Vadócz gólpasszal rázta fel az Osasunát

A magyar válogatott középpályás 1-0-ás hátránynál szállt be a végül 3-1-es győzelemmel végződő vasárnapi bajnokiba.

A hazai pályán játszó Zaragozában Pintér Ádám, az Osasunában Vadócz Krisztián is csak a kispadon foglalt helyet a kezdő sípszó pillanatában, a spanyol pontvadászat 35. kanyarjában. Az első félidőben a hazaiak szerezték meg a vezetést, Lafita talált be a 15. percben.

A vendég pamplonai gárda elég ötlettelenül játszott, mígnem José Luis Mendilibar vezetőedző pályára küldte Vadócz Krisztiánt, aki sarokkal adott gólpasszt Camunasnak, a csapattárs lövése egy védő lábán és Tony Doblas kapus hónalján is megpattanva haladt át a gólvonalon. Kisvártatva Sergio már a vezetést szerezte meg az Osasunának, majd a hajrában Vadócz remek meglátása után Camunas tálalt Sola elé, 3-1-re nyertek a vendégek.

Zaragoza 1 Osasuna 3 by jordixana

Nagyon fontos pont volt ez az Osasuna szempontjából, a csapat ezzel ugyanis elmozdult a kiesőzónából három fordulóval a vége előtt, Vadóczéknak két pont (41) az előnyük a Deportivo, Zaragoza (39-39) kettős előtt.