatta az éneklésben. Hazai pályán érezhetjük magunkat a drukkerek számát tekintve.

Hamarosan kezdetét veszi a találkozó, miközben a svédek már vezetést szereztek Finnország ellen. Az a meccs 20 órakor kezdődött.

A magyar válogatott mai ellenfele nemhogy pontot, de még gólt sem szerzett a 2012-es kontinenstornára kvalifikáló sorozatban, így természetesen az E-csoport utolsó helyét foglalja el a San Marinó-i válogatott. Tavaly októberben a Puskás Ferenc Stadionban 8-0-ra vertük a miniállam legjobbjait, mondani sem kell, hogy a mostani idegenbeli összecsapáson is kötelező a győzelem.

A magyar labdarúgó-válogatott eddig három alkalommal találkozott a San Marinó-i nemzeti tizeneggyel, és mindháromszor győzött. Figyelmeztető jel lehet ugyanakkor, hogy Finnország múlt hét pénteken csak 1-0-ra tudott nyerni mai ellenfelünk otthonában, így nekünk is óvatosnak kell lennünk.

Egervári Sándor csapata a Luxemburg elleni barátságos találkozóval hangolt az Eb-selejtezőre, Szabics góljával 1-0-ra nyertünk vendégként, nem túlságosan szemet gyönyörködtető játékkal… A magyar válogatott jelenleg hat meccsen szerzett 9 ponttal a harmadik helyen áll a csoportjában, az eddig hatból hatot nyerő Hollandia, és az öt találkozóból 12 pontot szerző, így rájátszást érő helyen álló Svédország mögött. A csoportban ma még egy másik mérkőzést is rendeznek, a svédek a finneket fogadják.

A magyar szövetségi kapitány már kedden délelőtt kezdőcsapatot hirdetett, ez alapján a kapuban Király Gábor kezd, elől pedig elsődlegesen Szabics Imre és Németh Krisztián feladata lesz a gólszerzés.