Iskolajátékkal zárta az idényt a Real

Emmanuel Adebayor triplázott, Cristiano Ronaldo és Karim Benzema duplázott az Almería elleni 8-1 alkalmával.

Nem kellett sokat várni az első gólra, Cristiano Ronaldo talált be Sergio Romes fejese után. Hazai nyomás jellemezte a továbbiakat, majd Emmanuel Adebayor bevetődve megduplázta az előnyt. Kisvártatva Uche szépített, úgy tűnt, lehetnek még izgalmak – nem voltak.

Fordulás után előbb Benzema, majd Adebayor talált be gyors egymásutánba, padlóra küldve az élvonaltól már korábban búcsúzó vendéggárdát. José Mourinho legénysége nem elégedett meg ennyivel, a blancók sorra alakították ki a szebbnél szebb helyzeteket, így a végén a togói triplával, a francia és a portugál duplával zárt.

A 78. percben mégis Jerzy Dudeknek szólt a taps, a Real Madrid játékosai sorfalat álltak a visszavonuló hálóőrnek, aki csapatkapitányként képviselte csapatát utolsó mérkőzésén. A hajrában még az élete első élvonalbeli meccsén szűk három perce játszó Joselu is beköszönt, így alakult ki a 8-1-es végeredmény.

A játéknap másik meccsén a Sporting Gijón és Hércules 0-0-ás döntetlent játszott.