Totti megelőzte Baggiót

Az AS Roma csapatkapitánya immár minden idők ötödik legeredményesebb játékosa az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalának.

Totti, aki egész pályafutását a Farkasoknál töltötte, vasárnap este előbb a 30. percben szabadrúgásból egyenlített, ezzel utolérte a 205 gólos Roberto Baggiót, majd le is hagyta őt, amikor az 57. percben büntetőből egalizált ismét a sereghajtó és már kiesett Bari vendégeként.

A világbajnok csatár a hajrában mesterhármast is elérhetett volna, második 11-esét azonban kihagyta. Az AS Roma ezzel együtt, a végén kilenc emberrel küzdve megszerezte a győztes gólt, mégpedig a csereként beállt Aleandro Rosi jóvoltából a 95. percben.

Tottit már csak négy játékos előzi meg a Serie A örökös góllövőlistáján: Silvio Piola vezet 274 góllal, őt a svéd Gunnar Nordahl (225) követi, a harmadik helyen pedig holtversenyben áll Giuseppe Meazza és Jose Altafini (216-216).

A 34 éves futballista 1993-ban mutatkozott be az olasz élvonalban.