Otthon gáláztak a németek

Németország Thomas Müller és Miroslav Klose duplájának köszönhetően 4-0-ra verte Kazahsztánt az Európa-bajnokság selejtezőjében.

Nem kellett sokat várni az első találatra, Klose már a harmadik percben gólra váltotta Schweinsteiger átadását, majd Thomas Müller duplázott szűk húsz perc alatt, így már a félidőre megnyugtató előnybe került Joachim Löw legénysége.

A játék képe a második felvonásban sem változott, csak az volt a kérdés, mennyire tömik ki a németek Kazahsztánt, majd a Bayern München csatára egy újabb találattal keretbe foglalta a találkozót, a vége sima 4-0 lett.

Németország öt mérkőzés után százszázalékosan vezeti az A csoportot, Kazahsztán továbbra is pont nélkül az utolsó.

A játéknap tartogatott meglepetéseket,Horvátország a grúzoktól kapott ki, míg Románia a bosnyákoknál botlott. Úgy tűnt, a görög csapat megégeti magát Máltán, sokáig csak nem akart jönni a gól, a hajrában ráadásul Papastophoulost kiállította a játékvezető, Toroszidisz azonban az utolsó percekben megmentette övéit és három pontot érő gólt szerzett.