Dzsudzsákék a kiesés szélén

A PSV Eindhoven 4-1-es vereséget szenvedett a Benfica otthonában az Európa Liga negyeddöntőjének első meccsén. Dzsudzsák Balázs kezdőként végig játszott.

A Benfica kezdett harapósabban és tíz perc sem kellett ahhoz, hogy komoly helyzetet dolgozzon ki a portugál csapat, Saviola egy ügyes lefordulással két védőt küldött el „szotyiért”, ballábas lövése azonban a kapufáról a mezőnybe vágódott. Kisvártatva az apró termetű argentin lecsúszó beadása akadt be majdnem a hosszú felsőbe, a Dzsudzsák Balázst kezdőként foglalkoztató PSV Eindhoven eléggé beragadt az elején.

Honfitársunk a 20. percben majdnem gólt lövetett Berggel, csapattársa azonban mellébólintotta a mértani pontosságú beadást. A 30. percben Isakssonnak kellett nyújtóznia, Óscar Cardozo vette célba a kaput a kigyótérről, simán beakadt volna a labda a felsőbe, ha a svéd hálóőr nem véd bravúrral. A szöglet után Gaitán bólintott mellé ígéretes helyzetből, majd Cardozo talált be lesről, a játékvezető így érvénytelenítette a gólt.

A 37. percben aztán góllá érett a hazai nyomás, Pablo Aimar robbant be a tizenhatoson belülre és vágott a hálóba egy lecsorgó labdát, a játékszer Marcelón megpattant, mielőtt Isaksson lába között utat talált a kapuba (1-0). A felvonás hajrájában kettőre nőtt a különbség, Coentrao cselezett a bal szélen majd egy kis szerencsével megtartotta a bőrbogyót, a középre tett labdáját Salvio közelről tessékelte a gólvonal mögé (2-0).

A második felvonás elején Dzsudzsák üvöltötte le csapattársai fejét ösztönző szándékkal (jogosan, ugyanis a társak elég szétszórtan futballoztak), ennek ellenére Salvio megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját, a PSV padlót fogott (3-0).

Lógott a levegőben, hogy a Benfica kiüti ellenfelét, de a hajrára csereként beálló Labyadnak mindössze fél perc kellett ahhoz, hogy gólt szerezzen, egyből másképp festett a párharc képe, a sírból jöttek vissza a PSV esélyei (3-1).

Úgy tűnt, az utolsó percek már szép csendben csengenek le, ennek ellenére Pereira lépett meg a jobboldalon, középre passzolt, Saviola előbb megforgatta védőjét, majd Isaksson fölött a kapuba lőtt, a Benfica kedvező helyzetből várhatja a visszavágót (4-1).

A PSV-nek sokat kell javulnia a visszavágóig, egyedül Dzsudzsák próbálkozott becsülettel, azonban játéka kevés volt a portugál gárda ellen. A lecserélt Berg rendkívül pocsék napot fogott ki.

Highlights – MyVideo

Az Eindhovennel a hétvégén kibabráló Twente számára minden bizonnyal véget értek a sorozat küzdelmei, a duplázó Nilmar vezette Villarreal ugyanis 5-1-gyel intézte el a hollandokat.

A Dinamo Kijev 1-1-es döntetlent játszott a Bragával (a csereként beálló Sevcsenkót két sárgával kiszórta a játékvezető), míg a már a portugál bajnoki címet elhódító Porto is nagy lépést tett a továbbjutás felé a Szpartak Moszkva 5-1-es legyőzésével.

Eredmények – Európa Liga, negyeddöntő – első mérkőzés:
Lisszabon, Estádio da Luz (a Fény stadionja), 65 647 néző, Vezette: Paolo Tagliavento (olasz)

Benfica – PSV Eindhoven 4-1 (2-0)

Benfica: Roberto – Coentrao, Jardel, Luisao, Pereira – Gaitán (Jara, 78.), Garcia, Salvio – Aimar (Peixoto, 78.) – Cardozo (Menezes, 90.), Saviola Vezetőedző: Jorge Jesus
PSV Eindhoven: Isaksson – Pieters (Wuytens, 72.), Bouma, Marcelo, Manolev – Engelaar, Bakkal, Hutchinson – Dzsudzsák, Berg (Labyad, 79.), Lens Vezetőedző: Fred Rutten
Gólszerző: Aimar (37.), Salvio (45., 52.), Saviola (94.) illetve Labyad (80.)
Sárga lap: Garcia (86.) illetve Engelaar (54.), Pieters (68.)
Piros lap:

Kijev, Lobanovszki Dinamo Stadion, 16 873 néző, Vezette: Björn Kuipers (holland)

Dinamo Kijev – Braga 1-1 (1-1)

Dinamo Kijev: Shovhovskij – Popov, Ayila, Khacheridi, Danilo – Jarmolenko, Vukojevic, Eremenko, Husjev – Milevskij, Kravets (Sevcsenko, a szünetben) Vezetőedző: Juri Szjomin
Braga: Artur – Silvio, Paulao (Custodio, a szünetben), Kaka, Garcia – Viana, Salino (Mossoro, 74.), Vandinho – Cesar, Lima (Meyong Ze, 82.), Alan Vezetőedző: Domingos, Pacienca
Gólszerző: Jarmolenko (6.) illetve Husjev – öngól (13.)
Sárga lap: Jarmolenko (51.), Sevcsenko (53.), Popov (69.) illetve Kaka (35.), Garcia (51.), Cesar (52.)
Piros lap: Sevcsenko (61.)

Porto, Estádio do Dragao (a Sárkány stadionja), 52 000 néző, Vezette: Serge Gumienny (belga)

Porto – Szpartak Moszkva 5-1 (1-0)

Porto: Helton – Pereira, Maicon, Rolando, Fucile – Moutinho, Fernando, Guarin (Belluschi, 69.) – Varela (J. Rodriguez, 72.), Falcao, Hulk (C. Rodriguez, 80.) Vezetőedző: André Villas Boas
Szpartak Moszkva: Dikan – Makejev (Jakovlev, 85.), Rojo, Suchy, K. Kombarov – D. Kombarov, Ibson, Carioca, McGeady (Dzyuba, 68.) – Alex – Welliton Vezetőedző: Valerij Karpin
Gólszerző: Falcao (38., 84., 92.), Varela (65.), Maicon (70.) illetve K. Kombarov (71.)
Sárga lap: Moutinho (52.) illetve D. Kombarov (16.), Rojo (35.), Ibson (60.), Makejev (81.), Suchy (88.)
Piros lap:

Vila-real, El Madrigal, 25 000 néző, Vezette: Alekszej Nikolajev (orosz-üzbég)

Villarreal – Twente 5-1 (3-0)

Villarreal: Lopez – Catala (Kiko, 82.), Musacchio, Rodriguez (Capdevila, 71.), Gaspar – Cazorla, Bruno, Marchena, Valero (Cani, 79.) – Rossi, Nilmar Vezetőedző: Juan Carlos Garrido
Twente: Mikhailov – Tiendalli, Onyewu, Wisgerhof, Douglas – Janssen, Brama (Landzaat, 77.), Rosales – Bajrami, De Jong (Janko, 32.), Ruiz Gonzalez (Chadli, 60.) Vezetőedző: Michel Preud’homme
Gólszerző: Marchena (22.), Valero (43.), Nilmar (46., 80.), Rossi 55. illetve Janko (91.)
Sárga lap: Cazorla (84.), Nilmar (88.) illetve Rosales (58.), Janko (70.)