Fontos pontot szerzett a Fradi

Iván Imre Krisztián

2011. 05. 15. 19:24

A Haladás vezetett, de Rósa bombagóljával Prukner László együttese közelebb került a bronzéremhez a Monicomp Ligában.

A labdarúgó NB 1 29. fordulójának zárómérkőzésén a Ferencváros Szombathelyen lépett pályára, és a fővárosi zöld-fehérek számára bizony nagy volt a tét, hiszen tudták: ha a hátralévő két fordulóban legalább négy pontot szereznek, biztosan bronzérmesek, és ezzel együtt indulhatnak az Európa Liga selejtezőjében.

A középmezőnyben tanyázó Haladás hazai pályán valamivel aktívabban kezdett, de túl sok helyzetet nem jegyezhettünk fel a mérkőzés elején. A 17. percben egy ferencvárosi beadás okozott riadalmat a hazai szurkolók körében, de végül sikerült tisztázniuk a védőknek.

Nem sokkal később óriási lehetőséghez jutott a Haladás: Csizmadia akasztása miatt büntetőhöz jutott Aczél Zoltán együttese, a tizenegyest elvégző Tóth azonban szemtelen akart lenni, emelése a kapu fölé szállt.

A félidő végén a szombathelyiek dolgoztak ki komolynak mondható lehetőségeket, de nem sikerült megszerezniük a vezetést. Nem úgy a második játékrész elején, amikor Balog szabálytalansága újabb tizenegyest ítélt a hazaiak javára Andó-Szabó játékvezető. Ezúttal Iszlai állt a labda mögé, majd Ranilovic mellett a jobb sarokba helyezett (1-0).

Tíz perccel később Rósa vezetgette a labdát, majd nagyjából 25 méterre a Hali kapujától lövésre szánta el magát, a labda pedig Rózsa felett a kapuba vágódott (1-1). Nagyszerű találat volt, és rendkívül fontos is a Fradi számára.

Negyed órával a vége előtt megfogyatkoztak a hazaiak, Nagy kapta meg a második sárga lapját. Végig feszült volt a hangulat, a lefújás előtt Marek Heinz is a kiállítás sorsára jutott, miután felöklelte ellenfelét.

Futballról sokat már nem lehetett beszélni, maradt az 1-1, így ha a Ferencváros az utolsó fordulóban hazai pályán legyőzi a Lombard Pápa együttesét, megszerzi a harmadik helyet.