Hajnalék kikaptak, Magathék megmenekültek

A magyar középpályás 82 percet játszott a Bayern otthonában a német bajnokság zárófordulójában. Bennmaradt a Wolfsburg, kiesett a Frankfurt.

Az utolsó játéknapon minden mérkőzést azonos időben rendeztek meg, így nem maradtak már nyitott kérdések a Bundesliga 2010-2011-es szezonjában.

A Stuttgartban szereplő Hajnal Tamás kezdőként lépett pályára a Bayern München otthonában, a magyar középpályást a 82. percben cserélte le edzője a 2-1-es végeredménnyel záruló találkozón. A vendégek az első félidő közepén Okazaki révén szerezték meg a vezetést, majd nem sokkal később Gomez egyenlített (28 szezonbeli találatával gólkirály is lett a Bayern csatára). Az utolsó húsz percre fordulva Schweinsteiger is betalált a hazaiak részéről, több gól pedig már nem esett, így a bronzérmes Bayern győzelemmel, Hajnal Tamásék pedig vereséggel búcsúztak a szezontól. A bajoroknak selejtezőt kell majd játszaniuk a BL-ben, mivel a Leverkusen is nyert.

Mivel a bajnokságot már korábban megnyerte a Dortmund, a legtöbben a kiesés ellen zajló harcra figyeltek. A Wolfsburgnak jobb gólkülönbsége miatt egy győzelem szinte biztosan a bennmaradást jelentette volna a Hoffenheim otthonában, de Felix Magath együttese a második félidő elején hátrányba került. Nem sokkal később Mandzukic révén sikerült egyenlíteni, majd ugyanő szerezte meg a vezetést is negyed órával a rendes játékidő vége előtt. A 78. percben megnyugodhattak a Wolfsburg szurkolói, Grafite gólja után már kétgólos volt a vendégek előnye, Magathék 3-1-es győzelmükkel bennmaradtak az első osztályban.

A Mönchengladbach vezetett, de végül csak döntetlenre volt képes a Hamburg otthonában (1-1), de mivel a Frankfurt kikapott Dortmundban (a bajnokcsapat hátrányból fordítva nyert 3-1-re, miközben két büntetőt is elhibáztak a hazaiak), így a Gladbach egyelőre megmenekült, és az osztályozó során fog eldőlni a sorsa. A Frankfurt a következő szezonban a másodosztályban szerepel.

A Szalai Ádámot és Lőw Zsoltot soraiban tudó (de most nélkülöző) Mainz nyert a kieső St. Pauli ellen, így az ötödik helyen zárta a bajnokságot, és a következő szezonban indulhat az Európa Liga selejtezőjében.

Eredmények – Bundesliga, 34. forduló
Bayern München – Stuttgart 2-1 (1-1)
gólszerző: Gomez (37.), Schweinsteiger (71.), illetve Okazaki (24.)
Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 3-1 (0-0)
gólszerző: Barrios (68., 90.), Lewandowski (72.), illetve Rode (46.)
kiállítva: Titsch-Rivero (80., Frankfurt)
Freiburg – Leverkusen 0-1 (0-1)
gólszerző: Makiadi (45., öngól)
Hamburg – Mönchengladbach 1-1 (0-1)
gólszerzők: Ben-Hatira (71.), illetve Arango (41.)
Hannover – Nürnberg 3-1 (1-1)
gólszerzők: Haggui (30.), Rausch (60.), Ya Konan (78., 11-esből), illetve Wiessmeier (25.)
Hoffenheim – Wolfsburg 1-3 (0-0)
gólszerzők: Roberto Firmino (49.), illetve Mandzukic (60., 74.), Grafite (78.)
Kaiserslautern – Werder Bremen 3-2 (3-1)
gólszerzők: Nemec (7.), Rodnei (9.), Lakic (30.), illetve Frings (43.), Arnautovic (55.)
1. FC Köln – Schalke 04 2-1 (1-0)
gólszerzők: Novakovic (25.), Jajalo (60.), illetve Raúl (87.)
Mainz – St. Pauli 2-1 (0-1)