Menetelnek a németek és az olaszok

Több Európa-bajnoki selejtezőt is rendeztek pénteken, Franciaország pontot vesztett, Liechtenstein legyőzte Litvániát.

A 2012-es kontinensviadalra kvalifikáló sorozat A-csoportjában továbbra sem vesztettek pontot a németek: a Nationalelf Gomez góljával szerzett vezetést az első félidő végén Ausztria otthonában, de a hazaiak a második játékrész elején egyenlíteni tudtak, Friedrich talált a saját kapujába. Úgy tűnt, több gól már nem születik, de Gomez a meccs legvégén másodszor is eredményes volt, így a németek begyűjtötték a három pontot, csoportjukat pedig nagyon magabiztosan vezetik.

Fontos összecsapást rendeztek Belgiumban, ahol Törökország vizitált
: a két együttes között mindössze egy pont volt a különbség a belgák javára a csoport második és harmadik helyén. A hazaiak már a 4. percben előnybe kerültek, Yilmaz viszont az első félidő közepén egyenlített. Belgium hatalmas lehetőséghez jutott a 75. percben, Witsel azonban büntetőt hibázott, így maradt a pontosztozkodás.

Kazahsztán első pontjait szerezte a csoportban, miután hazai pályán 2-1-re verték Azerbajdzsán együttesét.

Eredmények – A-csoport
Ausztria-Németország 1-2 (0-1)
gólszerzők: Friedrich (50., öngól), illetve Gomez (44., 90.)
Belgium-Törökország 1-1 (1-1)
gólszerzők: Ogunjimi (4.), illetve Yilmaz (22.)
Kazahsztán-Azerbajdzsán 2-1 (0-0)
gólszerzők: Gridin (57., 68.), illetve Nadirov (63.)
A csoport állása: 1. Németország 18 pont/6 mérkőzés, 2. Belgium 11/7, 3. Törökország 10/6, 4. Ausztria 7/6, 5. Azerbajdzsán 3/5, 6. Kazahsztán 3/6

Olaszország gond nélkül verte Észtország csapatát, Rossi, Cassano és Pazzini találatával 3-0-ra nyertek a házigazdák. Cesare Prandelli csapata fölényesen vezeti a C- csoportot.

Rossi vezető gólja:

A Feröer ellen idegenben 2-0-ra diadalmaskodó Szlovénia jelenleg második a csoportban, a hátralévő fordulókban nagy csatában lehetnek majd pozíciójuk megtartásáért.

C-csoport
Olaszország-Észtország 3-0 (2-0)
gólszerzők: Rossi (21.), Cassano (39.), Pazzini (68.)
Feröer-szigetek – Szlovénia 0-2 (0-1)
gólszerzők: Matavz (29.), Baldvinsson (47., öngól)
kiállítva: Suler (Szlovénia, 25.)
A csoport állása: 1. Olaszország 16 pont/6 mérkőzés, 2. Szlovénia 11/7, 3. Szerbia 8/6, 4. Észtország 7/6, 5. Észak-Írország 6/5, 6. Feröer-szigetek 1/6

Nem tudott nyerni Fehéroroszország otthonában a francia válogatott: a hazaiak a 20. percben előnybe kerültek, de rögtön érkezett a válasz, Malouda egyenlített. A gallok továbbra is négy ponttal előzik meg a D-csoport első helyén mai ellenfelüket.

Románia könnyedén, 3-0-ra verte Bosznia-Hercegovina legjobbjait
, a franciák mögött nagyon tömörül a mezőny.

D-csoport
Fehéroroszország-Franciaország 1-1 (1-1)
gólszerzők: Abidal (20., öngól), illetve Malouda (22.)
Románia – Bosznia-Hercegovina 3-0 (2-0)
gólszerzők: Mutu (36.), Marica (40., 54.)
A csoport állása: 1. Franciaország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Fehéroroszország 9/6, 3. Románia 8/6 (8-6), 4. Albánia 8/5 (4-4), 5. Bosznia és Hercegovina 7/5, 6. Luxemburg 1/6

Horvátország – legalábbis ideiglenesen – átvette a vezetést az F-csoportban, köszönhetően annak, hogy hátrányból felállva 2-1-re verték a vendég Grúzia együttesét. A horvátoknak az utolsó negyed órára fordulva sikerült fordítaniuk.

F-csoport
Horvátország-Grúzia 2-1 (0-1)
gólszerzők: Mandzukic (76.), Kalinic (78.), illetve Kankava (16.)
A csoport állása: 1. Horvátország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Görögország 11/5, 3. Izrael 10/6, 4. Grúzia 9/7, 5. Lettország 4/5, 6. Málta 0/5

Az I-csoportban Liechtenstein nagy bravúrt hajtott végre, hazai környezetben 2-0-ra legyőzték Litvánia legjobbjait. A miniállam első pontjait szerezte a sorozatban, a litvánok körében pedig minden bizonnyal nagy az elkeseredés, hiszen egy győzelemmel két pontra kerültek volna a második helytől.

I-csoport
Liechtenstein-Litvánia 2-0 (2-0)
gólszerzők: Erne (6.), Polverino (36.)
A csoport állása: 1. Spanyolország 15 pont/5 mérkőzés, 2. Csehország 9/5, 3. Skócia 4/4, 4. Litvánia 4/5, 5. Liechtenstein 3/5

A magyar válogatott csoportjának küzdelmeiről itt olvashat!