Dzsudzsák gólt lőtt, de nem nyert a PSV

A magyar középpályás találata most nem győztes gól volt, 2-2-re végeztek a NEC Nijmegen ellen az eindhoveniek.

A mérkőzés előtt 14. helyen álló NEC otthonába látogatott Dzsudzsák Balázs csapata a holland bajnokság 27. fordulójában, de a listavezető csak egy pontot szerzett.

A 41. percig nem sikerült a kapuba találniuk a csapatoknak, akkor azonban gyors gólváltás következett: először George egy szép lövéssel szerezte meg a hazaiak vezető gólját, majd három perccel később Dzsudzsák válaszolt, amikor egy beadásnál megelőzte a védőjét, és nagyjából hat méterről a kapuba továbbított. A magyar válogatott játékosnak ez volt a 15. szezonbeli gólja.

A 64. percben Lens találatával vezetett a PSV, de nem sikerült megtartaniuk az előnyt. Zomer a 89. percben egalizált, ennek ellenére továbbra is az eindhoveniek vezetik a tabellát, egy ponttal a Twente előtt.

A Feyenoord-Breda (2-1) találkozón három magyar játékos is pályára lépett, a győztes hazaiaknál Simon Krisztián, a vendégeknél pedig Horváth Gábor és Fehér Csaba.