Elképesztő hajrá az Arsenal-Liverpool meccsen

Az Emirates Stadionban 1-1-et játszott a két csapat, a két gól a 98. és a 102. percben született, büntetőből.

Ilyen mérkőzést csak a Premier League-ben láthatunk. Az utolsó szalmaszálat jelentette ez a találkozó az Arsenal számára, amely – ha nem is nagy lelkesedéssel – a Manchester United bajnoki címét szeretné megakadályozni.

Arsene Wenger csapatának hétpontos volt a hátránya a meccs előtt. A Liverpool a középmezőny elején helyezkedik el, kevés esélye van az ötödik hely megszerzésére.

A mérkőzésen alapvetően a londoni csapat dominált, de a második félidőben Suarez és a Manchester City ellen villogó Carroll is gólt szerezhetett volna.

A meccsen több test-test elleni küzdelem is sérüléssel, ápolással végződött, emiatt a játékvezető nyolc percet hosszabbíott hivatalosan.

A találkozó nem mindennapi hajrája képekben:

A 98. percben 11-eshez jutott az Arsenal Fabregas fellökése miatt, van Persie be is lőtte a büntetőt. Nem volt azonban vége, a 102. percben (!) Eboué szabálytalankodott Lucas Leiva ellenében, az újabb 11-est a holland Dirk Kuyt értékesítette.

Maradt (igen, ezt a szót kell használnunk az őrült hajrá miatt) az 1-1, az Arsenal lemondhat a bajnoki címről.